Archive for Květen, 2012

Těrlicko – Dolní Datyně 0:4 (0:0)

Uplynulou sobotu náš tým zavítal na hřiště sestupem ohroženého Těrlicka. Postavení v tabulce i odpovídal i průběh utkání, když datyňští svého soupeře hned od počátku zatlačili před vlastní branku. Možnosti ke skórování měli postupně Neumann a Tomašák (oba z trestných kopů), a také Kolder po nabídce Janovského. Domácí se zmohli pouze na jeden slabý pokus, který s přehledem kryl Vasilko, jenž tentokrát nahradil v brance Rozbroje.

Ve druhé půli se již hosté dočkali vedení, a to ve 48.minutě zásluhou Doláka po skvělé přihrávce Janovského. Za další 3 minuty už bylo v datyňském „táboře“ ještě veseleji, když po krásné kombinaci tvořivého tria Vandriak,Dolák, Janovský nacentroval před branku domácích Tomašák a Ftáček neomylně zavěsil. Těrličtí odpověděli nastřeleným břevnem po chybě hostující obrany. Na 3:0 zvýšil hlavou po rohu opět Dolák (v 62.min.) a výsledek stanovil střídající Hanzlík, který konečně po „38 letech“ dal zase gól.

Utkání zhodnotil trenér Nešpor : „Domácí zejména v první půli úporně bránili, někdy i v devíti lidech. Dnes však bylo vidět, že kluci si fotbal užívali, a to hlavně ve druhé půli, za což si zasloužili i pochvalu od domácích fanoušků. A vlastně o to jde, hrát pro radost ze hry a hlavně pro lidi.. „

sestava – Vasilko – Horňák (80.Kotula), Dluhoš, Neumann – Kulhánek (75.Bembenek)- Janovský,Dolák,Vandriak,Tomašák – Ftáček (70.Hanzlík), Kolder

Dolní Datyně – Dobrá 2:1 (1:1)

V devátém jarním utkání jsme hostili celek z Dobré, který se v poslední době prezentoval velice dobrými výsledky. Svou sílu hosté ukázali v ůvodní čtvrthodince, když zahodili 2 slibné šance a nakonec v 15.minutě se zásluhou Šmahaje dostali do vedení. Domácí manšaft se nemohl proti pozorně hrající obraně hostí prosadit. Vyrovnání přišlo ve 24.minutě, když byl ve velkém vápně hostí faulován Neumann a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Tomašák. Domácí celek  po srovnání skóre svého soupeře zatlačil, ale výraznější možnost k otočení výsledku si nevytvořil.

Do druhé půle vstoupili aktivněji datyňští a byli za to hned po sedmi minutách odměněni, když Vandriak kolmicí vysunul za obranu hostí Walu a ten nezaváhal. Za dalších deset minut brankář Dobré svůj tým skvěle podržel, když zneškodnil velkou šanci Waly a hned z následujícího rohu hlavičku Neumanna. Hosté podnikali protiútoky, které však končily na hranici šestnáctky a prakticky se ve druhé půli k vážnějšímu ohrožení domácí branky nedostali, což bylo především zásluhou dobře fungující obrany dirigované kapitánem Dluhošem, který patřil mezi nejlepší hráče na hřišti. Domácí měli ještě několik možností skórovat, ale své šance nevyužili.

sestava – Rozbroj – Horňák (68.Kolder), Dluhoš, Neumann – Kulhánek(87. Bebenek) – Kubiena,Vandriak, Dolák, Tomašák – Ftáček, Wala (81.Hanzlík)

Frýdecko-místecký deník – 18.5.2012

Fotbalisté dobré se dnes představí na hřišti nejlepšího jarního týmu – Dolní Datyně. „Čeká nás další křest ohněm a dnešní zápas nám ukáže v plné nahotě, jestli jsme se za posledních deset dní vydali správný směrem pro defenzivní práci, která nás trápila. V týdnu jsme odehráli modelovaný zápas, škoda jen, že gro obrany mělo jiné, školní a pracovní, povinnosti. Nicméně jsem si vyzkoušel jiné, nové varianty s těmi hráči, kteří poctivě pracují. Datyně má velmi kvalitní tým, ne náhodou vede jarní tabulku. To ale neznamená, že pojedeme na výlet. Chybět mi bude tradičně Javorek se Zichou. Na druhé straně by měl být připravený Herník, který je ohromnou personou týmu,“ řekl před utkáním trenér Dobré Petr Wiecek.

Doubrava – Dolní Datyně 1:4 (1:2)

K utkání v Doubravě hosté nastoupili s cílem prodloužit vítěznou vlnu a zároveň udržet 4.místo v tabulce.. Začátek však nebyl pro datyňské příliš šťastný, když pro zranění musel po několika minutách odstoupit Sukač, kterého nahradil Ftáček. Navíc se domácí ujali vedení. Doubravský hráč se dostal po rohu k odraženému míči a hlavou zamířil přesně k pravé tyči 1:0. Náš tým se však ihned chopil iniciativy a po 10-ti minutách srovnal s pomocí tyče Ftáček, kterého oslovil krásným pasem Kubiena. Za pár minut otočil skóre hlavou Wala po přesném centru Vandriaka. V dalším průběhu 1.půle mohli datyňští vstřelit ještě několik gólů a zajistit si tak  klidný zbytek zápasu, bohužel se však nepodařilo proměnit žádnou šanci. Domácí byli zcela neškodní ( a to i zásluhou dobře pracující defenzivy) a celkově vzato byli nejslabším soupeřem v jarní části sezony.

Ve druhém poločase datyňští znatelně polevili, přesto se jim podařilo ještě přidat další branky. Zhruba 20 minut před koncem se krásně terfil Kulhánek, kterého ideálně našel Tomašák a svůj druhý zásah v utkání přidal Ftáček po chybné rozehrávce domácího strážce branky.

sestava – Rozbroj – Horňák,Dluhoš,Neumann (84.Kotula) – Kulhánek- Kubiena,Dolák,Vandriak,Tomašák – Sukač (6.Ftáček), Wala (78.Hanzlík)

Dolní Datyně – Sokol Sedliště 3:0 (1:0)

Ve včerejším utkání datyňští narazili na třetí celek tabulky. Soupeři se chtěli revanšovat za podzimní debakl a zápas začal vskutku skvěle, když už v 6.minutě otevřel skóre Kuba Horňák po střele zpoza 16-ti metrové hranice, kterou hostující gólman hrubě podcenil. V dalším průběhu první půle upadla hra do průměru. Domácí občas zahrozili (pokud se snažili kombinovat po zemi) zato hosté až na dlouhé nakopávané míče nepředvedli vůbec nic, což předváděli po celý zápas a je s podivem, že takto se prezentuje manšaft s choutky na postupové pozice.

Ve druhé polovině zápasu byli nadále aktivnější domácí. Zvýšit skóre mohl Wala a následně Sukač. V 65.minutě přišla další změna stavu ve prospěch domácích, když se Wala propletl obranou hostí podobně  italský lyžař Alberto Tomba mezi slalomovými tyčemi  a  předložil míč Ftáčkovi,který nezaváhal.  Hosté se poté dostali k jedinému vážnějšímu ohrožení domácí branky, ale trestný kop ze 17-ti metrů s jistotou pokryl domácí brankář Rozbroj. Výsledek završil v 83.minutě Dolák, jenž po nezištné přihravce Kubieny z pravé strany zavěsil na konečných 3:0.