Archive for Květen, 2010

Dolní Datyně – Jablunkov 2:3 (1:1)

Přestože byl Jablunkov o něco horší, odváží si nesmírně hodnotné tři body. Může za ně poděkovat brankáři Pindorovi, jenž zamezil čtyřem gólům. Útočnou produktivitu hostů po Čmielově patičce vylepšil dorostenec Świerczek. Datyně vyrovnaly, ale po dvou úderech Zbončáka, pro něhož góly vypracovali J. Čmiel a A. Szotkowski, měl k celkovému úspěchu o hodně blíže Jablunkov. Protože Pindor se překonával, vytrvale útočící domácí po zaváhání už jen snížili.

Náhradní termíny

Odložená utkání se dočkaly svých náhradních termínů. Zápas s Vendryní se bude hrát ve středu 2. 6. 2010 a utkání v Sedlištích se odehraje také ve středu 9. 6. 2010.

Utkání v Sedlištích odloženo

Další sobotní utkání, které měl náš tým sehrát v Sedlištích 22. 5. 2010, se odkládá opět z důvodu nezpůsobilé hrací plochy, což zapříčinily dlouhotrvající deště.

Sobotní utkání odložena!

Všechna utkání, která měla být odehrána v sobotu 15. 5. 2010 jsou odložena kvůli nezpůsobilému terénu z důvodu vytrvalých dešťů. Náhradní termín všech utkání bude teprve určen.

Oldřichovice – Dolní Datyně 4:1

Úvodní nápor Oldřichovic přinesl jednu gólovku, kterou domácí využili. Ve 30. minutě Huczala našel Niemiece, ten si zpracoval míč, přichystal si jej na střelu a zavěsil. Za dalších třicet minut hosté z trestného kopu vyrovnali. Hostitelé si tři body nenechali ujít, kapitán Stoszek to nedovolil. Poslední půlhodina patřila jemu. Zahájil ji samostatným průnikem a gólem na 2:1, pak si naběhl do uličky na přihrávku Mauritze. Přidal i asistenci, ideální přihrávkou uvolnil J. Sikoru, který čtvrtým gólem pečetil vítězství.

Dolní Datyně – Dobrá 2:0 (1:0)

Hosté začali utkání lépe. Již v 7.minutě se ocitl Horáček sám před brankářem, svou šanci ale zahodil. Stejná situace se opakovala i v 15. minutě. Domácí byli nebezpeční pouze ze standardních situací, které zahrával zkušený Horňák. Po jedné z nich Datyňtší otevřeli Ftáčkem skóre.
Ve druhé půli se doberští hráči věnovali převážně diskuzím s nepřesným rozhodčím, který svým hvizdem často zbytečně zastavoval rozjeté akce. Výsledkem tak bylo pět žlutých karet, všechny za řeči. V době, kdy Doberští ve snaze vstřelit vyrovnávací branku, hráli pouze na tři obránce, podnikli domácí rychlý kontr zakončený přesnou ranou k tyči a o výsledku bylo rozhodnuto. „Musím se omluvit našim fanouškům, kteří vážili cestu do Datyně s očekáváním našeho vítězství. Náš výkon byl ostudný, naprosto tragický. Fotbal jsme hráli zhruba dvacet minut. Poté si naši hráči otevřeli diskuzní klub s rozhodčím. Je pravda, že ten pán, který předtím patrně pískal košíkovou či odbíjenou, byl velmi nepřesný a přehnaně úzkostlivý. To ovšem neznamená, že se necháme takovým způsobem rozhodit a přestaneme se koncentrovat na hru. Výhra domácích je naprosto zasloužená. Datyně své příležitosti proměnila. My jsme v úvodu dvě tutovky doslova zahodili,“ řekl k utkání hostující kouč Tomáš Zářický.

Sestava: Rozbroj – Sukač, Horňák, Ševců, Dziedzic (Kotula. ml) – Keler, Dolák, Dluhoš, Koďousek (Vodička) – Hanzlik, Ftáček (Verlík)