Archive for Duben, 2012

Sokol Nýdek – D.Datyně 2:3 (2:1)

Za krásného počasí a se silným větrem v zádech nastoupili datyňští k dalšímu utkání na hřiští čtvrtého mužstva tabulky. V dosavadním působení v 1.B třídě se hostům nikdy nepodařilo v Nýdku bodovat. Cíl byl tedy jasný, získat bod, nejlépe však všechny tři. Po úvodním vzajemném „oťukávání“ se ke slovu jako první dostali hosté, když z levé strany přesně zamířil Tomašák, ale domácí brankář jeho pokus se štěstí kryl. Nýdečtí se snažili o dlouhé nakopávané míče a spoléhali na standartky. Z jedné z nich se jim podařilo ve 25.minutě skórovat, když domácí Faruga „vyhnal pavouky“ z pravé Rozbrojovy šibenice. Za pár chvil však bylo srovnáno. To se báječně k tyči trefil Petr Tomašák. Do přestávky měl možnost otočit výsledejk ještě Sukač, ale netrefil domácí svatyni. Těsně před odchodem do kabin se nýdečtí ujali vedení na 2:1, když z ofsajdové pozice (což s ledovým klidem přešel pomezní sudí) se trefil hlavou Kantor.

Ve druhé půli vzali datyňští osud utkání do svých rukou. V 55.minutě bylo srovnáno, když rohový kop zahrávaný Tomašákem si dezorientovaní obránci Nýdku srazili do vlastní sítě. Hostům narostla křídla a šance , které si vytvořili volaly po dalším gólu. Tu největší měl v 73.minutě „spalovač“ z minulého utkání Wala, když „koníčkem“ z 5-ti metrů přestřelil. Poté se 2x ke slovu dostali domácí, ale naštěstí stav zůstal nezměněný. O výsledku hosté rozhodli v 81.minutě, když svou lehce prošedivělou kšticí umístil míč do sítě Wala. V závěru si datyňští své vedení již pohlídali.

sestava – Rozbroj – Horňák,Dluhoš,Neumann – Kulhánek – Kubiena,Vandriak,Dolák,Tomašák – Sukač (C),Wala

střídali – 65.min – Ftáček za Sukače ; 88.min. Kolder za Kubienu

Dolní Datyně – Hnojník 1:0 (1:0)

Datyňští se svým příznivcům představili na jaře potřetí na domácí
půdě, když soupeřem byl celek sestupem ohroženého Hnojníku.
Domácí nastoupil poněkud oslabeni, když ze zdravotních důvodů
chyběli Vandriak, nejlepší jarní střelec Neumann a Kolder. Přesto
začli utkání s odhodláním zvítězit, ale bohužel se nedařilo zúročit
územní převahu stejným způsobem jako v předchozích domácích zápasech.
Změna bezgólového stavu nastala až ve 30.minutě, když Wala důsledně
sledoval míč a byl faulován. Z nařízené penalty skóroval Petr Tomašák.
V této chvíli i k vzhledem k následujícímu průběhu hry nikdo z
domácích příznivců nevěřil, že i takto skončí celkový výsledek
utkání.Ještě do přestávky se 2x mohl prosadit Wala,ale své šance
neproměnil.
Ihned po pauze hlavičkoval Sukač ve vyložené pozici pouze do tyče.

mužstva zvedne.

Start do jarní sezony 2012 vyšel na jedničku !!!

Dolní Datyně – Jablunkov 3:0 (1:0)

V úvodním utkání jara Datyňští přivítali celek Jablunkova. Začátek zápasu vyšel domácím náramně a hned v 6.minutě se po střele Neumanna ujali vedení. V dalším průběhu hry si udržovali mírnou převahu a zejména šance Kubieny a Sukače vovlaly po zvýšení skóre.

Druhá půle začala stejně jako úvod první, když  dezorientovaný bek hostí nastřelil svého kolegu z obrany a míč putoval podruhé do sítě Jablunkova. Výsledek pečetil 10 minut před koncem Dolák na konečných  3:0.

sestava – Vasilko – Kotula,Dluhoš,Neumann-Kulhánek-Tomašák,Dolák,Vandriak,Kubiena-Sukač,Wala

Do hry posléze zasáhli ještě Hanzlík a  Kolder.

Dobratice – Dolní Datyně   2:5 (1:2)

K druhému utkání hosté nastoupili ve stejné sestavě jako v domácím zápase. Opět vyšel skvěle začátek zápasu, když nejprve krásně „stříhnul nůžkami“ Tomašák a domácí gólman s námahou vyrazil míč na roh. Po jeho zahrání se nejlépe před brankou orientoval Kotula-  0:1. Domácí zvýšili aktivitu a zaslouženě se dočkali po chybě Vasilka vyrovnání na 1:1. Nerozhodný stav trval však jen několik minut, když se znovu prosadil Kotula – 1:2.

Ve druhé půli zvýšil po chvilce vedení hostí Vandriak na 1:3. Domácí dosáhli snížení, avšak jen z postavení mimo hru, takže stav zůstával nezměněný. Dále již skóre narůstalo jen ve prospěch datyňských, když čtvrtý gól přidal Tomašák a domácí obránce. V závěru se domácím nakonec podařilo dosáhnout kosmetické úpravy výsledku na 2:5.

Dolní Datyně-Hrádek  5:1 (4:0)

Ve třetím utkání bylo nuceno trenérské duo Nešpor-Mládek provést změny v sestavě, když absentujícího Kubienu nahradil Kolder a nemocného Vandriaka, který zůstal na lavičce, zastoupil Janovský. První změna bezgólového stavu se udála v 16.minutě, když se z trestného kopu parádně trefil Neumann – 1:0. Hosté se nevzdávali a po střele hostujícího Dudy se gólman Vasilko přesvědčil, že má dobře postavené tyče. Na druhé straně byl po chvilce na malém vápně sražen Wala a nařízené penalty zvýšil opět Neumann na 2:0. Za několik okamžiků dosáhl stejný hráč čistého hattricku, když po zahrání standartky Janovským (mimochodem opět po faulu na hrající legendu-Waluše) se trefil potřetí, tentokrát hlavou – 3:0. Čtvrtý hřebík do rakve hostí přibil zblízka Sukač a o výsledku bylo rozhodnuto.

Ve druhé půli s vědomím luxusního náskoku tempo domácí jedenáctky opadlo, přesto mohli svůj  zvýšit, když Dolák překopl zcela prázdnou svatyni hostí. Své zaváhání však napravil zhruba 20 minut před koncem a zvýšil na 5:0. Hosté měli možnost zrušit nulu na kontě domácích po faulu brankáře Vasilka (díky benevolenci sudího neobdržel červenou kartu). Honza však svou chybu napravil a penaltu zlikvidoval. Nakonec však přeci jen v závěru  kapituloval, když fotbalisté Hrádku upravili na konečných 5:1.