Archive for Prosinec, 2012

jak to viděl trenér Radek Nešpor

Uplynulý rok byl, co se týče výsledků, v historii datyňského fotbalu nejúspěšnější ,muži 23 vítězných mistráků z 26-ti , dorost postoupil do krajské soutěže. Jak bys zhodnotil uplynulých 11 měsíců ?

Dle mého názoru musí být všichni spokojení, dorost suverénně postoupil a muži ukázali  že jsou taky velice silní. Pravdou však je, že tak silné mužstvo mužů v Datyních ještě nebylo, což je velká zásluha vedení a hlavně Peti Mládka! Velice důležité ale bude pracovat s dorostem, jelikož tam jsou celkem šikovní  kluci, kteří by za nějakou dobu měli tvořit hlavní mužstvo.

S jakým cílem jsi vstupoval do nové sezony 2012-13 ?

Tak dle předpokladů jsme chtěli vytvořit silný tým, což se podařilo a chtěli jsme atakovat nejvyšší cíle, což se také splnilo. Má osobní ambice byla hrát kombinační,útočný a hlavně líbivý fotbal ,tzn.abych byl spokojen s hrou celého mužstva a aby fotbal bavil mužstvo!

Jak bys shrnul  průběh podzimní části 2012, kdy mužstvo ztratilo body pouze v domácím utkání se Staříčem?

Tak hodnotí se to z pohledu nezaujaté osoby celkem jednoduše,tzn velký úspěch. Ovšem já (jak všichni víte)jsem neustále nespokojen….Odehráli jsme velmi dobrá utkání, ale i velmi špatná utkání. V celku ale mohu říct, že to nebylo špatné.

Sezona je rozjetá dobře. Datyňský tým je pasován do role favorita na postup, ale v zádech má s tříbodovým odstupem nováčka soutěže ČSAD Havířov, který v jarní části bude jistě chtít zaútočit na první příčku, kterou momentálně okupují datyňští. Jak vidíš šance těchto dvou týmů, případně dalších mužstev?

Každý z klubů v soutěži nás opravdu pasuje do role favorita, ale já myslím že prvních pět kol na jaře se uvidí kdo jaké ambice má. My každopádně nesmíme usnout na vavřínech a dále poctivě pracovat, jelikož soupeři se budou chtít na nás vytáhnout. Každopádně si myslím, že každý z týmu chce tuto soutěž vyhrát.

ČSAD předvádějí velmi dobrý fotbal,jsou spolu už dlouho, a to se musí projevit. Pokud se budou prezentovat tak, jak se prezentují, určitě zůstanou na špici. Ovšem pozor na Horní Suchou,Sedliště,Dobrou a Staříč !!!

Kteří soupeři Tvé svěřence nejvíce potrápili a naopak?

Tak určitě nás nejvíc potrápila Dobrá,zápas se Staříčem jsme si zpackali sami,Horní Suchá nehrála druhý poločas špatně a hodně jsme se trápili na Doubravě . Problémy jsme k mému překvapení neměli v Sedlišti (tam jsme excelovali),s Nýdkem  a  v Mostech.

Na začátku roku došlo k posílili mužstvo zkušení hráči Neumann s Tomašákem, před podzimem také Miczka a z úspěšného dorostu přešli do mužů Batiha, Ondruš a Náhlý. Jak hodnotíš u všech jmenovaných jejich dosavadní působení v mužstvu?

Neumann,Miczka a Petr Tomašák  jsou fotbalisti kteří mužstvo určitě zvedli ! Ten klid a zkušenosti mužstvu neskutečně pomáhá. Navíc nikdo z nich se nevymlouvá,poctivě trénují a nejdůležitější je že je ostatní kluci berou.

Láďa začal skvěle, jen ho přibrzdilo zranění (zasr… sálovka), ale vždy odehrál výborně – velmi dobrý. Máslo (pozn.- Petr Tomašák) –  to je zbytečné se o něm bavit , to je prostě pan fotbalista,teď nechci urazit ostatní, ale jeho přehled ve hře a kopací technika jsou na úplně jiné úrovni – nejlepší hráč podzimu i jara. Roman Miczka je hráč, kterého jsme potřebovali do systému a přesně splnil očekávání- velmi dobrý.

Mladíci tam je to všelijaké. Jde na nich vidět že chtějí hrát, což je velmi pozitivní, ovšem přechod mezi dospělé a do tohoto!! mužstva je velice náročný. Snažím se je do sestavy zapracovat  pokud je to možné, ovšem chtělo by to od některých trochu pokory , že je ještě  před nimi spousta práce to snad ví  a já se jim v tom budu snažit pomoct. Každopádně nikdo z nich nezklamal.

Co ostatní hráči? Koho bys vyzdvihl a kdo naopak zklamal?

Myslím, že není nutné tady rozebírat kdo byl lepší a kdo horší, ale jak víte já to každému hráči dám sežrat za tepla, když nejsem spokojen.

Jak se Ti jeví přístup hráčů k tréninkům, zápasům ?

Tréninky jsou pro fungování mužstva velmi důležité, účast na trénincích je základem pro mou práci u týmu. Zatím ,až na nějaké výjimky (všichni víme o kom se bavíme)jsem v celku spokojen a jsem rád, že to mužstvo baví,jen na předzápasový trénink by neměla platit žádná omluva!

V zápasech jde vidět, že všichni jdou na hřiště vyhrát a že je ta hra chvílemi baví. V mužstvu je velmi podstatné, aby každý hráč měl svou roli a tu plnil. Pokud všichni nebudou hrát pro mužstvo, tak to nemá smysl.

Mrzí mne ovšem že nejsme schopni hrát naši hru po celou dobu utkání,ale na tom v zimě zapracujeme.

 

Jsi momentálně spokojen se složením mužstva? Uvažuješ o nějakém posílení? Hrozí nějaké odchody?

Určitě bychom potřebovali posílit ,a to na třech postech, s tím souvisí i odchody. Jmenovitě ovšem hovořit zatím nebudu.

Je vedení datyňského fotbalu spokojeno s Tvou prací? Jaká je spolupráce, podmínky ? Měl bys nějaký námět na zlepšení?

Tady tuhle otázku zodpovědět nemohu, jelikož neznám odpověď. Snad ano, ale já to nezjišťuji. Pravdou je, že mi nikdo před mým nástupem k mužstvu moc nevěřil,  ale mně je to jedno.

Na spolupráci s vedením mám svého asistenta Peťu Mládka, který je v tomto ohledu jedinečný a je navíc členem výboru. On se o vše postará a vše zařídí a já se mohu starat pouze o mužstvo.

Ovšem námětů bych měl spoustu ….:-), ale hlavně kvalitní herní a tréninkové hřiště!!!!

Jaký je plán zimní přípravy?

Dřina.dřina a dřina!

Ale vážně, 8.1. začínáme v tělocvičně, poté 10.1. na umělé trávě ve Stonavě a pak to začne, Ut-tělocvična,Středa Hřiště ,Čtvrtek umělka a Sobota zápas, do toho nějaké zpestření a uvidíme jak to dopadne. Každopádně musíme zapracovat na herním stylu. Moc nám nefungovala spolupráce záložní řady  s obranou směrem dozadu a spoustu maličkostí, ale myslím, že to v zimě zlepšíme.

pozn. redaktora – Výjímku budou mít pouze „kmeti“ v mužstvu – Dluhoš,Neumann a Wala. U těch stačí, když přijdou týden před mistrákem – pažit rozhodne.

Přání do a cíle do příštího roku ?

Hlavní je, přilákat více diváků do naší JZD arény,hrát fotbal pro lidi a tak aby to bavilo nejen mně ale i všechny hráče.

Poslední zápasy
MUŽI
Hlubina - Jestřábi: 4:2

DOROST
Dětmarovice - Jestřábi: 13:1

STARŠÍ ŽÁCI
Jestřábi - B. Albrechtice: 4:0

STARŠÍ PŘÍPRAVKA
Jestřábi - Inter. Petrovice: 6:8

Příští zápasy
MUŽI
Jestřábi - Lokomotiva Petrovice


datum: 9.11.2019
čas: 14:00
hřiště: JZD Aréna


DOROST
.

datum: .
čas: .
hřiště: .


STARŠÍ ŽÁCI
.

datum: .
čas: .
hřiště: .


STARŠÍ PŘÍPRAVKA
.

datum: .
čas: .
hřiště: .
Sponzoři
 
 
  Město Havířov
     
   
                       
Facebook
Rubriky
Počítadlo

TOPlist