Archive for Září, 2010

Sedliště – D.Datyně 1:5 (0:1)

K dalšímu utkání nastoupil náš celek s cílem ukončit nepříjemnou sérii tří zápasů bez zisku bodu. Soupřem byl tým ze Sedliště, který dosud uhrál o jeden bodík více. Domácí celek bodoval ve všech třech domácích zápasech na 100% Za ideálního počasí jsme nastoupili v této sestavě :

Rozbroj – Sukač /C/, Wala, Horňák M., Kotula – Koďousek, Dluhoš,Vandriak,Judita – Kolder,Ftáček.

Jako první rozvlnili síť domácí, k jejich smůle to však byla ochranná za naší brankou. V první vyložené šanci se ocitl Ftáek, ale skóre utkání prozatím neotevřel. V 15.minutě rozehrál rohový kop Dluhoš, k odraženému míči před domácí brankou se dostal Kolder a střelou k tyči poslal D.Datyně do vedení – 0:1. Domácí celek se stereotypně snažil naší obranu překonat dlouhými nakopávanými míči, jejich snaha však byla marná a prakticky neohrozili Rozbroje v brance. Do konce 1.půle mohl náš tým ještě zvýšit své vedení, ale Ftáček, Vandriak a Judita své příležitosti neproměnili.

Do druhého poločasu jsme vstoupili doslova raketově, když hned po několika vteřinách hry dal gól Judita a za dalších pět minut Ftáček. Domácí se nechtěli s nepříznivým vývojem smířit, zvýšili aktivitu, ale podařilo se jim pouze rozezvučet horní tyč za Rozbrojovými zády. V dalších 15-ti minutách rozherál hlavní sudí karetní mariáš,. Na to doplatili domácí vyloučením a z našeho celku neviděli kartu pouze gólman Rozbroj a zkušení matadoři Horňák,Dluhoš a tak trochu překvapivě i Wala. Čtvrthodinku před závěrečným hvizdem rozhodčího zvýšil vedení znovu Ftáček a v 82.minutě po hezké individuální akce Kolder. Domácím se podařilo pět minut před koncem korigovat na 1:5, čímž zkazili Jendovi radost z vychytané nuly.

Do hry v průběhu 2.poločasu ještě zasáhli Toufar, Vodička a Batiha.

Vítězství našeho celku, které mohlo být ještě vyšší, je zcela zasloužené. Domácí podlali velice slabý výkon. Zisk tří bodů z „venku“ je potřeba potvrdit konečně i vítězstvím na domácí půdě, když naším soupeřem bude mužstvo Hnojníku.

Dolní Datyně – Nýdek 2:5 (1:1)

V šestém matchi sezony byl naším soupeřem Nýdek. Hosté před zahájení podzimní části posílili, což se odráží i v jejich postavení v tabulce. Za naše barvy nemohli nastoupit z důvodu zranění oba Horňákové, Kulhánek, Malysz (???) a dlouhodobě zraněný Hanzlík.

Hosté zahájili aktivně a zhruba čtvrthodinu měli hru ve své režii. Krom několika střeleckých pokusů se do vážnějšího ohrožení naší branky nedostali. Poté se hra začla vyrovnávat. Ve 25.min. zahodil slibnou šanci Sukač, ale své zaváhání po dalších 10-ti minutách napravil, když ideálně našel na malém vápně volného Ftáčka – 1:0. Nýdek však stačil v posledních vteřinách vyrovnat po špatném vyběhnutí Vasilka klasickým „šatňákem“ na poločasových 1:1.

Po několika minutách 2.poločasu Wala chybně přenechával míč vlastnímu brankáři a po důrazu hostujícího hráče ještě ve snaze zabránit gólu, míč tečoval do vlastní sítě Toufar – 1:2. Po několika minutách navíc hosté dopravili míč do domácí branky potřetí, ale hlavní sudí těsně před tím odpískal pentli, takže se hosté radovali pouze o několik desítek sekund později. To bylo dokonalé k.o. pro naše barvy. Za chvilku Nýdek ještě zvýšil své vedení z trestného kopu a cca 10 minut před koncem se gólostroj hostí zastavil na čísle 5. Náš tým utkání dohrával „v křeči“ a v závěru se podařilo už jen pouze korigovat Vandriakovi na konečných 2:5.

sestava – Vasilko – Toufar, Wala, Dolák, Kotula – Sukač /C/, Dluhoš, Vandriak, Judita – Ftáček, Kolder

střídali – Koďousek, Batiha A.,  a jestli ještě někdo, tak už nevím bo už to je od soboty dlouho…

Dolní Lutyně – Dolní Datyně 3:2 (0:2)

K dalšímu utkání naše sqadrra nastoupila na půdě manšaftu, který v minulé sezoně působil ve vyšší soutěži. Trenérské duo Pištěk-Nešpor z různých příčin udělat několik změn v sestavě, která vypadala takto : Rozbroj – Kotula, Horňák Jakub, Kulhánek, Toufar – Sukač /C/, Koďousek, Dolák, Judita – Vandriak, Ftáček.

Začátek utkání byl pro naše barvy naprosto luxusní, když už po 8 minutách hry byl stav po zásluhou Sukače a Vandriaka 0:2 v neprospěch domácích. Chvilku nato domácí skórovali, ale gól nebyl uznán. PO 25-ti minutách hry domácí zahodli nejprve 100% šanci a za chvilku dokonce pohrdli výhodou pokutového kopu, který Honza Rozbroj skvěle lapil.. Do přestávky se už na obou stranách nic vážnějšího neudálo.

Do druhé půle domácí vstoupili s velkým odhodláním, zatímco hosté si poločasovou pauzu zřejmě prodloužili o dvacet minut, během kterých Lutyňští dokonale otočili výsledek ve svůj prospěch. První gól padl po nedůrazné hře zadních řad ve vlastním „vápně“ už po devíti minutách hry. V 64.minutě domácí vyrovnali a za dalších pět minut byl už stav 3:2. Do té doby jakoby mužstvo D.Datyň neexistovalo… Ve zbývajícím čase hosté „zvedli hlavu“,  měli i částečně územní převahu, ale krom uspěchaného pokusu Ftáčka se ničemu kloudnému nedostali. Body tentokrát zůstaly v Dolní Lutyni.

Zajímavostí zápasu bylo, že  ve druhé půli vedle sebe nastoupili otec & syn Horňákovi.

Příští utkání naše mužstvo sehraje s lídrem tabulky, mužstvem Nýdku a další prohra by už byla velice nepříjemná.

Do hry dále nastoupili : Kolder od 46.min. za Koďouska

Horňák Martin v 52.min. za Kotulu

Batiha v 70.min. za Kulhánka

ŽK – Judita, Vandriak, Sukač, Toufar, Kolder, Koďousek

Dolní Datyně – Fotbal Frýdek-Místek B 1:4 (1:2)

K druhému utkání na domácí půdě jsme nastoupili proti rezervě Frýdku-Místku. Hosté v minulém utkání trochu překvapivě ztratili body na domácím hřišti, a tak se dalo očekávat, že tentokrát budou chtít bodovat, naše mužstvo naopak chtělo pokračovat ve vítězné sérii.

Počátek utkání a vlastně i celý průběh provázelo deštivé počasí, které se podepsalo na kvalitě hrací plochy, což bylo výhodou pro mladý a techničtější team hostí. Hned v 1.minutě hezky vystřelil Dluhoš, ale  jeho pokus byl sražen na rohový kop. Na druhé straně při nás stálo poprvé štěstí, když se míč odrazil od levé tyče do zámezí. Po čtvrthodině hry Dolák váhal s rozehrávkou tak dlouho, až jej protihráč obral o míč a svého kolegu vysunul do samostatného brejku, proti němuž neměl Vasilko žádnou šanci – 0:1.  Naše mužstvo zvýšilio aktivitu a výsledekem byl průnik Judity jehož akci zastavil hostující gólman faulem v šesetnáctce. Z poskytnuté výhody pokutového kopu srovnal Ftáček na 1:1. Ihned po vyrovnání jsme měli výhodu rohového kopu, ze kterého však paradoxně udeřilo po rychlém protiútoku na druhé straně a do kabin se šlo za stavu 1:2.

Během úvodu 2.poločasu nastřelili hosté tyč a zahodili další gólovku. Navíc po 10-ti minutách hry uviděl 2.žlutou kartu Wala a musel předčasně pod sprchy. Hosté po chvíli využili početní převahu ke vstřelení dalšího gólu a úpravě stavu na 1:3. Náš team se snažil nepříznivý vývoj zvrátit, avšak pozorně hrající obrana hostí nepřipustila vážnější ohrožení. V závěru ještě hosté po útoku do otevřené domácí obrany přidali čtvrtý zásah a upravili tak na konečných 1:4.

Z celkového pohledu je potřeba sportovně přiznat, že výhra mladíků z F-M je naprosto zasloužená. Na obtížném terénu naše mužstvo převyšovali jak kombinačně, tak pohybem. Datyňským nelze upřít snahu, ale to tentokrát na soupeře nestačilo, navíc dnes domácí vyprodukovali mnoho hrubých chyb v rozehrávce, které hbití hosté dokázali využít.

sestava –  Vasilko – Malysz, Horňák M. (50. Kulhánek), Wala, Dolák – Sukač/C/, Dluhoš,Vandriak,Judita (78.Horňák J.)  – Ftáček, Koďousek (58.Oczaldý)