Dolní Datyně – Sokol Hnojník 4:1 (3:1)

Kubiena 2, Janovský, Sukač

ŽK – někdo dostal, ale nevzpomenu si…

sestava – Rozbroj – Horňák (81. Náhlý), Dluhoš, Dolák – Kulhánek – Kubiena,Miczka,Janovský (58.Kolder),Vandriak – Sukač (71.Tomašák), Wala

Dnes jsme v D.Datyních přivítali poslední celek tabulky. Hned od počátku měl náš tým herní převahu, ale nedostával se do zakončení vinou nepřesných nebo ukvapených přihrávek. Přesto mohl otevřít v 6.min. skore Kubiena, ale v tísni jen nastřelil brankáře hostí. Hráči Hnojníku se zpočátku snažili prosadit dlouhými míči, ale postupně přešli na kombinační hru a předvedli několik pohledných akcí, ovšem bez zakončení. Stav na světelné tabuli se poprvé změnil ve 24.min., když odraženou střelu Vandriaka doklepl do sítě Kubiena – 1:0. O sedm minut později zvýšil krásnou křižnou ranou Janovský – 2:0. Domácí mužstvo pokračovalo v tlaku a ve 41.minutě po kolmici Janovského důsledně a důrazně sledoval míč Kubiena a prosadil se podruhé v utkání – 3:0. Do poločasu ještě hosté korigovali po krásné akci ve 43.min. na 3:1.

Druhá půle začala opět náporem domácích, který byl však platonický. Čtvrtý gól padl do sítě Hnojníku v 57.minutě, když dezorientovaný obránce hostí terfil vlastní tyč a odražený míč poslal pohodlně do sítě Sukač – 4:1. Datyňští  dále tlačili, ale už se jim nepodařilo zvýšit, zejména Wala zazdil v poslední pětiminutovce 2 tutovky. Hosté se snažili do konce utkání hrát fotbal a v poli si vůbec nevedli zle. Pokud se vyvarují hrubých individuálních chyb, jistě začnou bodovat.

Doubrava – Dolní Datyně 1:3 (1:2)

Vandriak, Sukač, Kubiena

ŽK – Hanzlík

Další podzimní match absolvovali hráči D.Datyň v nedaleké Doubravě, která se potácí ve spodních patrech tabulky. Trenér Nešpor byl nucen udělat vzhledem ke zranění několik klíčových hráčů  změny v sestavě. Začátek utkání vyšel báječně, když hned v 1.minutě se po rohu Dluhoše hlavou trefil Vandriak – 0:1. Domácí nechtěli zůstat pozadu a jelikož to v zadních řadách dost skřípalo, měli po chvilce 2 dobré příležitosti k vyrovnání. Na druhé straně mohl zvýšit po úniku Kubieny mladíček Ondruš, ale ve skluzu přestřelil domácí branku. Po chvilce hosté zvýšili svůj náskok, když se nádherně do šibenice trefil Sukač 0:2. Domácí byli i nadále nebezpeční a nakonec se jim podařilo snížit na 1:2, což nakonec byl i díky jejich nemohoucnosti v zakončení, poločasový výsledek.

Po menší bouřce v kabině  o poločasové pauze a doběhu všech koní ve Velké pardubické (čekalo se na rozhodčí, až se dodívají) začal druhý poločas. Do něj už datyňští nastoupili o poznání pozorněji a v celém jeho průběhu až na jednu vyjímku v závěru prakticky nepustili domácí celek ke své brance. Na druhé straně se snažili zvýšit svůj náskok, ale dlouho se to nedařilo vzhledem k velmi těžkému terénu a množství  osobních soubojů. Konečný výsledek stanovil přibližně čtvrthodinku před závěrečným hvizdem Kubiena – 1:3.

sestava – Vasilko – Horňák (28. Náhlý), Dluhoš, Kotula (46.Dolák) – Kulhánek – Sukač,Miczka,Vandriak,Kubiena – Ondruš (66.Hanzlík), Wala

Dolní Datyně – DEPOS Horní Suchá 4:2 (4:1)

Ftáček 2, Tomašák 2

ŽK – Wala, Kolder

Krásné počasí, derby zápas okořeněný bojem o nejvyšší příčky přilákal v sobotní odpoledne na datyňské poměry nezvykle vysoký počet diváků. A důvod k radosti měli už 5.minutě domácí příznivci, když se po ideální přhrávce Janovského trefil Ftáček – 1:0. Za dalších osm minut to už bylo 2:0, znovu skóroval Ftáček, tentokrát hlavou po centru Tomašáka. Hosté se místo hře věnovali diskuzím s hl.sudím a byli za svou pasivitu potřetí potrestáni ve 27.minutě, když Tomašák z trestňáku vyhnal pavouky z branky hostí – 3:0. Hráči Horní Suché zjistili,že asi budou muset začít hrát a po hezké akci snížili na 3:1 ve 36.minutě.Utkání tak získalo nový náboj. Ve 45.minutě si domácí vzali zpět třígólové vedení. Znovu z trestného kopu trefil zařízení Tomašák – 4:1.

Do druhé poloviny utkání vstoupili aktivněji hosté, zatímco domácí zcela vyklidili pozice. V 58.minutě dali hornosušští gól na 4:2. Povzbuzeni tímto úspěchem zvedli hlavu a snažili se o zdramatizování utkání. V závěru se jim to málem podařilo, ale domácí gólman Vasilko vytáhl parádní zákrok.

sestava – Vasilko – Horňák,Dluhoš,Tomašák – Kulhánek – Ftáček (29.Kolder),Miczka,Janovský,Dolák-  Sukač,Wala (80.Hanzlík)

Sokol Mosty u Jabl.- Dolní Datyně 1:5 (1:1)

Sukač 2 ,Kubiena,Kulhánek,Horňák

ŽK – Kulhánek,Horňák

Do zápasu datyňští vstupovali s jasným cílem – bodovat. Domácí hráči však nastoupili do utkání zostra hned od počátku a v úvodních pěti minutách zahrávali 3 velice nebezpečné rohy. Jejich úsilí bylo korunováno v 8.minutě, když domácí hráč Kufa napálil odražený míč za hranicí velkého vápna. Jeho střela, kterou ještě lehce tečoval Tomašák, skončila za zády bezmocného Vasilka – 1:0. Datyňští měli možnost ke srovnání ve 13.minutě, ale Wala měl nesprávně seřízené mířidla. Vyrovnání přišlo o 5 minut později. Po pasu Tomašáka se k míči na leve straně dostal Kubiena a chybujícího domácí gólmana lehce přeloboval – 1:1. Hosté se snažili přehrát svého soupeře kombinačně, ale domácí nechtěli prodat kůži lacino, což dali pocítit zejména ve velkém množství tvrdých osobních soubojů. Přesto si datyňští vytvořili další 2-3 slušné příležitosti ke skórování, zejména Sukač měl vedení na kopačce, ale stav se již do poločasu nezměnil.

Ve druhém poločase přítomní diváci čekali na gól 13 minut. Tato se ukázala jako nešťastnou pro domácí. Po Miczkově vysunutí utekl po pravém křídle Ftáček. Jeho centr před brankou nezužitkoval Kubiena, ale dobíhající Sukač se již nemýllil – 1:2. O dvě minuty později bylo v datyňském táboře ještě veseleji, když se po rohu Tomašáka prosadil hlavou Kulhánek – 1:3. Domácí tento dvojitý úder srazil na kolena a zbytek zápasu již dohrávali v křeči. Čtvrtý gól přidal v 70.minutě opět Sukač, když zblízka dotlačil míč do sítě. Nejhezčí moment  přišel v 72.minutě. To se k sólu přes polovinu hřiště nadechl z pravého okraje obrany Horňák a stanovil konečný výsledek – 1:5. V závěru ještě obešel stoper Dluhoš 2 chlapy v telefonní budce a dílo bylo dokonáno.Datyňští tak na hřištích soupeřů na podzim zatím vyválčili všech 12 bodů s úctyhodným skore 20:4.

sestava – Vasilko – Horňák,Dluhoš,Tomašák – Kulhánek- Ftáček(68.Kolder),Miczka,Dolák,Kubiena – Sukač (74.Ondruš), Wala (76.Hanzlík)

Konec v poháru – Bohumín-D.Datyně 5:0 (3:0)

V pohárovém utkání dostali příležitost hráči, kteří nenastupují pravidelně v základní sestavě, navíc dal trenér Nešpor postupně příležitost 4 dorostencům. Domácí nakonec potvrdili úlohu vysokého favorita a zvítězili přesvědčivě. „Kluci se snažili, nějaké šance jsme si vytvořili, ale bohužel se nám nepodařilo žádnou proměnit“ konstatoval trenér hostí.

sestava – Rozbroj – Kubiena,Kulhánek,Kotula – Batiha Yasin – Kolder,Vandriak,Dolák,Ondruš – Hanzlík,Vodička