Archive for Duben, 2011

Dolní Datyně – Hrádek 1:1 (1:1)

Dnes datyňští hostili poslední mužstvo tabulky Hrádek, který však na jaře ožil a dosud ještě neprohrál. Hosté začali zostra a hned v 1.minutě se ujali vedení po proměněné pentli. To domácím překazilo plány pro úvod utkání, ale postupně se snažili vytvořit si převahu a jejich snaha byla korunována ve 36.minutě, když se do šestnáctky hostí prodíral Vandriak a jeho zblokovaný pokus dorazil do sítě Pavel Ftáček – 1:1. Za tohoto stavu se obě mužstva odebrala k poločasovému občerstvení.

Druhá polovina se vzhledem k velmi špatnému stavu hrací plochy nesla v bojovném duchu. Větší rozruch do hry vnesl hlavní sudí Novák,  který to „mrvil “ na obě strany a jeho asistenti na tom nebyli o moc lépe. Hosté hrozili zejména při zahrávání dlouhých autů ze stran, kdy to před domácí brankou dost „hořelo“. Na druhé straně se nejprve špatně zorientoval na malém vápně Ftáček a pak se 2x zaskvěl gólman Hrádku, když nejprve vyrazil střelecký pokus na roh a těsně před koncem hry uzmul míč před dotírajícím Kelerem.

Zápas nakonec skončil zaslouženou remízou se kterou však byli spokojeni pouze hosté.

Důležité body !!!!! Nebory – D.Datyně 0:1 (0:0)

Po dvou úvodních jarních prohrách na domácím hřišti zavítali datyňští na hřiště Nebor, kde se v minulých letech dařilo bodovat jen zřídka. Navíc se dostali po již zmíněných porážkách částečně  do pásma týmu ohrožených sestupem, proto bylo velmi důležité v tomto utkání zabodovat. Prvním předpokladem byla v letošním ročníku větší úspěšnost na hřištích soupeřů, což se nakonec i potvrdilo.

Dle informací kapitána týmu se  hráči během týdne semkli a podali velice zodpovědný výkon podpořený dobrým výkonem mladíka Richtra mezi třemi tyčemi, který nastoupil teprve k druhému zápasu v barvách D.Datyní (podle informací z nejmenovaného zdroje blízkého týmu se momentálně náhradní gólman Rozbroj již chystá na trenérskou kariéru). Výsledek stanovil zhruba v 60.minutě Vandriak, když krásnou ranou z cca 28m vyhnal pavouky ze šibenice domácí branky. Neborští trefovali pouze brankovou konstrukci a o zbytek se postaral již výše zmíněný brankář. Nejlepším hráčem v poli byl dle uvedených informací kapitán Sukač Ondřej.

V příštím utkání na domácí půdě hostí naši kucííí Hrádek, který vydoloval z úvodních 3 kol stejný počet bodů jako za celý podzim, takže naše chlapce jistě nečeká procházka růžovým sadem. Proto i přes 2 úvodní nezdary na domácí půdě přijďte všichni věrní podpořit D.Datyně k dobrému výkonu a zisku dalších bodíků.

JESTŘÁBI jedéééééééém!!!!!

Fotbal, z kterého bolely oči – D.Datyně – Spartak Jablunkov 0:1 (0:0)

První dubnovou sobotu  na Zemědělskou zavítal celek Jablunkova, který po vítězství v úvodním jarním kole přeskočil náš tým v tabulce. Proto se dal očekávat vyrovnaný souboj.

Hezké počasí přilákalo více diváků než minulý týden, avšak tito po utkání odcházeli velice znechuceni (krom jablunkovských příznivců) po hře, kterou předvedla obě mužstva. K nevalné kvalitě fotbalu přispěl i  hrbolatý trávník, na kterém bylo velice obtížné kombinovat. Z prvního poločasu stojí za zmínku šance novice v základní sestavě Kuběny a Koďouska, které volaly po vedoucím gólu. Hosté krom několika standartek nepředvedli vůbec nic.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako první. Hostům nakonec jedna standartka vyšla, když cca 20 minut před koncem po centru a hlavičce z téměř nulového úhlu se ujali vedení. Domácí hned vzápětí měli výhodu poněkud přísně nařízené penalty, ale Koďouskovi hostující gólman penaltu vyrazil. Pak už se na obou stranách neudálo vůbec nic…..

sestava – Richter – Sukač,Horňák – senior, Kulhánek, Horňák – junior,  Koďousek, Dluhoš, Vandriak, Judita, Kuběna, Dolák