Archive for Září, 2012

Dolní Datyně – Sokol Nýdek 4:0 (1:0)

Ve třetím utkání na svém hřišti přivítali datyňští v JZD Aréně mužstvo Nýdku. Domácí lodivod Radek Nešpor měl tentokrát konečně k dispozici kompletní  kádr. Fanoušci zřejmě opět očekávali góly v síti hostí v úvodních minutách, ale tentokrát se představil pozorně bránící soupeř. Datyňští hráči sice měli herní převahu a zkoušeli se dostat do šancí nebo k zakončení, ale buď situace řešili složitě nebo je  hosté nepouštěli k ohrožení své branky. Pohnout ukazatelem skore mohl ve 28.min. Wala po rohu Tomašáka, ale hostující gólman skvěle zachránil. Jediný gól první půle padl ve 36.minutě. Po milimetrovém pasu Dluhoše si míč dobře zpracoval Wala a přeloboval vyběhnuvšího brankáře hostí – 1:0. Po chvilce hl.sudí neposoudil zákrok na Janovského jako penaltový…Do pauzy ještě mohl zvýšit po hezké přihrávce Miczky Ftáček, ale špatně si míč zpracoval a místo gólu obdržel ŽK za faul na brankáře.

Chuť si Pavel spravil ihned po úvodu druhého dějství, když přesnou hlavičkou zvýšil ve 48.min. po centru Janovského na 2:0. Hosté se dostali jedinkrát k ohrožení Honzy Vasilka, ale ten dobře reagoval a poprvé udržel nulu. Na druhé straně se do míče opřel Miczka a zatřásl břevnem branky hostí.  V 65.minutě hledal Dluhoš podobně jako před prvním gólem opět Walu, po jehož důrazu se míč dostal ke zcela volnému Sukačovi, pro kterého už nebyl problém zvýšit na 3:0. Vzápětí spálil tutovku Wala po hezké akci a centru Ftáčka z pravé strany. Poslední gól padl v 89.minutě po pravém křídle potáhl míč Vandriak a posléze v šestnáctce hostí přesně našel Tomašáka – 4:0.

střelci – Wala,Ftáček,Sukač,Tomašák

ŽK – Ftáček,Janovský

sestava – Vasilko – Neumann,Dluhoš,Tomašák – Ftáček,Kulhánek (75.Kotula),Miczka,Janovský,Kubiena (64.Dolák)-  Sukač, Wala (68.Vandriak)

Sokol Sedliště – Dolní Datyně 1:6 (0:5)

V 5.kole náš tým cestoval do nedalekých Sedlišť. Po ztrátě bodů v minulém kole chtěli datyňští napravit dojem a získat všechny 3 bodíky. Po zahřívací desetiminutovce se Datyně dostali do vedení ve 12.min., když po souboji Sukače s domácím stoperem odražený míč do sítě uklidil Wala – 0:1. O tři minuty později už to bylo 0:2. Tomašák našel skulinu v domácích obranných řadách a zcela volný Ondra Sukač nezaváhal. Uběhly další tři minuty a znovu Tomašák skvěle uvolnil Pavla Ftáčka, který zvýšil na 0:3 ve prospěch datyňských. Domácí byli zralí na ručník, ale zdaleka to ještě nebylo vše. Ve 24.minutě po rohu Tomašáka si na přední tyč naběhl Kulhánek a bylo to 0:4.  Poločasový výsledek  0:5 stanovil po samostané akci a střele ze 20-ti metrů ve 31.minutě Neumann. Do přestávky ještě datyňští neproměnili 2 šance, na opačné straně se po samostaném úniku domácího hráče zaskvěl Honza Vasilko.

Ve druhé půli hosté viditělně ubrali plyn a dovolili domácím dostat se do hry, kteří byli dosud absolutně neškodní. Šestý gól přidal ve 62.min. po krásném pasu Neumanna a přihrávce Ftáčka Petr Kubiena. Znovu se nám nepodařilo udržet nulu. Domácí vstřelili čestný úspěch zhruba 20 minut před závěrečným hvizdem – 1:6.

Za předvedený výkon v první půli zaslouží pochvalu celý tým, zejména však Tomašák s Miczkou. Je škoda, že pod dojmem vysokého náskoku mužstvo ve druhém poločase výrazně polevilo.

góly – Wala,Sukač,Ftáček,Kulhánek,Neumann,Kubiena

ŽK – Ftáček, Wala

sestava – Vasilko – Náhlý,Dluhoš,Neumann (74.Kolder) – Ftáček,Kulhánek,Miczka (68.Vandriak),Tomašák,Kubiena – Sukač,Wala (79.Ondruš)

Zamyšlení

Nechci s tímto nikoho nějak dotknout a nevím jak byli hodnoceni rozhodčí ve včerejším zápase, ale ti tři chlapi jdou posraní na hřiště s tím, že je sleduje delegát, a proto je zajímá kdejaký nesmysl uvedený v pravidlech. Včera měli někteří domácí hráči černou pásku na stulpnách, což mělo být (dle názoru sudích) trnem v oku delegáta. Pánové sorry, ale tohle je pro to, co se děje dalších 90 minut na hřišti asi nejméně podstatné a pokud je z tohoto důvodu na zápase přítomen delegát (myslím si že určitě proto ne-e), tak bude v tom asi nějaký háček. Takže chlapi – až zase k nám přijedete pískat, myslím že za černou pásku vám body nikdo nestrhne a snažte se to nezdupat 22 lidem, kteří to hrají pro zábavu. Dík.

P.S. Ještě chci dodat, že výše uvedené nebylo příčinou ztráty bodů domácího mužstva.

První ztráta bodů

DOLNÍ DATYNĚ – FK STAŘÍČ 3:3 (2:2)

Wala 2 , Neumann

Včera zavítalo do Datyň mužstvo FK Staříč, které bylo dosud se ziskem 6-ti bodů na 4.místě tabulky. Domácí tedy rozhodně nemohli očekávat, že to bude procházka růžovým sadem, což se nakonec i potvrdilo. Hosté hráli velmi dobře kombinačně, těžili ze znatelné výškové převahy a celkově byli nejlepším soupeřem v dosavadním průběhu sezony. Domácí lodivod opět (už se to stává tradicí) musel kombinovat se sestavou, když oproti minulému utkání chyběli Janovský a Dolák.

Stejně  jako v minulém domácím utkání se diváci (mezi kterými byl i trenér Plzně – p.Vrba) se dočkali gólů v úvodní čtvrthodince, tentokrát však padaly i za záda Vasilka.   Začátek zápasu vyšel hostům, centrovaný míč ve 3.min. sklepával Vasilkovi Tomašák, ale zle se dohodli a byl z toho vlastenec – 0:1. Domácí „zatroubili“ do útoku. Nejprve centr Waly minuli postupně Kubiena a Ftáček, ale v 10.minutě po rychlém autovém rozehrání Náhlým a přesném centru Ftáčka zamířil přesně k tyči pravačkou Wala – 1:1. Za  2 minuty už domácí vedli, když  po téměř stejné akci z pravé strany skóroval znovu Wala, ale tentokrát hlavou, aby se to nepletlo – 2:1. Datyňští se však z vedení neradovali dlouho, protože hosté po dalším nedorozumění v zadních řadách srovnali na 2:2. V dalším průběhu ještě zahodil slibnou možnost Ftáček, jinak byla hra vcelku vyrovnaná, větší emoce vyvstaly po téměř likvidačním zákroku na Kubienu, který se naštěstí obešel bez zranění.

Druhá půle nezačla pro domácí dobře, hned po třech minutách musel pro zdravotní potíže odstoupit Kubiena, kterého za dalších 20 minut následoval ze stejného důvodu Batiha. To už však domácí vedli 3:2. V 65. minutě po závaru před brankou hostí našel Wala na úrovni 11-ti metrů Neumanna, který přesně zamířil a zavěsil.  Už to vypadlo, že 3 body zůstanou v Datyních, další možnost měl Wala,ale hlavičkoval po krásném pasu Dluhoše asi 2m vedle. Staříčským se však podařil0 v 73.minutě vyrovnat na 3:3 z nařízené penalty, která se asi dala, ale i nemusela pískat. Ve zbývajícím čase se zejména datyňští snažili o vítězný gól, znovu se objevil v šanci Wala, ale místo zakončení měl asi raději volit přihrávku na Ftáčka nebo Sukače. Také měli domácí výhodu asi 5-ti rohových kopů, ale z těchto se příliš neprosadili vzhledem k čahounům v obranných řadách Staříče.

Remíza určitě více mrzí domácí, ale z celkového pohledu je zasloužená. Datyně neproměnili další možnosti, hosté naopak nemilosrdně trestali každou chybu. Rozhodčí velmi slabý (na obě strany).

ŽK – Batiha, Sukač

sestava – Vasilko – Náhlý,Dluhoš,Tomašák – Ftáček,Kulhánek,Batiha (68.Kolder),Neumann,Kubiena (48.Horňák) – Sukač,Wala

V předzápase dorost utrpěl první prohru, když podlehl Vratimovu 0:2.

Maňas – jako správný kapitán – protlačil tým do dalšího kola

Dolní Datyně – DEPOS Horní Suchá     1:1 (0:1) na pen. 4:2

Ve středu 5.9.2012 se v dalším kole okresního poháru utkali datyňští na svém hřišti s týmem DEPOS Horní Suchá.  Domácí, stejně jako hosté, nastoupili bez několika hráčů základní sestavy, a tak dostali příležitost hráči, kteří nenastupují pravidelně včetně třech dorostenců. Průběh utkání byl vcelku vyrovnaný, obě mužstva zahodila pár  dobrých příležitostí, zejména hosté měli  vyloženýé šance, při kterých se zaskvěl v domácí bráně Honza Rozbroj (Maňas), jednou mu dokonce pomohla horní tyč branky. Horní Suchá se ujala vedení ve 26.minutě, vyrovnání přišlo ihned po začátku druhé půle z kopačky Pavla Ftáčka. V závěru hornosušští strhli vedení na svou stranu, ale gól nebyl pro ofsajdové postavení uznán. Došlo tedy na penaltový rozstřel. Hosté uspěli pouze 2x ze čtyř pokusů (1x mimo tyče a 1x Maňas báječně kryl), za domácí postupně skórovali Kotula, Horňák, Vodička a vítěznou trefu zaznamenal Kulhánek.

sestava – Rozbroj – Horňák,Kulhánek,Kotula – Ftáček (62. Svrčina),Batiha Ahmad, Batiha Yasin (46.Dolák), Náhlý,Kolder – Ondruš (71.Lipina), Vodička

Dvojzápas v Jablunkově = 4 body

První záříjové nedělní odpoledne byl v Jablunkově k vidění dvojzápas. Nejprve v předzápase nastoupili proti sobě dorosty Jablunkova a D.Datyň a posléze se utkala mužstva dospělých.

DOROST

Datyňští dorostenci si po bojovném výkonu a remíze 1:1 (0:0) odvezli cenný bodík. V dosavadním průběhu sezony tak neokusili na hřištích soupeřů hořkost porážky.

MUŽI

Spartak Jablunkov – Dolní Datyně 1:5 (1:2)

Trenér Nešpor měl pro utkání k dispozici oproti předchozím zápasům kvarteto Tomašák, Janovský,Dolák, Horňák. Naopak absentoval Miczka.

Duel začal z obou stran opatrně, jako první se ke slovu dostali datyňští, poté 2x zahrozili domácí. Ve 13.minutě se Datyně zásluhou Janovského ujali vedení, když křižnou ranou nedal domácímu strážci branky žádnou šanci- 0:1. Domácí nechtěli zůstat pozadu, ale měli problém s rozehrávkou při dobrém presinku hostí a dlouhé míče se obraně Datyň dařilo sbírat. Přesto se jablunkovským podařilo ve 30.minutě vyrovnat, když se krásně z trestného kopu trefil Kluz – 1:1. Odpověď hostí přišla ve 42.minutě. Po spolupráci útočného dua Wala-Sukač se posledně jmenovaný trefil hlavou (asi poprvé v kariéře) – 1:2. Vzápětí Janovský vybídl přesným pasem Walu, který se neméně hezky uvolnil, ale  svou možnost fatálně zazdil. K poločasovému občerstvení se tedy odcházelo za stavu 1:2.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté. Ve 49.minutě potrestal faul před šestnáctkou domácích z trestného kopu Tomašák a poslal Datyně do dvougólového vedení – 1:3. Domácí se snažili o vyrovnání, ale naráželi na spolehlivě hrající obrannou řadu Neumann-Dluhoš-Tomašák, která nedovolila ohrožení vlastní branky. Čtvrthodinku před závěrečným hvizdem se na hřiště dostal benjamínek Ondruš a hned po 2 minutách svého pobytu na jablunkovském trávníku mazácky zvýšil podél domácího brankáře na 1:4. Výsledek pečetil v 79.minutě po rohu Janovského na přední tyči Kulhánek – 1:5.

Vítězstvím  se datyňští posunuli na čelo tabulky.