Archive for Říjen, 2010

Dolní Datyně – Mosty u Jablunkova 1:2 (0:1)

K předposlednímu utkání podzimní části a zároveň poslednímu na domácím hřišti jsme nastoupili proti mužstvu Mostů u Jablunkova. Náš soupeř se v posledních zápasech výsledkově chytil, ale i přesto před utkáním figuroval až na 12.místě.

Na hřišti však rozdíl postavení v tabulce nebyl vůbec znát a hosté byli daleko nebezpečnější hned od úvodních minut. My jsme  se již asi předčasně uložili k zimnímu spánku a za celý poločas jsme si vypracovali pouze jedinou šanci, ve které zakončujícímu Dolákovi chybělo více klidu. Hosté se v první půli ujali vedení, když po brejku a nezištné přihrávce se útočník hostí (hrající gólman) mohl Vasilka zeptat kam to chce. S ledovým klidem otevřel skore – 0:1. Po několika chvílích stejný hráč mohl skorovat podruhé, když byl opět sám před naším brankářem, kterého přehodil a současně i naší branku. Stav zůstal do přestávky nezměněný.

Pro druhý poločas proběhly dvě změny v naší sestavě. Ihned v úvodu vyprášil Dolák rukavice brankáře hostí a vypadalo to, že se zvedneme, ale opak byl pravdou. Dále jsme se utápěli v nepřesnostech. Vytvořili jsme si sice částečnou územní převahu, ale hosté bránili pozorně a vyráželi k nebezpečným protiútokům. Po jednom z nich fauloval ve vápně střídající Kotula a střelec prvího gólu ze penaltového puntíku nemýlil – 0:2. Vrhli jsme se do útoku,  po rohu mohl snížit Dolák, ale svůj pokus hlavou poslal vedle. Gól bychom nedali asi ani kdybychom hráli do tmy. 5 minut před koncem hry nařídil rozhodčí poněkud přísně penaltu v náš prospěch, ze které Ftáček nadvakrát snížil na 1:2. Závěrečné minuty z naší strany byla už jen křeč.

Dnešní ztráta bodů na domácí půdě hodně mrzí, ale hosté ( i když přijeli za poslední roky v nejslabší sestavě) zvítězili naprosto zaslouženě, podali bojovný a  soustředěný výkon, dali do hry víc srdíčka. My naopak po bezkrevném, mdlém a nejslabším podzimním výkonu se pokusíme napravit pokažený dojem v posledním zápase v Oldřichovicích.

sestava –  Vasilko – Sukač /C/, Kulhánek, Wala, Dziedzic (46.Kotula) – Koďousek, Dluhoš, Dolák, Horňák – Ftáček, Kolder (46.Otisk)

Vendryně – Dolní Datyně 0:0

Tři kola před koncem podzimní části soutěže jsmew zajížděli na půdu nevyzpytatelné Vendryně. Domácí , i když trochu výsledkově tápou, v minulém kole zvítězili v Oldřichovicích. My jsme museli oželit dalšího hráče v sestavě, když za ČK v minulém kole, byl Judita potrestán stopkou do konce podzimu. Ještě k tomu nemohl hrát Dzidic, který si obnovil zranění, jenž ho trápí už od 2.světové války. Do sestavy byl proto zařazen nadějný dorostenec Denis Otisk. Nastoupili jsme takto :

Vasilko

Sukač /C/, Kulhánek, Wala, Kotula

Koďousek, Dluhoš, Horňák, Otisk

Ftáček, Dolák.

Do hry byli ještě připraveni Kolder, Batiha T., Vodička a Rozbroj.

V prvním poločase jsme nastoupili s výhodou silného větru v zádech, z jehož pomocí se nám dařilo posílat dlouhé balony za vysoké obránce domácích. Úvodní čtvrthodina však probíhala v rámci vzájemného oťukávání.  Poté se domácí po hezké kombinaci dostali až za naší obranu, ale útočník Vendryně hned nato co se vyhnul Vasilkovi, tak už neměl dost času a prostoru na přesné a důrazné zakončení. My jsme odpověděli sérií rohů, z nichž 2x domácí strážce branky s námahou  míč  vytahoval přes horní tyč. Do poločasu si už ani jendo z mužstev nevypracovali akci, která by stála za připomenutí.

Do druhé půle nastoupili vendryňští s velkým odhodláním a za pomoci silného větru, který nadále trval, se dostali do tlaku. Obrana za jejímiž zády chytal spolehlivě Vasilko, nepřipouštěla změnu nerozhodného stavu. Nám se nedařilo podržet míč vpředu, i když po několika nadějných průnicích mohlo dojít ke změně stavu, ale většinou končily na hranici šetnáctky nebo je domácí odvrátili do zámezí.  Domácí se chtěli prosadit ze standartních situací, kterých měli požehnaně…. Dvakrát jsme měli štěstí, když nebezpečný pokus hlavou vytlačil Vasilko na roh a později nás zachránila horní tyč. Vendryně měla ještě jednu možnost strhnout vedení na svou strany, ale při trestném kopu byl opět náš brankář připraven. Chvilku před koncem nakonec mohl skórovat Sukač po hezkém úniku po pravé straně, ale domácí gólman jeho pokus o lob vystihl. Utkání tedy skončilo bez branek.

Dnes ztráta bodu asi více (vzhledem k větším šancím) mrzí domácí Vendryni. My jsme tentokrát kupili dost nepřesností v rozehrávce, takže jsme se sami připravili o možnosti ohrozit domácí svatyni. Z tohoto pohledu je pro nás bod ziskový, což po zápase potvrdil i trenér Pištěk.

Dolní Datyně – Dobrá 2:1 (0:0)

Třetí říjnový víkend na naše hřiště zavítal celek z Dobré, který odstartoval sezonu ve velkém stylu, když momentálně okupuje třetí pozici se ziskem 19-ti bodů.

Naši trenéři byli nuceni provést neočekávané změny v sestavě, když se den před utkáním zranil Vandriak a těsně před úvodním hvizdem brankář Rozbroj. Proti soupeři jsme tedy nastoupili takto :

Vasilko – Sukač /C/, Kulhánek, Wala, Dziedic – Koďousek, Dluhoš, Horňák, Judita – Kolder, Dolák

Od úvodního hvizdu hosté dokazovali, že letos podávají dobré výkony a byli velice nebezpeční. Po několika minutách hry se dostali do vyložené šance, kterou skvěle zlikvidoval Vasilko. Na druhé straně Dolákův střelecký pokus tečoval jeden z obránců a míč skončil za zády bezmocného brankáře, k naší smůle však pouze na levé tyči. Hosté kontrolvali a po střele z levé strany míč olíznul po zákroku Vasilka horní tyč naší branky. Do poločasové pauzy si už žádný z obou týmů nevypracoval slibnější možnost.

Druhá půle začla pro nás katastrofálně, když jsme měli výhodu rohového kopu, který hostující obrana odvrátila a z brejku  doberští skórovali. Po zisku vedení však Dobrá trochu vyklidila pozice. My jsme se snažili o vyrovnání a hnacím motorem byl zejména Horňák. Vytvořili jsme si několik standartních situací a po jedné z nich zazdil tutovku Wala, když v jasné pozici poslal hlavou míč mimo tyče. O několik okamžiků později se však před brankou velice dobře zorientoval Judita a srovnal na 1:1. Za pár minut však putoval společně s jedením ze soupeřů do sprch, když oba uviděli za údajně vzájemnou potyčku červenou kartu. Dokonalý obrat se nám podařil zhruba 10 minut před koncem, když Dluhoš naprosto fantasticky našel střídajícího Ftáčka, jenž byl na hřišti pár minut, a ten v samostatném nájezdu nedal hostujícímu brankáři šanci – 2:1. V závěrečných vteřinách se Dobrá snažila o vyrovnání, ale naše barvy opět podržel parádním zákrokem Vasilko.

Body tedy zůstaly doma a dá se říct, že zaslouženě. Mužstvo ukázalo vnitřní sílu, když se za nepříznivého stavu dokázalo zvednout a skore otočit.

V dalším kole zajíždíme do Vendryně.

FK Těrlicko – Dolní Datyně 1:1 (1:1)

Druhý říjnový víkend bylo na řadě derby s mužstvem FK Těrlicko. Domácí na svém hřišti body nerozdávají, a proto se dalo očekávat velmi bojovné utkání se spoustou emocí. My jsme naopak nastupovali s nadějí, že prodloužíme  vítěznou sérii.

Na těrlický trávník (mimochodem velmi dobrý) vyběhla tato jedenáctka : Rozbroj – Sukač /C/, Wala, Kulhánek, Dolák – Koďousek, Dluhoš, Vandriak – Ftáček, Horňák M.  Na lavičce ještě byli připraveni Toufar, Dziedic, Kolder, Batiha a Vasilko.

V prvních minutách hry jsme však nejspíš zůstali myšlenkami ještě mimo hřiště a zasloužený trest přišel už po 6-ti minutách hry, kdy Honza Rozbroj stačil pouze vyrazit střelecký pokus z levé strany a do prázdné branky ze středu dorážel domácí hráč.  Začali jsme se probouzet kolem 15.minuty a kombinační hrou začali přehrávat svého soupeře.Domácí se soustředili k dlouhým nákopům na důrazné útočníky a snažili se hrozit z brejkových situací, po jedné z nich nás zachránil od pohromy Rozbroj. Na druhé straně po krásném uvolnění Horňákem šel sám na bránu Dluhoš, ale domácí strážce brány jeho úmysl vystihl a byl z toho jen roh. Podařilo se nám provést několik průniků po křídlech, ze kterých rezultovaly nebezpečné centry před branku, ale po hříchu se nepodařilo využít ani jednu z těchto možností. Deset minut před poločasovým hvizdem hlavního sudího si na roh zahraný Dluhošem naběhl Wala a hlavou nechytatelně srovnal na 1:1 (pamětníci si možná ještě vzpomenou na podobné góly v jeho provedení v barvách ČSAD Havířov). Do poločasu jsme ještě mohli strhnout vedení na svou stranu, když akci jako přes kopírák provedli opět Horňák s Dluhošem, ale domácí gólman byl opět proti a své mužstvo podržel. Vzhledem k průběhu hry do kabin odcházeli  spokojenější spíše domácí.

Druhá půle začla naší mírnou převahou, dostávali jsme se i k zakončení, ale to bylo buď slabé nebo nepřesné. Při našich útočných snahách se v naší obraně otevírala okénka a domácí opět hrozili z brejkových situací, které však neskončily v naší síti, i když ve dvou případech k tomu měli hráči Těrlicka velice blízko. Hra byla v dalším průběhu vyrovnaná a k většímu ohrožení se ani jeden z celků nedostal. V závěrečných minutách jsme se ještě nadechli k náporu, ze kterého jsme vytěžili jen několik rohů a standartních situací, ale vyloženou příležitost jsme si už nevytvořili.

Vzhledem k průběhu hry – zejména v 1.půli – se remíza může jevit jako ztráta, ale fotbal se hraje na góly, a proto je dělba bodů spravedlivá. Domácí se projevili jako houževnatý tým a zisk bodů na jejich hřišti nebude jednoduchý pro všechny týmy soutěže, snad jen s výjimkou F-M B – pokud tento celek přijede posílen o hráče z A-mužstva. My jsme tentokrát šli s výkonem malinko dolů. Dnes se nám oproti minulým utkáním nepodařilo využít několik slibných situací.

V příštím kole hostíme na „Zemědělské“ tým z Dobré, který se letos prezentuje velmi dobře, takže nás nečeká procházka růžovým sadem, ale každopádně budeme chtít udržet dosavadní třízápasovou neporazitelnost.

Dolní Datyně – Sokol Hnojník 4:0 (0:0)

Ve čtvrtém utkání na domácí půdě jsme chtěli potvrdit zisk 3 bodů z minulého venkovního zápasu. Soupeřem byl tým z Hnojníku, který v dosavadním průběhu sezony ještě nevstřelil ve „venkovních“ utkáních ani jeden gól a jejich postavení v tabulce vzhledem k loňským výsledkům je trochu překvapivé.

Nastoupili jsme v následujícím složení:  Rozbroj – Sukač /C/, Wala, Kulhánek, Horňák M. – Koďousek, Dluhoš, Vandriak, Judita – Kolder, Ftáček.  Do hry byli ještě připraveni Dolák, Toufar, Kotula, Dziedic, Vodička a náhr.gólman Vasilko.

Od prvních minut hry jsme si udržovali mírnou herní převahu, ze které však nevznikly žádné šance ani ohrožení hostující branky. Hosté zhruba po čtvrthodině srovnali krok, ale také se k vážnějšímu ohrožení Honzy Rozbroje nedostali. Snažili jsme se obranu Hnojníku překonat dlouhými míči, ale tato snaha byla marná a odražené balony končili na kopačkách hostí. Jednou z možností jak změnit skore byly standartní situace. Nejprve se po rohu dostal k hlavičce Vandriak, ale nemířil přesně a v cca 34.minutě  Wala umisťoval po centru Dluhoše hlavou míč k tyči, bohužel však brankář Hnojníku své mužstvo podržel a míč vyškrábl. V posledních minutách ještě mohl dát gól Pavel Ftáček, ale k usměrnění míče do sítě mu chybělo asi 1,56 kroku… Do kabin se tedy šlo za bezgólového stavu.

O přestávce trenérské duo Leo Beenhakker s Giovani Trappatonim trochu zvýšilo hlas. Nabádali hráče k lepšímu pohybu a větší aktivitě. Po čtvrthodině hry stáhli ze hřiště Koldera, který během týdne zaparkoval na schodech hlavní budovy. Místo něj přišel Dolák. Postavil se do obrany a Martin Horňák se posunul do útoku a naší hru vpředu pořádně rozhýbal. Hosté sem tam vystrkovali růžky, ale  obrana pracovala spolehlivě.  Naši hráči, hnáni hrstkou nejvěrnějších fandů (většinou pořadatelů) získali po chvilce vedení, když se do opuštěné svatyně trefil po příhře Judity nestárnoucí M.Horňák – 1:0. Od této chvíle téměř každý náš útok „smrděl“ gólem a další na sebe nedaly dlouho čekat. Na 2:0 upravil po dlouhém autu Ondry Sukače a chybě brankáře Hnojníku Judita. Po chvilce zvýšil na 3:0 Mira Koďousek a výsledek stanovil po hezké akci Judita, když lišácky přeloboval hostujícího strážce branky – 4:0. V závěru se na hřiště dostali ještě Kotula a Dziedic, jehož první dotek s míčem byl pátý gól v síti, ale tento byl neuznán pro faul na brankáře, který hlavní sudí odpískal ještě dříve než se stal….

Největší radost z výsledku měl Jeník Rozbrojů, když dnes neprošel žádný míč za jeho záda a navíc se mu povedl přesný výkop halfvolejem aaaaaaaaž na 2.polovinu hřiště na M.Horňáka, což by mu mohl jeden nejmenovaný nedoceněný rádoby brankář jen závidět.

Konečně se nám tedy podařilo zvítězit po dvou prohrách na domácí půdě. Ke cti hostí je nutno dodat, že až do konce hry to nezabalili a stále se snažili s výsledkem něco provést.

K dalšímu utkání zajíždíme autobusem MHD č.17 k nováčkovi soutěže do Těrlicka, jenž doma body nerozdává a navíc bude chtít odčinit dnešní debakl v Oldřichovicích. Srdečně zveme všechny fandy D.Datyň. Přijďte v hojném počtu, možná uvidíte něco, co jste ještě nikdy neviděli.