Archive for Leden, 2013

Debakl v dalším přípravném utkání

Slezský FC Opava U19 – Dolní Datyně 6:1 (3:1)

Druhé přípravné utkání náš tým sehrál proti ligovému dorostu Opavy na umělém povrchu v Kylešovicích.  Domácí mladíci předčili datyňské kombinačně i pohybem, hostující celek kupil mnoho chyb a nepřesnostízejména v rozhrávce. Citelně se projevila absence Dluhoše v obranných řadách.

Než se datyňští stačili rozkoukat, už prohrávali 2:0. Poté snížil Ftáček,  domácí celek do poločasu přidal ještě jednu trefu do černého. Ve druhé půli přidali opavští ještě další 3 góly. Hosté několik slibně se rozvíjejících akcí nedotáhli do úspěšného konce.

střelci – Ftáček

nastoupili – Rozbroj, Horňák, Neumann, Dolák, Kubiena, Batiha, Miczka, Vandriak, Ftáček, Sukač, Wala, Ondruš, Dziedic, Kotula

Dolní Datyně – LKS Chalupki 5:2 (4:0)

Uplynulou sobotu sehrála naše squadrra první přípravné utkání proti soupeři, který hraje v Polsku  soutěž zhruba na stejné úrovni jako náš tým (http://www.90minut.pl/liga/0/liga6672.html). Do hry zasáhli všichni hráči širšího kádru (chyběli pouze Hanzlík, Horňák,Janovský, Miczka, Tomašák a stále laborující se zraněním a teď už i s nadváhou  – Dziedic). Datyňští rozhodli o osudu zápasu v prvním půli, když nejprve se 2x prosadil Petr Kubiena. Třetí gól přidal Roman Wala a poločasový výsledek stanovil střelecky disponovaný  Petr Kubiena. Ve 2.poločase soupeř nejprve snížil, ale čtyřgólové vedení datyňským vrátil zpět po rohu Ladislav Neumann. Poslední slovo měl však znovu náš polský soupeř a korigoval na přijatelnější stav. Několik dalších slibných možností datyňští nevyužili.

střelci – Kubiena 3, Wala, Neumann

nastoupili – Vasilko, Rozbroj, Kodenko, Dluhoš, Neumann, Kulhánek, Kolder, Dolák, Vandriak, Ftáček, Kubiena, Sukač, Batiha, Náhlý, Ondruš, Kotula, Vodička, Wala

Začala zimní příprava

V úterý 8.ledna zahájil náš tým zimní přípravu. Mužstvo absolvuje tréninky v tělocvičně, na umělém povrchu ve Stonavě a v domácích podmínkách na hřišti v Datyních. Ve složení neproběhly prozatím téměř žádné změny, tým pouze posílil Tomáš Kodenko, který naposledy oblékal dres Baníku Albrechtice. V průběhu přípravy datyňští absolvují zimní turnaj v Orlové, kde se postupně utkají s celky LKS Chalupki , Baník Doubrava, Dolní Lutyně, Slavoj Rychvald a Slavie Orlová B, na závěr pak sehrají ještě jedno utkání o umístění s jedním z mužstev ze druhé skupiny turnaje. Dále ještě náš manšaft sehraje několik přípravných duelů než přijde na konci března start jarní části sezony.