Archive for Červen, 2010

Hrádek – Dolní Datyně 4:1 (2:0)

Domácí neponechali nic náhodě a už v prvním dějství korunovali svou převahu dvěma góly. V obou měl prsty zkušený T. Stoszek. Nejdříve svým průnikem a centrem přiměl k vlastnímu gólu jednoho z obránců a pak si naběhl na přihrávku přeškoleného brankáře J. Pava a zavěsil. Mátožní hosté si v úvodu druhého poločasu ublížili sami – ledabylou rozehrávku brankáře se stoperem zachytil mladý Byrtus a bez rozpaků nasměroval míč do brány. Datyně se přece jen dočkala, brankář Fuják na střelu zpoza šestnáctky přes chumel hráčů příliš neviděl. Mohl však zůstat klidný, protože záhy uprchl J. Pav a zvýšil na 4:1. Před koncem Dorda zahrál rukou, ale hosté však nařízený pokutový kop nevyužili.

Střelec: Ftáček

Sestava: Vasilko – Dolák, Wala, Malysz, Kotula ml. – Vodička, Dziedzic (Verlík), Dluhoš, Sukač – Hanzlik, Ftáček

Dolní Datyně – Vendryně 1:0 (0:0)

Pádem do okresního přeboru ohrožení domácí potřebovali nutně vyhrát, což se jim nakonec povedlo. Ke gólu měli blízko už v první půli, ale jejich standardka skončila na tyči. Vendryně ohrozila bránu díky dobré práci T. Sikory, který po rohu vybojoval míč a naservíroval ho Chwastkowi, jehož střelu brankář kryl. Po obrátce si bojovně naladění a v pohybu hrající domácí vynutili převahu. Broda nejprve ukopl soupeři míč, pak ho tečoval a přiměl k bravurnímu zákroku Csikána a nakonec svedl nedovolený souboj s útočníkem na hranici šestnáctky. Nařízenou penaltu domácí bezpečně proměnili. „Rozhodčí měl zápas pod kontrolou, k ničemu nás nepustil. Na naší útočné půlce jsme kopali jen jednu standardní situaci, míč byl pár metrů za půlicí čárou. Arbitr ukončil zápas v 83. minutě,“ zasmál se hořce hostující trenér Zděněk Černek a dodal: „V Mostech nás pískal stejný sudí. Je zajímavé, že tam podal velmi dobrý výkon.“

Střelec: Malysz

Sestava: Rozbroj – Dolák, Wala, Malysz, Dziedzic – Sukač, Dluhoš, Koďousek (Keler), Horňák – Hanzlik, Ftáček

Dolní Datyně – Karviná B 4:0 (3:0)

Podrobnosti později…

Střelci: Dluhoš, Koďousek, Malysz, Ftáček

Sestava: Rozbroj – Dolák, Wala, Malysz, Dziedzic (Kotula ml.) – Horňák, Keler, Dluhoš, Sukač – Hanzlik (Ftáček), Koďousek (Verlík)

Sedliště – Dolní Datyně 3:2 (2:0)

Domácí fotbalisté získali tři důležité body, když podruhé po sobě zvítězili stejným brankovým poměrem. Sedlištím vyšel nástup do utkání a hned ve 2. minutě otevřel skóre hlavou jeden z nejnižších hráčů na hřišti Smichovič. Až do konce první půle si domácí udržovali územní převahu, avšak bez dalšího gólového vyjádření. Domácím však náramně vyšel nástup do druhé půle. Ve 47. minutě byl v šestnáctce nedovoleně sražen Weissmann a nařízenou penaltu proměnil Juřica. V 53. minutě se domácímu trenérovi Sládkovi vydařilo střídání. Jeho svěřenci zahráli rychlou akci na jeden dotyk, kdy na jejím konci byl střídající Smítal a svůj první kontakt s míčem završil brankou. Za stavu 3:0 však přišlo nepochopitelné uspokojení domácích, což hosté potrestali brankami po brejcích v 65. a 71. minutě. V závěru se dokonce strachovali o vítězství, ale s vypětím všech sil to nakonec dotáhli do úspěšného konce.

Drutex Nebory – Dolní Datyně 2:2 (0:2)

Domácí hráči za svou úvodní nekoncentrovanost zaplatili dvěma góly. První padl po nerozhodnosti brankáře a druhý po povedené kombinační akci. Nebory se mohly vrátit do zápasu po přímém kopu Maiera, který se svezl po tyči. V síti neskončily ani střely Cieslara a Turoně. Nebory se dočkaly až po změně stran, po rohovém kopu Žajdlíka vstřelil Byrtus hlavou kontaktní gól. Vyrovnání přinesl pokutový kop, který po nedovoleném zákroku na pronikajícího Majera proměnil Kopec. O několik minut dříve byl ve vápně faulován Turoň, jenomže penaltový exekutor Žajdlík trefil jen gólmana. Vítězná gól měl na hlavě Kopec, ale nedal. V závěru utkání ještě obdržel střídající P. Pyszko červenou kartu.