Archive for Červen, 2012

Úspěšný konec sezony 2011/2012

Dolní Datyně – Mosty u Jablunkova 4:2 (0:2)

V posledním utkání datyňští hostili na jaře velmi úspěšný celek Mostů u Jablunkova, který přijel bez několika opor. Domácí lodivod Nešpor měl k dispozici kompletní tým až na Tomašáka. Od počátku měli datyňští herní převahu, která však byla platonická a opět neproměnili několik šancí, jednou hosty po střele Janovského zachránila horní tyč a penaltový zákrok na pronikajícího Koldra vytáhl hl.sudí mimo pokutové území. Hosté se prakticky z prvního ohrožení Vasilkovy branky dostali ve 40.min. do vedení a před cestou do šaten se jim ještě o 4 minuty později podařilo svůj náskok zvýšit.

Do druhé půle nastoupil místo zraněného Vandriaka Ondra Sukač, který druhý poločas proměnil v „one men show“. Nejprve však ve 46.minutě se krásně na pravém křídle uvolnil Kubiena a přesným centrem vybídl ke skórování Walu, který trochu se štěstím a pomocí tyče dopravil míč do sítě. Poté již spustil střelecký koncert výše jmenovaný Sukač, když v 51.min. po skrumáži vyrovnal na 2:2. V dalším průběhu tempo diktovali domácí a šli pevně za otočením výsledku. To se podařilo v 75.min. když Dolák vysunul kolmicí za obranu Sukače, který se krásně trefil do pravé šibenice – 3:2. Hosté se snažili o srovnání, ale pozorná domácí obrana je k ničemu vážnějšímu nepustila. Výsledek pečetil tři minuty před konečným hvizdem rozhodčího opět Sukač křižnou střelou zprava k zadní tyči na 4:2 a završil tak nejúspěšnější sezonu datyňských v 1.B třídě.

sestava – Vasilko – Dzedzic (72.Vodička) , Dluhoš, Neumann – Kulhánek – Kubiena,Vandriak(46.Sukač), Janovský, Kolder (78.Hanzlík) – Dolák, Wala

trenér – Nešpor Radovan

asistent – Mládek Petr

masér – Duna Jan

diváci – málo, ale snad byli spokojeni

Oldřichovice – D.Datyně 1:2 (0:0)

V posledním zápase „venku“ se datyňští představili na půdě beznadějně posledních Oldřichovic. Hosté nastoupili s cílem odčinit debakl z předchozího utkání. Vytvořili si několik vyložených šancí, zejména samostatné nájezdy Ftáčka, Hanzlíka  a Tomašáka volaly po gólu. Domácí nechtěli zůstat pozadu a také ohrozili Vasilka v brance, jednou jej dokonce zastoupil na brankové čáře Bembenek. Stav však zůstal bezbrankový.

Úvod 2.poločasu vyšel datyňským náramně, když se zpoza 16-tky trefil k tyči Sukač. V dalších minutách si vytvořili několik  šancí, které však zůstaly nevyužity. Po 15-ti minutách hry zvýšil skore Vandriak téměř ze stejné pozice jako předchozí střelec. Zanedlouho byl ve velkém vápně faulován Kolder což hl.sudí velkoryse přehlédl. Z následného protiútoku se domác i zásluhou ofsajdového postavení dostali do brejku a Ftáček byl nucen faulovat ve vlastní 16-tce. Z nařízené penalty  snížili na 1:2. Poté ještě oldřichovičtí měli možnost vyrovnat, ale gólman Vasilko svůj tým podržel. Ve zbývajícím čase se již počítaly šance pouze na opačné straně hřiště, ale všechny zůstaly neproměněny, což byla „bolest“ v drtivé většině jarních zápasů. Pochvalu za výkon zaslouží Dluhoš a ve druhé půli Dolák, Bembenek a Sukač. Raritou utkání byl 3x zahraný míč rozhodčího hlavním sudím Ostřanským. Proč se tak stalo ví snad jen on sám….Každopádně tímto pobavil celou datyňskou lavičku.

sestava – Vasilko – Bembenek,Dluhoš,Dziedic(68.Horňák) – Kulhánek (46.Dolák) – Sukač,Tomašák,Vandriak,Kolder – Ftáček, Hanzlík (58.Vodička)

Dolní Datyně – Vendryně 0:5 (0:2)

Do Datyň zavítal druhý celek tabulky – Vendryně. Hosté ještě mají šanci postoupit a také se prezentovali jako nejfotbalovější celek v soutěži. Naopak datyňští chtěli potvrdit jsou jarní formu a proto se dal očekávat velice zajímavý souboj.

Vendryně se ujala vedení v 10.minutě po hezké kombinaci. Domácí se snažili vyrovnat, ale zahodili několik vyložených šancí, za což byli potrestáni druhým gólem.

Ve druhé půli, když Vendčryně své vedení navýšila na 0:3, bylo prakticky po utkání a zatímco domácí dohrávali v křeči, hosté ještě přidali dva góly.

Vendryně udělila domácím dokonalou lekci z produktivity, na šance se bohužel zápas nevyhrává.