Archive for Duben, 2013

Ve středu dohrávka

Ve středu 1.5.2013 od 16:00 hod. se datyňští představí na hřišti v Dobré. Jedná se o odložené utkání prvního jarního kola. Domácí tým ještě na jaře nebodoval a ze tří odehraných zápasů má hrozivé skóre 1:9. Na domácí půdě prohráli se Staříčem 0:3 a Nýdkem 1:2, v Sedlištích dokonce 0:4, což vedlo k rezignaci trenéra Wiecka. V posledním utkání s Nýdkem mužstvo vedl staronový kouč p.Zářický.

Z této bilance je patrné, že se domácí potřebují nutně chytit a doufejme tedy, že se to ve středu nestane. K tomu bude potřeba podat soustředěný výkon. Datyňský lodivod Radek Nešpor by měl mít k dispozici kompletní manšaft, který se jistě bude chtít udržet na vítězné vlně.

Dolní Datyně – Sokol Mosty u Jabl. 4:0 (2:0)

1. Baláž, 6.Judita, 46.Judita, 65.Dolák

ŽK – 35.Kubiena, 59.Sukač – 63.Kufa S.

sestavy – D.Datyně – Rozbroj,Neumann (71.Kolder),Dluhoš,Tomašák,Kodenko,Judita,Dolák,Kubiena,Sukač (61.Vandriak), Baláž (77.Hanzlík)

Mosty – Marszalek,Kufa D.,Šafařík,Lukosz (63.Jochymek),Kufa S.,Turek,Nieslanik D.,Kolář,Czepczor,Stoszek (85.Jopek),Bula

rohy – 10:2

střely celkem – 17:4

na branku – 5:2

vedle – 12:2

rozhodčí – Potiorek – Machala,Lukašík

diváci : 90

Sobotní zápas začal zhruba se čtvrhodinovým zpožděním, protože hostující celek měl nějaké problémy s registracemi, a tak byl nucen udělat v sestavě určité korekce. To zřejmě mělo vliv na jejich koncentraci, poněvadž hned po 15-vteřinách hry už prohrával. Po souhře Baláže s Juditou se prvně jmenovaný poprvé trefil v datyňském dresu – 1:0. V 6.min. po špatné rozehrávce obranných řad hostí sledoval důsledně míč Judita a nedal brankáři šanci – 2:0. Start do utkání vyšel tedy domácím skvěle, navíc o dvě minuty později Tomašákova střela jen těsně minula levou tyč. V dalších minutách byli domácí výrazně lepší a mohli zvýšit po hlavičce Kodenka, ale ten ve vyložené pozici netrefil branku. Na druhé straně se po Neumannově zaváhání dostal k míči Bula, Rozbroj však dobrým vyběhnutím jeho tutovku zmařil a následná střela mířila nad horní tyč domácí svatyně.

Začátek druhé půle měli domácí znovu raketový. Po přihrávce Miczky zvyšoval na 3:0 opět Judita (dle svých slov krásně hlavou, ale bylo to temenem…). O deset minut později našel ve vápně Judita Baláže a ten z boku pouze trefil tyč. Mosty mohly v 62.minutě snížit z trestného kopu, ovšem Rozbroj se blýskl parádním zákrokem a míč vytlačil na roh. Za další 2 minutky se mohl podruhé trefit Baláž po krásné přihrávce Judity, ale ve vyložené pozici nedal. Z následného rohu si pak Dolák nejprve narazil míč o tyčku a pak zavěsil na konečných 4:0. Do konce utkání už pak obě mužstva dohrála bez výraznějších příležitostí. Ke cti hostujícího celku je nutno poznamenat, že se pral o úspěch i za rozhodnutého stavu.

K utkání se vyjádřil trenér hostí p.Kluz takto : „Domácí zvítězili zcela zaslouženě . Pro naše mladé hráče to byla cenná zkušenost. Góly v úvodu jsme obdrželi po velkých chybách, škoda nevyužitých šancí v 1.poločase, mohli jsme se dostat zpět do zápasu.

Poprvé na jaře 2013 opravdu na domácím hřišti

přívítáme mužstvo Sokola Mosty u Jablunkova. Tento tým v letech 2004-2006 hrál dokonce krajský přebor, pak však následoval pád o soutěž níže a v dalším roce se tato situace opakovala. Od roku 2007 se tedy s tímto celkem utkáváme pravidelně ve skupině C  I.B třídy.  Tuto v sezoně 08/09  vyhrál, ale vzdal se postupu do vyšší soutěže .Z nedávné historie je patrné, že tým prochází generační obměnou a  snaží se do mužstva zapracovat mladé hráče. Ovšem v jeho řadách ještě nastupují pamětníci nejlepších časů mosteckého fotbalu, jak již bylo uvedeno výše.

Z dosavadních  11 utkání sehraných s tímto týmem je bilance 4-2-5 při skóre 22:21. Tuto se našim borcům podařilo vylepšit hlavně v posledních třech vzájemných soubojích, kdy pokaždé zvítězili. V domácích zápasech je bilance z našeho pohledu 2-2-1 11:9. Podzimní setkání na hřišti v Mostech dopadlo 5:1 (1:1) v náš prospěch, když se mezi střelce zapsali 2x Sukač, Kubiena,Kulhánek a Horňák. Pro Ondru Sukače jsou Mosty oblíbeným soupeřem, neboť jim v posledních 2 zápasech nasázel 5 gólů a všichni věříme, že mu střelecký prach nezvlhne ani v sobotu.

Mostečtí momentálně okupují 6.pozici v tabulce s 22-ti body. Tahounem mužstva je Tomáš Nieslanik se vstřelenými 11-ti góly. Ve svých řadách mají však také několik dalších šikovných hráčů a tým se snaží hrát maximálně důrazně, jak se mohli naši hráči přesvědčit v podzimním utkání. Trenérem mužstva je p.Kluz Stanislav.

Ve venkovních utkání v této sezóně získali 5 bodů v 6-ti zápasech, při bilanci 1-2-3 9:11. Zvítězili na hřišti Doubravy 5:2 a 2x si odvezli bod po shodných remízách 1:1 v Hrádku a Nýdku. Bez bodu se vraceli z ČSAD Havířov (1:2), Dobré (0:1) a Staříče (1:4).

V součtu s podzimem drží mostečtí 5-ti zápasovou šňůru bez porážky, takže by bylo ideální ji přerušit. Povinnost velí v domácím utkání zvítězit. Na jaře sehráli prozatím 2 zápasy (oba domácí), ve kterých získali 4 body. Nejprve remizovali s naším největším soupeřem ČSAD Havířov 1:1, kdy jediný úspěch zaznamenal Nieslanik a o posledním víkendu v derby porazili Hrádek 3:1 po střelách Buly, Czepczora a Stoszka.

sestava z posledního utkání – Cymorek ,Lukosz, Mitrenga, Šafařík, Szlaur S. Kufa (46. Bula), Czepczor, D. Kufa (60. T. Stoszek), Ligocki (46. P. Kufa) Kolář, T. Nieslanik.

V utkáních  s Mosty vždy padalo docela dost gólů (nesnáším slovo „branky“ :-D), které jsou kořením fotbalu, a proto by si cestu do JZD Arény mohl najít slušný počet diváků.

Srdečně zveme všechny příznivce , match bude zahájen 27.4.2013 v 16:00 hod. a dozor nad děním na hřišti bude mít trio rozhodčích – Potiorek, Machala, Lukašík

Kapitán Ondra Sukač u zpovědi

Po prvním jarním zápase odpovídal na otázky kapitán manšaftu – Ondra Sukač. A protože hraje s číslem 7, tak těch otázek bylo taky 7. Rozhovor je zde uveden poněkud opožděně vinou počítačového šotka.

Jaká byla zimní příprava? Byl jsi spokojen?

Příprava byla kvalitní, takže za mě určitě spokojenost. Jsem rád, že jsme mohli k tréninkům využít UT ve Stonavě a pro zpestření jsme i párkrát navštívili fitcentrum. Snad jediný mínus bych viděl v tom, že vzhledem ke 3 odloženým kolům byla příprava pomalu nekonečná. hold zima se letos nechtěla vzdát.

Objevilo se několik nových tváří, jak bys je zatím hodnotil?

Přišly dvě nové akvizice (Radim Baláž a Tomáš Kodenko) a jedna staronová (Denis Judita). Všichni se do manšaftu rychle zapracovali, a to jak na hřišti, tak i v do kolektivu. Po jejich příchodu se určitě zvedla konkurence v týmu.

Start do jara na domácím hřišti se povedl, i když se vlastně nehrálo doma. Jak jsi viděl zápas svýma očima?

I přesto, že utkání skončilo 6:2, nebyl to vůbec snadný zápas. Soupeř kousal a měl i pár slibných příležitostí, které kdyby proměnil, tak to mohlo dopadnout zcela jinak. Každopádně jsem moc rád, že se nám podařilo prolomit odpor Sedlišť a dovést utkání do vítězného konce.

Jak vidíš ambice týmu?

Vzhledem k tomu, že jsme první a zachránění už asi jsme :-D, tak nemohu říct nic jiného než vítězství v „sérii B“.

Jaký bude podle Tebe nejtěžší soupeř?

Nechtěl bych snižovat kvalitu soupeřů, ale nejtěžším soupeřem jsme MY sami SOBĚ. Pokud nebudeme dávat do utkání všechno, hrát jako tým, nevyvarujeme se vznášení v oblacích a podcenění, tak budou pro nás všichni těžkým soupeřem. Ke každému utkání musíme přistoupit, jako kdybychom hráli o všechno!

Pokud se podaří postoupit, jaká bude případná oslava?

Nechci nic zakřiknout, proto tímto tématem se budu zaobírat až to bude víc než jisté.

Tvé fotbalové plány a přání do budoucna?

Teď asi jediný a ten nejhlavnější vykopat „sérii A“ a pak se kvalitně připravit na další těžkou sezonu.

střely mimo – 2:8

sestava  -Rozbroj- Neumann,Dluhoš,Tomašák-Kodenko-Kubiena (80.Batiha),Janovský (46.Dolák),Miczka,Judita-Sukač,Baláž (78.Vandriak)

do hry nezasáhli – Vasilko, Ondruš, Náhlý, Kotula

trenér – Nešpor

asistent – Mládek

masér – Duna

zdravotník – Wala

Za ideálního fotbalového počasí vyběhla na nýdecký  trávník hostující jedenáctka v téměř stejném složení jako minule, pouze lehce indisponovaného Vandriaka nahradil Janovský. Ihned v úvodu se hosté chopili iniciativy a zahrávali 2 rohové kopy, ovšem nic podstatného z nich nevytěžili. V 10.minutě pronikl po pravé straně Kubiena, ale domácí gólman byl na místě. Nýdečtí se o dvě minuty později také osmělili,  střela z 22-metrové vzdálenosti nebyla přesná. V 17.minutě měl před vápnem slibnou palebnou pozici Kodenko, jeho pokus však obrana domácí nasměrovala mimo tyče.. Vzápětí už ale udeřilo, když Tomašákův centr vrátil Kubiena zpět před domácí branku na hlavičkujícího Sukače, který – světe div se – dal letos druhý gól hlavou – 0:1. Datyňští se snažili ihned využít psychické výhody a po Kubienově nabídce zahodil gólovku na první tyči Judita. Hosté byli i nadále aktivnější, ale nepodařilo se jim vážněji ohrozit domácí branku. Nýdečtí se doposavad drželi v uctivé vzdálenosti od Rozbrojovy svatyně. Prvním pokusem, kterým trefili zařízení byl trestný kop z 25-ti metrů ve 32.minutě. Datyňský gólman jej s jistotou pokryl. Do pauzy mohl po rohu Tomašáka zvýšit Neumann, ale jen těsně minul.

Dvě minuty po výměně stran byl faulován Dluhoš, hra ovšem pokračovala dále a domácí gólovku skvěle Rozbroj zlikvidoval, odražený míč ve vápně bohužel trefil Tomašákovu ruku a domácí měli možnost zahrávání penalty. „Maňas“ se ovšem vytáhl a vyrazil míč směřující k jeho pravé tyči, čímž se stal hrdinou okamžiku a potažmo i celého zápasu. V dalších minutách byli domácí aktivnější a datyňští jakoby trochu opaření. V 55.minutě znovu Rozbroj svůj tým podržel a následující pokus vykopával Judita, i když střela pravděpodobně směřovala těsně mimo branku. V 60.min. šel zprava Kubiena sám na domácího brankáře, ale prováhal správný moment pro střelu a vracející obránce jeho pokus zblokoval. O tři minuty později se dostal zleva k míči Judita a jeho střelu domácí bek vykopl z prázdné branky. Téměř vzápětí hlavičkoval Neumann po rohu těsně vedle. V 70.minutě Judita krásně přenesl hru na pravou stranu, kde našel zcela volného Kubienu, který si znovu ve vyložené šanci nepočínal správně a místo zakončení volil přihrávku… Další vzruch přišel až v závěru. Nejprve v 86.min. znovu nebezpečně hlavičkoval Neumann. Ke slovu se dostali  i domácí, a to když o minutu později po nastřeleném centru z levé strany domácí útočník z 8-mi metrů minul prostor vymezený třemi tyčemi, nutno podotknout, že kdyby se mu to povedlo, byl by Rozbroj bez šance. O osudu utkání rozhodl v 88.min. Neumann, když z pozice prvého beka prošel jako nůž máslem domácími obrannými řadami a nedal brankáři šanci – 0:2. V závěrečné minutě ještě po brejku a Juditově přihrávce uzavřel skóre střídající Vandriak – 0:3.

Pochvalu za výkon zaslouží Honza Rozbroj (viz výše uvedené) a také Zdeněk Dluhoš, který oplýval jistotou. Celkově mužstvo podalo spíše průměrný výkon, což bylo také zapříčiněno velice nerovným terénem, který hodně ztěžoval možnost kombinační hry.

Představujeme dalšího soupeře

Sokol NÝDEK

Druhým soupeřem v jarní části je tým z Nýdku. V uplynulých letech se pravidelně objevoval na špici tabulky, v současné sezoně se ovšem potácí ve spodních patrech, což je zřejmě zapříčiněno velkým odlivem hráčů před startem podzimní části.

Datyňským se  v Nýdku hrubě nedaří, což se poprvé povedlo zlomit vloni na jaře, když jsme zvítězili 3:2 gólem v samém závěru. Celková bilance z uplynulých 5-ti let hovoří jasně ve prospěch domácích – 1 0 4  z našeho pohledu, při skóre 4:13. V probíhající sezoně však už není nýdecké hřiště tou nedobytnou pevností z minulých let. V tomto ročníku si Nýdek připsal pouze jedno vítězství ( u zeleného stolu) 3:0 s Doubravou  díky kontumaci výsledku, jelikož za doubravský tým nastoupil hráč bez registrace (na hřišti 0:0). Následně přišla série 4 proher –  ČSAD 2:3, Hrádek 1:2, Dobrá 1:5 a Staříč 1:3. V posledním domácím zápase remizoval Nýdek s Mosty 1:1, takže vlastně doma ještě nezvítězil a všichni datyňští příznivci pevně věří, že se to nestane i v neděli.

Nicméně naše hochy jistě nečeká nic lehkého, protože na malém hřišti v Nýdku s celkem početným obecenstvem to nebude jednoduchý zápas. Navíc domácí ještě na jaře nehráli ostrý zápas, takže určitě budou nažhaveni. V zimní pauze mohlo dojít v kádru domácích ke změnám, které by mohly vylepšit prozatím jejich nelichotivou bilanci.

Podzimní souboj v Datyních vyhráli naši borci v poměru 4:0 (1:0) po gólech Sukače, Waly, Tomašáka a Ftáčka.  Utkání začíná v neděli 21.4.2013 v 16 hod. Srdečně zveme všechny příznivce, jede se busem ve 14 hod. z havířovského UANu, takže míst bude dost !!!

Dolní Datyně – Sedliště 6:2 (2:1)

Vandriak 1-1, Tomašák 2-1, Sukač 3-1,4-1, Kodenko 5-2, Kubiena 6-2

ŽK – 33.Kodenko, Vandriak,41. Judita, 76.Dolák, 82.Miczka

rohy – 4:3

střely na bránu – 8:3

střely mimo – 6:5

sestava – Rozbroj – Neumann,Dluhoš,Tomašák – Kodenko – Kubiena, Miczka, Vandriak (71. Hanzlík) , Judita (59.Dolák) – Sukač /C/, Baláž (84.Ondruš)

Po delší době se umoudřilo počasí, a tak bylo možno sehrát první jarní zápas, i když (jak už bylo avizováno dříve) na umělé trávě. I přesto, že chyběli Kolder, Horňák,Janovský a pro  zranění Ftáček s Walou, měl domácí lodivod k dispozici dostatečně široký kádr. Lépe však do utkání vstoupili hosté ze Sedlišť hned ve 2.minutě, ale domácí gólman Rozbroj včasným vyběhnutím zabránil většímu rozruchu před vlastní brankou. Za čtyři minuty po rohu hlavičkoval hostující hráč vedle branky, no a v 8.minutě se sedlišťští dočkali prvního gólu, když po minele Dluhoše se míč dostal ke kanonýru Krejčokovi, pro kterého už nebyl problém skórovat do odkryté branky 0-1. Domácí se snažili ihned odpovědět, ale hlavičku Kubieny po Tomašákově centru zlikvidoval hostující brankář Majer. Vzápětí hlavičkoval Tomašák v tísni vedle a minutu (12.min.) na to se podařilo domácím po rohu zásluhou hlavičkujícího Vandriaka srovnat na 1-1. V 18.minutě nevyužili hosté drobné Rozbrojovo zaváhání při vyběhnutí a míč putoval mimo tyče. Ve 25.minutě si hosté vpravo před vlastním vápnem museli vypomoci faulem. K nařízenému trestňáku se postavil  Tomašák a míč přes zeď uklidil k pravé tyči…  2-1. O dalších sedm minut později se po hezké kombinační akci dostal ke střele Baláž, ale jeho slabý pokus hostující gólman lehce pokryl. Před odchodem do šaten měl ještě možnost Sukač po Juditově uvolnění, ale jeho střela  se neujala.

Do druhé půle lépe vstoupili domácí, když v 51.min. Baláž uvolnil na křídle Kubienu, který přesným centrem našel ve vápně Sukače a ten se tentokrát již nemýlil 3-1 a potvrdil, že se něco od absentujícího Waly  naučil a převzal žezlo krále malého vápna. Po chvilce byl výsledkem brejkové akce domácích nepřesný Juditův centr. V 59.min. našel Miczka krásně Kubienu, který „vydláždil ulici“ pro Sukače a domácí nejlepší střelec podruhé zavěsil 4-1. Lehce nabyté vedení domácí tým ukolébalo a hráči Sedlišť toho využili ke snížení po Neumannově zaváhání. Zásluhou hlavičkujícího Juřicy byl v 63.min. stav 4-2. Dále hra probíhala bez výraznějšího vzruchu na obou stranách. Změna skóre nastala až v 83.minutě, když se ze 30-ti metrů nádherně trefil Kodenko a vyhnal pavouky ze levého horního rohu branky hostí 5-2. Závěrečné slovo patřilo v 86.minutě velmi dobře hrajícímu Kubienovi, kterého středem hezky vysunul střídající Ondruš – 6:2. Domácí celek tak vstoupil do jarní části úspěšně a dal i tímto narozeninový dárek trenéru Nešporovi.

K utkání se vyjádřil domácí kouč Radek Nešpor : “ Výsledek dnešního utkání neodpovídá předvedenému výkonu! Měli jsme momenty, kdy jsme hráli velmi špatně, zejména úvodních 20 minut. Potom přišla pasáž od 30. do 60.minuty, kdy kluci hráli dobře a prakticky rozhodli o osudu utkání. Objektivněji by se mi utkání hodnotilo lépe v případě, že bychom hráli na klasickém povrchu hřiště, jelikož tam by se měl projevit potenciál našeho mužstva.

První jarní soupeř – Sokol Sedliště

je konečně tady. Po třech odložených kolech se  roztočí kolotoč mistrovských utkání jarní části sezony 2012-13.

Naší soupeřem bude tým ze Sedlišť. Na podzim naši borci v Sedlištích zvítězili po velmi dobrém výkonu zejména v prvním poločase 6:1 (5:0). Mezi střelce se zapsali Wala,Sukač,Ftáček,Kulhánek,Neumann a Kubiena. Za domácí korigoval Peřina.

Bilance z 5-ti předchozích sezon hovoří lehce v náš prospěch. V součtu s podzimním zápasem v Sedlištích náš tým 6x zvítězil, 1x se hrálo nerozhodně a  4x se radoval soupeř, skóre z těchto utkání hovoří také v náš prospěch, a to v poměru 24:19.

Aktuálně k domácímu utkání je bilance následující. 3x jsme zvítězili, 1x smírně a 1x body putovaly do Sedlišť při skore 9:4.

Poslední domácí utkání s tímto týmem jsme odehráli 5.5.2012 a zvítězili jsme po gólech Horňáka, Ftáčka a Doláka jednoznačně 3:0. Bylo by ideální tento výsledek zopakovat, ale hráči Sedlišť určitě budou chtít prokázat své kvality a jistě kůži neprodají lacino. Navíc se budou chtít revanšovat za debakl z podzimu. Naši hráči si budou muset dát zejména pozor na nejlepšího střelce soutěže Krejčoka, který dosáhl  11-ti  gólů v 8 odehraných utkáních. Dalšími nebezpečnými zakončovateli budou Juřica (7x) se Sekaninou (4x).

V této sezoně na soupeřových hřištích získali 10 bodů v 7-mi zápasech při skore 10:10.  Zvítězit se jim podařilo v Dobré, Staříči a Fryčovicích, bod za remízu si odvezli z Doubravy. S prázdnou cestovali z Mostů,Hrádku a Havířova. Střelecky na hřištích soupeře dominoval už výše jmenovaný Krejčok, který se trefil 8x, po jednom zásahu přidali Juřica s Röschlem. Základními stavebními kameny mužstva budou Valas, Dan a Tomáš Majerové, Bílek a Juřica, kteří nechyběli na podzim ani minutu.

Zima byla dlouhá a úspěšný jarní start do dobře rozjeté sezony je velice důležitý už i vzhledem k tomu, že náš největší soupeř v honbě za vítězstvím v soutěži, tým ČSAD Havířov snížil náš náskok na 2 body. Na této skutečnosti nic nemění fakt, že máme odehráno o jeden zápas méně.

Utkání se odehraje na umělce MFK Havířov dne 13.4.2013 od 16:00 hod.  Bossové domácího klubu se rozhodli pro tuto variantu a šetří tímto silně podmáčený trávník v JZD Aréně na další domácí boje. Srdečně zveme tímto všechny příznivce datyňského mužstva.

Poslední příprava

Vzhledem k odloženému začátku jarní části sezony, sehrál náš tým další přípravná utkání, ve kterých mužstvo posílil další nový hráč, Radim Baláž z MFK Havířov.

Nejprve se datyňští utkali s mužstvem Václavovic na havířovské UT. V zápase prokázali své kvality a zvítězili jednoznačně 6:2.

Dalším soupeřem měl být tým Dolní Lutyně, ale utkání se nakonec se díky sněhové kalamitě neodehrálo.

Poslední testem byl zápas  s účastníkem I.A tř., celkem Šenova. Naši hráči se ujali v první půli zásluhou Judity vedení, které ve druhém poločase navýšil Sukač. Šenovským se poté podařilo vyrovnat, ale závěrečné slovo patřilo opět D.Datyním, když v poslední minutě z penalty skóroval opět Judita. Utkání tedy skončilo 3:2 v náš prospěch.