Archive for Srpen, 2012

Dolní Datyně – Sokol Dobrá 3:2 (3:0)

Včera se po delší pauze datyňští představili vlastnímu publiku. Soupeřem byl nepříjemný celek Dobré,který v úvodním kole také naplno bodoval. Domácí kouč stále nemohl počítat s Tomašákem,Vandriakem a Janovským, navíc oproti minulému utkání chyběli Dolák,Horňák a Kotula. Naopak se do sestavy vrátili Neumann s Kulhánkem a na pravém okraji nastoupil poprvé od začátku mladík Náhlý, který rozhodně nezklamal.

Úvod zápasu vyšel znovu jako minule datyňským dokonale, když ve 4.minutě po rohu Ftáčka zavěsil hlavou Wala – 1:0. Hosty vstup do zápasu nezastihl ve zrovna nejlepším rozpoložení. Ve 13.minutě po parádní akci, když nejprve Miczka poslal kolmici Ftáčkovi, který namazal před bránu Kubienovi vedli domácí 2:0. A aby toho nebylo dost, tak za dalších 5 minut si doberský obránce srazil míč centrovaný Kubienou do vlastní sítě – 3:0. Hosté se do této doby nezmohli vůbec na nic a jejich cesta přes polovinu hřiště by se s trochou nadsázky dala spočítat na prstech jedné ruky. Hostující tréner provedl změnu v sestavě, doberští ožili a zápas nezabalili. Domácí polevili a hra se začala srovnávat. Výsledkem bylo nastřelené břevno domácí svatyně po rychlé akci hostí z levé strany. Na opačném konci hřiště mohlo zahřmět počtvrté, ale Ftáček svou loženku zazdil.

Druhá půle se nesla ve snaze hostí dostat se zpět do utkání. Domácí hrozili z protiútoků do otevřené obrany a mohli své vedení zvýšit, ale 2x byl proti doberský gólman (zejména při střele Miczky) a ostatní pokusy domácí hráči nevyřešili přesnou přihrávkou, která by vedla k zakončení. Hosté závěr utkání řádně zdramatizovali, když zhruba 10 minut před koncem po chybě Vasilka nejprve snížili na rozdíl 2 gólů a 3 minuty před koncem z poněkud problematické penalty na 3:2. Ve zbývajícím čase se už k ničemu nedostali.

ŽK – Wala,Ftáček,Dluhoš,Dziedic

sestava – Vasilko – Náhlý (69.Dziedic),Dluhoš,Neumann -Ftáček (86.Kolder), Kulhánek, Batiha,Miczka,Kubiena, Sukač, Wala

Sokol Fryčovice  –  Dolní Datyně 1:4 (1:2)

V úvodním kole podzimní části sezony nám los „přihrál“ tým Fryčovic, který působil v uplynulých letech v jiné skupině I.B tř. Z tohoto důvodu proti nám nastoupil zcela neznámý soupeř. Úvod však vyšel náramně, když hned ve 2.min. po centru Miczky biliárově s pomocí obou tyčí otevřel skore Jirka Dolák – 0:1. Domácí byli viditelně zaskočeni,  v dalších minutách kupili nepřesnosti ve vlastní rozehrávce, a tak se uchýlili k nakopávání dlouhých míčů za hostující obranu. Druhý úder přišel v 16.minutě z pravé strany. Po centru Sukače a menším „zamieszaniu na polu karnym“ se míč dostal ke zcela volnému Kubienovi, který zvýšil naše vedení. Dvougólové vedení datyňské ukolébalo a dovolili domácí vrátit se do zápasu, když ve 29.minutě snížili na 1:2 zásluhou Šlachty. Fryčovičtí zvýšili aktivitu a srovnali hru, ale do šancí na vyrovnání se nedostali.

Hra z počátku druhé půle probíhala spíše mezi šestnátckami a žádný z týmů se nedostával do výraznějšího ohrožení svého soupeře. To se změnilo po čtvrthodince, když Dolák „namazal“ do brejku domácímu útočníkovi, ale Honza Vasilko ukázal, že je mužem na svém místě a svůj tým podržel. Osud utkání vzal v posledních 15-ti minutách do svých rukou Pavel Ftáček. Nejprve v 77.min. po příhře Batihy upravil na 1:3 a o minutku později ideálně přihrál Sukačovi, který se nemýlil – 1:4. V závěru mohli domácí korigovat, ale fryčovický útočník z jednoho metru přestřelil datyňskou branku (touto cestou se omlouvám I.Hanzlíkovi….)

ŽK – Ftáček, Dolák,Batiha,Kubiena,Wala

sestava – Vasilko-  Horňák,Dluhoš, Kotula (78.Náhlý),Ftáček, Miczka,Batiha,Dolák,Kubiena,Sukač(81.Hanzlík), Wala(81.Ondruš)

rozhovor s Petrem Tomašákem

Co bylo důvodem ukončení Tvého působení v ligovém FCB ?

Skončila mi smlouva a vzhledem k mému zdravotnímu stavu neměl klub ani já zájem o prodloužení smlouvy.

Proč jsi zvolil působení v nižší soutěži a proč zrovna v  D.Datyních? Jistě jsi měl i jiné nabídky i z vyšších soutěží.

Z důvodu špatně provedené plastiky křížového vazu v koleni jsem se rozhodl pro nižší soutěž, a také vzhledem k mému zdravotnímu stavu už nechci koleno přetěžovat každodenním tréninkem.
Datyně jsou v blízkosti mého domova, hrají tam moji kamarádi a trénuje tam můj dobrý známý.
Nabídky byly, ale všechny jsem odmítl z důvodů uvedených výše.

Jsi v Datyních během svého půlročního působení spokojený? Jak  se Ti jeví datyňský manšaft, jaký je kolektiv? Co se podle Tebe dá  vylepšovat?

Samozřejmě, že jsem spokojený 🙂 Kolektiv je super, málo kde se takový vidí.
Vždy je něco, co se dá vylepšit, ale to je všude. Vzhledem k tomu, že se jedná o nižší soutěž, podmínky jsou dobré.

V případě zájmu klubu na vyšší úrovni (1.liga až divize) by  jsi přijal nabídku?

Je težké spekulovat…, kdyby se jednalo o hodně lukrativní nabídku, popřemýšlel bych, ale vzhledem k tomu, čím si moje koleno prošlo, asi bych musel stejně odmítnout. Zdraví mám jenom jedno.

Plány do budoucna ?

V létě jsem chtěl jít do Rakouska, ale domluvil jsem se s vedením na ročním hostování. Od září se chystám do školy, dodělat si maturitu a potom se uvidí co dál.

Tvůj nejoblíbenější spoluhráč, z minulosti nebo  současný?

V každém klubu si člověk najde někoho s kým se baví více nebo méně. Na prvním místě to je Martin Čížek, hodně mi pomohl po příchodu do 1.ligy. Ze současnosti nemůžu zapomenout zmínit Ondru Sukače a jeho tiskové konference 🙂

První krok do evropské ligy

Horní Bludovice – Dolní Datyně 1:4 (0:3)

Uplynulou středu zavítali datyňští na hřiště Horních Bludovic, kde se v rámci 1.kola okresního poháru utkali s domácím týmem. Šanci ukázat své kvality dostali zejména hráči širšího kádru.  Již od úvodních minut drželi míč na svých kopačkách častěji hosté, diktovali tempo hry a v 9.minutě se ujali vedení . Po přesném centru Ftáčka na zadní tyči zakončoval Sukač. Domácí se snažili prosadit jednoduchým stylem „nakopni to dopředu a snad to vyjde“. Po půlhodině domácí obránce fauloval v pokutovém území pronikajícího Ondruše a z nařízené penalty zvýšil skore Wala. Chvilku před pauzou do bludovické sítě zavěsil svým prvním gólem v kategorii mužů mladík Ondruš.

Druhá půle již byla jen otázkou navýšení skore, což se po 10-ti minutách povedlo Sukačovi. Trenér Nešpor dal příležitost i dalším hráčům z lavičky, datyňští mohli přidat i další góly, ale své šance už nezakončovali přesně, zejména Hanzlík ještě asi teď přemýšlí o tom, jak se dá ze 3 metrů přestřelit ochranné pletivo za brankou a podle posledních informací mu zřejmě vedení bludovického klubu nechá zaplatit míč, který putuje po řece do Černého moře…

Domácí v závěru korigovali po situaci zavánějící ofsajdem na přijatelnějších 1:4.

Dá se říct, že generálka na první misták dopadla vcelku uspokojivě.

sestava – Vasilko – Horňák,Dluhoš,Náhlý, Kulhánek – Ftáček,Batiha,Miczka,Sukač- Ondruš,Wala

střídali – Kotula za Náhlého, Hanzlík za Ondruš, Vodička za Ftáčka

Další přípravná utkání

Uplynulý víkend pokračovala letní příprava turnajem na domácím hřišti. V prvním utkání nastoupili datyňští proti soupeři z Horních Bludovic a zřejmě pod vlivem podcenění a brzkého počátku utkání se protrápili k vítězství až po penaltách. ¨V normální hrací době skončilo utkání 2:2 (1:1), když postupně srovnávali Neumann a před koncem z penalty Tomašák.

Ve druhém matchi byl soupeřem celek ze Sedlišť. Domácí celek zvítězil 3:2, o branky se podělili Wala, Kubiena a Sukač. Po vcelku jednoznačném průběhu a několika dalších neproměněných šancích datyňských soupeř v závěrečné dvacetiminutovce korigoval na přitelnější výsledek.