Archive for Květen, 2013

Definitivně stvrdit postup

pojede datyňská squadrra v sobotu 1.6.2013 do Dobratic. K zrušení všech možných teorií ohledně postupu potřebují získat alespoň jeden bod. Bylo by ideální udržet dlouhou neporazitelnost, která již trvá téměř jeden rok, celkově 23 mistrovských utkání (poslední prohra loni 3 kola před koncem soutěže s Vendryní – 0:5). Navíc drží oba gólmani společně s obranou neprůstřelnost již 432 minut, což by mohlo ještě nějakou dobu vydržet. Domácí celek je však velice produktivní. V probíhajícím ročníku se jim podařilo vstřelit již 51 gólů, což je v současné době druhý nejvyšší počet v tabulce. Dobratickým se podařilo skórovat v každém utkání, výjimkou je pouze podzimní souboj na našem hřišti v Datyních, kde však zahodili ještě za nerozhodnutého stavu několik vyložených příležitostí. Z tohoto se dá vyvozovat, že naší obranu i brankáře nečeká lehký úkol. Na druhou stranu ale datyňští v posledních sedmi zápasech inkasovali pouze 2x a pevně věříme, že se počet nějak výrazně nerozšíří . Síla „jestřábů“ je také v útočném pojetí a zadní řady domácího celku mohou být zranitelné, neboť inkasovaly 49 gólů, a to je řadí na třetí nejhorší místo v soutěži.

Z dosavadních 3 vzájemných utkání v loňském a letošním ročníku odešli vždy vítězně ze hřiště datyňští. V minulé sezoně zvítězili doma 2:0 a v Dobraticích 5:2. V tomto ročníku skončilo utkání na podzim jednoznačným výsledkem 5:0, když skóre otevřel Ftáček a pak se hattrickem blýskl Wala (jako sorry, ale tohle jsem tady musel napsat :-D) a poslední slovo měl Vandriak.  Ovšem výsledek mohl být zcela jiný, jak už bylo uvedeno výše.

V jarní části sezóny má dobratický tým bilanci 4-2-3 při skóre 21:17 (celkově 8-6-8 51:49) a je průběžně  na 6.místě v tabulce. Na domácím hřišti sehrál na jaře 4 utkání. Nejprve porazil Doubravu 4:0, pak následovaly dvě porážky se Sedlištěm 1:4 a ČSAD 2:4. V posledním domácím zápase si dobratičtí poradili s Mosty 5:2. Střeleckými oporami mužstva jsou Marián Causidis (14x) a Michal Dobiáš (12x), kteří také jako jediní nastoupili ve všech zápasech.

Info z posledního sehraného utkání (zdroj – deník FM)

Hrádek – Dobratice 1:3 (0:1). Hráči Hrádku si další porážkou zadělali na problémy. Potíže už měli před samotným utkáním. „Rozpadla se nám sestava. Někteří hráči museli do zaměstnání, hned několik jich máme zraněných. Museli jsme si vypomoct dorostenci,“ vysvětlil hrající trenér Hrádku Mariusz Szlauer. Jeho celek nabral třígólovou ztrátu, když se za hosty postupně prosadili M. Causidis, Béla a Světlík. Hrádek v závěru zápasu alespoň zmírnil porážku čestným úspěchem J. Pava, jenž dorazil brankářem vyraženou střelu Pszczolky.

Hrádek: Sekerák – Duda – J. Rusz (73. Dorda), V. Pszczolka, T. Sikora – R. Jochymek, M. Pav, J. Jochymek, Szlauer (70. O. Sikora) – Janeczek (60. Mitrenga), J. Pav. Trenér: Mariusz Szlauer.

Dobratice: Pielesz – Béla, L. Klesniak, Kolář, Liberda – F. Zeman, Marián Causidis, Světlík, Skotnica (70. I. Klesniak) – Lýsek, Dobiáš (81. Boris Causidis). Trenér: Marián Korabík.

Datyňští by měli do Dobratic odcestovat v plné síle a věřme, že se jim podaří podat dobrý výkon, získat další bodíky a tím pádem si 100% zajistit postup do vyšší soutěže. Všichni příznivci jsou srdečně zváni.

Dolní Datyně – ČSAD Havířov 4:0 (2:0)

7. a 88.Tomašák, 27.Baláž, 83.Kodenko

sestavy –

Dolní Datyně

Vasilko – Horňák,Dluhoš,Neumann – Miczka – Kubiena,Tomašák,Dolák,Ftáček – Baláž,Vandriak

střídali : Sukač, Kodenko, Ondruš

ČSAD Havířov

Směták – Vasil,Hánl,Přeček,Vrobel – Kulhánek, Klus,Čopák, Havlík – Vohánka, Laurenčík

střídali: Chmiel,Firuněk

Před utkáním byly určité osoby požádány o zaznamenání průběhu, ale dosud jsem nic neobdržel (prostě se na mě vysr..i)….  Proto je zdrojem níže uvedeného obsahu havířovský deník.

Fotbalové derby v I.B tř. sk.C mělo jasného vítěze. Domácí hráči Datyní porazili sousedy z ČSAD a prakticky mohou slavit postup o soutěž výše.

„Už asi ano. Sice ještě zbývá nějaká teorie, že by to nemuselo vyjít, ale tomu nikdo z nás nevěří“ usmíval se po dalším vítězství datyňského manšaftu předseda Stanislav Kotula. Domácí prožívají snovou sezonu, ve které z 21 utkání pouze dvakrát remizovali. Jsou naprosto suverénní a jejich pohoda se přenesla na hřiště i v městském derby. Zápas nabídl divákům svižnou podívanou. Od začátku se hrálo ve velkém tempu, které více vyhovovalo domácím a ti se v 7.min.dostali do vedení, když  Tomašákův centr do vlastní branky usměrnil Přeček. Za dalších sedm (nebo dle videa 20) minut bylo s hosty ještě hůře, když Baláž upravil na 2:0. Domácí byli i nadále aktivnější, ale do vyložených šancí se nedostávali. Ani hosté svou jedinou šanci nevyužilli, a tak se šlo do kabin za stavu 2:0. „ČSAD nehrálo špatně, podle mě to byl vyrovnaný zápas. Měli jsme trochu navrch, ale stříleli jsme branky. V tom byl ten rozdíl“ upřesnil Kotula.

Do druhého poločasu vstoupil lépe hostující hráči z ČSAD, lépe kombinovali, snažili se vstřelit kontaktní branku, ale to se jim nepodařilo. Naopak domácí využili na konci zápasu jejich hru vabank a vstřelili další dva góly.

„Domácí tým byl lepší a zaslouženě vyhrál. Porážka o čtyři góly je pro nás hodně krutá. musím poděkovat našim hráčům, že odvedli maximum, bohužel na domácí to nestačilo“ řekl po utkání předseda ČSAD Havířov Martin Porembski.

Jeho protějšek Kotula potvrdil, že Datyně zažívají nejpovedenější sezónu ve své historii. „Dali jsme dohromady dobrou partu lidí, v kádru je pětadvacet hráčů, na tréninky jich chodí dvacet. Trenéři Radek Nešpor s Petrem Mládkem udělali s týmem obrovský kus práce“ chválil předseda klubu.

Takže závěrem bych jen doplnil drobnou perličku. Po shlédnutí krátkého videa (viz odkaz) jsou raritou 2 gólové asistence brankáře Vasilka.

sestřih gólů

foto ze zápasu

Rozhodující zápas

čeká naše borce tuto sobotu 25.5.2013 , ve kterém hostí tým ČSAD Havířov.  Tento celek se celý podzim držel ve velmi těsném závěsu za datyňským týmem, který byl na čele jen zásluhou lepšího skóre. Vzájemný souboj v posledním kole byl pak pravým vyvrcholením podzimní části. Z tohoto utkání odešli vítězně naši hráči,  když otočili výsledek ve druhém poločase po přesných trefách Ftáčka a Doláka. Během jarních bojů datyňští zvýšili náskok až na současných 8 bodů a v případě sobotního vítězství by už pak museli všechna zbývající utkání prohrát (což zřejmě není moc pravděpodobné). V opačném případě by se sitauce na čele tabulky lehce zdramatizovala.

Největší úspěchy týmu ČSAD se datují do 90.let, kdy hrál tento celek krajský přebor (asi jediným pamětníkem z aktérů na hřišti bude Zdeněk Dluhoš v datyňských barvách). Po sestupu v roce 1996 pak do roku 2003 působil v I.A třídě. Následoval další pád a po jednoleté epizodě v I.B tř. byl na krátkou dobu celek mužů zrušen. Pak tento tým startoval v OP, odkud v loňském roce po „spanilé jízdě“ postoupil. Kádr je sestaven převážně z „vlastní líhně“, trenérem mužstva je p.Halin Zdeněk.

Každopádně lze očekávat vyhrocený souboj, neboť havířovští se budou chtít revanšovat za podzimní prohru na domácím hřišti. Atraktivitě zápasu může přidat i ten fakt, že proti sobě nastoupí dvě nejproduktivnější mužstva soutěže, a proto by si do D.Datyň mohlo najít cestu mnoho příznivců (zatím nebyla v předprodeji prodána ani jedna vstupenka) . Reálně však lze předpokládat, že bude plně obsazeno alespoň několik laviček v JZD Aréně a o přestávce určitě bude zcela zaplněn bufet…

ČSAD Havířov dosud získalo na hřištích soupeře v 11 zápasech 23 bodů za sedm výher a dvě remízy. V jarní části přivezli bod z Mostů (1:1), pak následovala porážka v Sedlištích (1:2), kolaps ve Fryčovicích (1:7) a nakonec přivezli body z Dobratic (4:2). Celková jarní bilance je 4-2-2 při skóre 19:18. Z toho vyplývá, že si datyňští budou muset dát pozor na útočné výpady hostí a zejména na nejlepší střelce mužstva, kterými jsou Klus (10x – na jaře 3x) a Čermák (9x – na jaře 6x). Trochu zranitelnější budou zřejmě v obraně, i když celkový dojem kazí sedmigólový výprask z Fryčovic.

Dohled nad děním na hřišti budou mít pánové Černoevič, Bartek a Sopoliga.  Zápas začíná v 17:00 hod. , srdečně jsou zváni všichni příznivci. Přijďte se naladit před večerním očekávaným finále Ligy mistrů !!!

Sokol Hnojník – Dolní Datyně 0:2 (0:0)

60.Baláž, 67.Ftáček

ŽK – 35.Vandriak, 39.Miczka, 63.Sukač

sestava – Vasilko – Neumann,Dluhoš,Tomašák – Kodenko – Kubiena,Miczka,Janovský (72.Horňák),Vandriak – Baláž (67.Ftáček), Sukač (76.Kolder)

střely celkově – 4:11

na bránu – 1:6

rohy – 5:10

Za ideálního počasí vyběhli datyňští na krásný trávník v Hnojníku proti domácím „rossoneri“. A domácí se jako první chopili aktivity a už ve 2.min. zahrozili, když se jejich hráč snažil přelobovat Vasilka v bráně. Toto se mu povedlo, ale zároveň překopl i branku. O tři minuty později na druhé straně nemířil zcela přesně Janovský a jeho střela šla kousek vedle. Po čtvrthodince hezky pronikl po křídle Kubiena, ovšem k jeho centru se nikdo z datyňských nedostal. V 31.min. vysunul pasem Dluhoš Vandriaka, ale opětovně centr nenašel adresáta. Za tři minuty se po minele domácího beka dostal k míči Vandriak. Zvolil kličku brankáři, domácí obrana však dokázala míč putující do opuštěné branky srazit na roh. Z něj se v šanci ocitl Neumann, ale hlavičkový pokus šel asi 1m nad horní tyč.

V úvodu druhé půle  Kodenko před vlastní bránou zabránil téměř jistému gólu. Po chvilce se dostal k zakončení Neumann (opět hlavou) a domácí znovu na brankové čáře zabránili změně dosud bezbrankového stavu. První gól v síti domácích přišel v 60.minutě. Po obrovské chybě brankáře Hnojníku se k míči dostal Baláž a do opuštěné branky skóroval na 0:1. O šest minut později na opačné straně pronikli domácí středem pole, ale Vasilko jim zkazil radost perfektním zákrokem. V 67.min. vystřídal jediného střelce Baláže Ftáček a hned svým prvním dotekem s míčem dokázal zvýšit na 0:2. V 77.min. krásný Vandriakův centr netrefil dobře střídající Kolder. Vzápětí Neumannův trestňák domácí brankář skvěle vyrazil na roh. Chvilku před závěrečným hvizdem sudího ještě zahrozili domácí, dvougólové vedení Datyň se jim však už nepodařilo změnit.

Souboj prvního s posledním

uvidí diváci od 17 hod., kteří zavítají tuto sobotu 18.5.2013 na fotbalové hřiště do Hnojníku. Datyňský lídr cestuje pojedenácté „ven“ a bude se snažit o jubilejní desátou výhru. Domácí mužstvo, které bylo po podzimu s velkým odstupem beznadějně poslední, se na jaře zvedlo a stále může míchat sestupovými kartami. Z dosavadních  5-ti odehraných zápasů získali hráči Hnojníku 9 bodů za tři výhry, ve kterých dokázali vstřelit stejný počet gólů jako za celý podzim (tj. 9). Ve dvou jarních domácích zápasech nejprve podlehli Dobraticím 1:2 a pak porazili Doubravu jednoznačně 3:0, což bylo také jejich poslední mistrovské utkání, protože v dalším kole vlivem nepřízně počasí nesehráli zápas v Hrádku.

Každopádně jsou však datyňští velkým favoritem a dá se říci, že jakýkoli jiný výsledek než výhra hostí by byl obrovským překvapením. Jistě to však nebude procházka růžovým sadem, neboť domácí stále (jak již bylo uvedeno výše) bojují o každý bod k vytoužené záchraně v soutěži. V minulém zápase dostali v datyňském dresu šanci i další hráči, kteří pravidelně nenastupovali.  Po jednoznačném vítězství 4:0 s Doubravou, tak bude mít headcoach přijemné starosti, jak sestavit úvodní jedenáctku hráčů.

Srdečně zveme všechny datyňské fandy na výjezd, který však musí absolvovat po vlastní ose.

Dolní Datyně – Baník OKD Doubrava 4:0 (1:0)

7. Batiha, 48.Kubiena, 62.Vandriak, 88.Janovský

sestava – Rozbroj – Kotula,Dluhoš,Neumann – Kodenko – Kubiena, Miczka, Dolák,Ondruš – Vandriak, Batiha

střídali – Janovský, Ftáček, Hanzlík

I přesto, že náš region zasáhly silné deště, bylo datyňské hřiště v celkem dobrém stavu a utkání se mohlo odehrát. Bohužel vlivem počasí přišlo velice málo diváků…

Domácí celek nastoupil v pozměněném složení vlivem drobných indispozicí. Proto dal trenér Nešpor příležitost několika mladým hráčům, kteří se v dosavadním průběhu nedostali tolik do hry. Pár minut po začátku zápasu se prosadil jeden z mladíků v sestavě. V 7.minutě krásný Neumannův pas hlavou prodloužil za záda hostujícího brankáře Batiha – 1:0. Ve zbývajícím čase 1.poločasu měli domácí častěji míč na svých kopačkách, ale vážnější příležitost si nevypracovali. Hosté, kterým nelze upřít snahu, se k zakončení dostávali sporadicky a domácí brankář nemusel řešit vážnější problémy.

Druhá půle začala navýšením vedení na 2:0. To ve 48.min. opět Neumann podobně jako u prvního gólu poslal dlouhý míč za obranu, čehož využil Kubiena. Za další čtvrthodinku přidal třetí gól Vandriak a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Doubravští už ve 2.půli „odešli“ fyzicky a domácí předvedli několik hezkých kombinací. Po dvou z nich se zaskvěl hostující brankář, když zlikvidoval tutovku Ftáčka a hezkou střelu Janovského. Posledně jmenovaný nakonec po pěkné individuální akci ve velkém vápně hostí upravil na konečný stav v 88.minutě.

Baník OKD Doubrava

bude dalším naším soupeřem v probíhající jarní části, který zavítá na „Zemědělskou“. Hostující tým je horkým kandidátem na sestup, což by mohlo svádět k podcenění, ale všechny dosavadní souboje (až na zimní přípravný zápas) nebyly zdaleka tak jednoznačnou záležitostí. V loňské sezoně doubravští v Datyních zvítězili 4:3 a naši hoši jim na jaře porážku oplatili v poměru 4:1. Podzimní souboj skončil 3:1 ve prospěch datyňských, ovšem výhra se rodila v těžkých porodních bolestech…. Góly obstarali Vandriak, Sukač a Kubiena, za Doubravu se prosadil Kuzník. Posledně jmenovaný je  nejlepším střelcem mužstva a na záda mu „dýchají“ čtyřgóloví Hrčkulák se Sikorou. Na soupeřových hřištích Doubrava získala z 10-ti utkání pouhé 3 body za remízy ve Staříči, Hrádku a Dobré. V ostatních utkáních odešli poraženi a celkové skóre zní 6:24.

V jarní části hráči Doubravy nezískali v 6-ti zápasech ani  bod (což by mohlo i po sobotě vydržet), a také díky tomu se pohybují v pásmu sestupu. Naposledy sehráli dohrávku v Hnojníku, který je  posledním celkem tabulky, a odešli poraženi v poměru 0:3. Utkání dohrávali v deseti lidech. Vyloučen Kopel, kterého na datyňském trávníku vzhledem k třízápasovému trestu za urážku rozhodčího neuvidíme.

Domácí celek po zaváhání v Dobré opět zabral a z Horní Suché přivezl vysoké vítězství. Všichni pevně věříme, že hoši budou pokračovat v dobrém výkonu a udělají další krok k postupu do vyšší soutěže, jenž se po „nečekaném“ zaváhání ČSAD opět přiblížil o kousek blíž.

Utkání začíná 11.5.2013 v 16:30 hod. Dohled nad děním na hřišti bude mít trio – Hrubý, Ham a Svoboda.

Srdečně zveme všechny příznivce : “ Přijďte podpořit naše hochy v boji o další body!!!“

Sportu zdar a fotbalu zvlášť.

„Po zielonej trawie, pilka  goni, albo my vygramy, albo oni. Albo bedzie dobrze albo bedzie žle, pilka jest okrongla, bramki sum dvie“.

rohy – 1:8

sestava – Vasilko – Neumann,Dluhoš,Tomašák – Miczka – Kubiena, Janovský, Dolák, Judita (77.Batiha) – Baláž (80.Hanzlík), Sukač (66.Vandriak)

Tentokrát se vstup do utkání povedl datyňským. Hned ve 2.minutě se po pravé straně hezky protáhl Kubiena a otevřel skóre – 0:1. Domácí plány na úspěch zkomplikovala  zranění hned v úvodu a byli nuceni do 10.minuty provést 2 střídání.  V 18.minutě po střele z dálky (asi tak 26,358 m), kterou domácí gólman podcenil,  zvýšil na dvougólový rozdíl Tomašák – 0:2. Domácí celek se k prvnímu ohrožení datyňské branky dostal ve 27.minutě. Po zablokované střele míč doputoval ke zcela volnému domácímu hráči, ovšem ten ve vyložené pozici přestřelil. O čtyři minuty později na druhé straně domácí bek těsně zachraňoval na roh před Juditou, který si nabíhal na pěknou Balážovu narážečku. Z rozehraného rohu nastřelil Dolák horní tyč a pak poslal míč vedle, takže se mu nepovedl podobný kousek jako v zápase s Mosty. Ve 34.min. nadvakrát střílel Miczka a opakovaný pokus skončil v domácí síti (poprvé v datyňském dresu – to to ale trvalo… :-D) – 0:3. Za chvilku nedosáhl Sukač na malém vápně na Kubienovu nabídku zprava a minutku před pauzou po hezkém uvolnění v šestnáctce domácích nasměroval Baláž svůj pokus vedle.

Ve druhém poločase byli i nadále aktvinější hosté, i když o poznání méně než v půlce první. Další gól mohl přidat v 58.min.Baláž, ale brankář jeho střelu vyrazil. V 64.min. domácí poprvé v zápase a taky naposledy trefili prostor ohraničený třemi tyčemi, Honza Vasilko si však se střelou poradil. O pět minut později Judita ležérně zakončil útok datyňských do tyče. Pak v 74.minutě to zkoušel 2x Neumann, domácí gólman byl však na místě. Vzápětí se řítili 4 datyňští na osamoceného obránce domácích, jenž nakonec z nerovného souboje vyšel vítězně…..(neuvěřitelné !!!). Závěr už probíhal v poklidu, poslední slovo v utkání měl po Hanzlíkově přihrávce Vandriak a při střele k tyči neměl „bramkarz gospodarzy nic do powiedzenia“ – 0:4.

Datyňští tedy potvrdili roli favorita a potěšili své příznivce další výhrou. „Sušané“, ač byli oslabeni o několik hráčů, zůstali za očekáváním a byli v probíhající jarní části nejslabším soupeřem.

Následuje derby v Horní Suché

V součtu se středeční dohrávkou v Dobré jedou datyňští podruhé za sebou na hřiště soupeře. Tentokrát jím bude tým DEPOS Horní Suchá. Historie hornosušského klubu sahá až do roku 1931, kdy byl založen. Největších úspěchů klub dosahoval v 80. a na přelomu 90.let, kdy působil v divizi. Posléze po sloučení s Baníkem Havířov na krátkou dobu zanikl. V novodobé historii tedy začínali v Horní Suché „od píky“ a postupně během krátké doby  se probojovali z okresního přeboru do I.B třídy, kde působili v letech 2003 až 2008. V posledně jmenovaném roce následoval další posun výše, a to do I.A třídy. Tam  se střídavými úspěchy hráli až do loňského léta, kdy přišel sestup. V současné sezóně se tým pohybuje v rozmezí 3.-5.pozice v tabulce. Na domácí půdě („gliňoču“) získali sušané celkem 17 bodů za 5 výher, 2 remízy při skóre 15:9. „Plichtu“ zde uhráli ČSAD Havířov a Staříč. Všechny body – tak trochu překvapivě – si odvezly Fryčovice. Na jaře z dosud 4 odehraných zápasů získali 7 bodů, přičemž doma odehráli jen jedno utkání s Dobraticemi 3:2. Vzhledem k postavení obou mužstev v tabulce jsou favoritem datyňští, ovšem v derby zápasech se tento rozdíl lehce smaže a pokud D.Datyně zopakují výkon z Dobré, nejsou domácí vůbec bez šancí na úspěch. Ostatně podzimní souboj v D.Datyních (4:2 pro domácí) toho byl jasným důkazem, kdy hornosušský tým ve druhém poločase domácím zle zatápěl.

Srdečně zveme všechny příznivce obou celků na utkání, které bude zahájeno dne 4.5.2013 v 16:30 hod.  V předzápase se utkají dorostenecká mužstva obou celků od 14:15 hod. Ještě pro doplnění trio rozhodčích. Hlavní sudí – Šimek M. a na „lajnách“ budou Bátrla D. a Lukašík P.

mimo  2:3

sestavy – Dobrá –  Glogar – Šmahaj, Imričko, Knodl (70.Rečka), Babiš (90.Malchárek) – Pietroszek, Rajnoch – Filipčík (80.Kováč), Palarčík, Bednárek – Koloničný

Dolní Datyně – Rozbroj – Neumann,Dluhoš,Tomašák – Kodenko (29.Dolák) – Kubiena, Vandriak (84.Batiha), Miczka, Judita – Baláž, Sukač (56.Janovský)

Zatímco dobrý start byl ve většině zápasů doménou datyňských, tentokrát se to podařilo domácím, a to už v 1.minutě zásluhou Rajnocha – 1:0. Hosté se snažili kontrovat. V 6.minutě ideálně vysunul Vandriak Baláže, ale ten místo aby v samostatném nájezdu zakončil sám, předložil míč Juditovi do ofsajdové pozice. Domácí se lídra vůbec nezalekli a ve 14.minutě pronikli po své pravé straně. Nebezpečnou střelu vytáhl Rozbroj na roh. O čtyři minuty později Kodenko trochu zbytečně fauloval na rohu velkého vápna. Z nařízeného trestného kopu trefil domácí Šmahaj spojnici břevna a tyče. Do odraženého míče se na hranici šestnáctky opřel Palarčík, jehož  střelu ještě tečoval Tomašák mimo dosah Rozbroje – 2:0. Domácím se tedy podařilo to, co zatím ještě žádný celek v této sezóně nedokázal, tj. vedení o 2 góly nad datyňským týmem. Na druhé straně ve 21.min. se snažil Kubiena vysunout Juditu, ale míč byl příliš dlouhý a o chvilku později na ostrý Vandriakův centr nikdo ze tří dobíhajících datyňských nedosáhl. Doberští hráli velice obětavě a se srdíčkem. Ve 33.minutě odvracel nebezpečí na malém vápně Judita a za tři minuty po brejku těsně minul míč před Rozbrojem jeden z domácích útočníků. Jen pár sekund před pauzou se hostům podařilo snížit, když po centru Judity míč doklepl do branky Kubiena – 2:1.

Do druhé půle vstoupili hosté s odhodláním otočit výsledek. V 54.min. po rohu Neumann jen slabě zakončil a vzápětí byla Kubienova střela z pravé strany zblokována. Za minutku Vandriak v těžké pozici ze 2m přehlavičkoval. V 60.minutě byl Judita ve vyložené pozici na hranici 16m faulován. K trestnému kopu se postavil Tomašák a po 2 dalších odražených pokusech nakonec sám exekutor srovnal na 2:2. V 72.min. domácí slibně se rozvíjející útok zakončili velmi nepřesně. Pak přišla tříminutovka, ve které hosté doslova přišpendlili domácí před vlastní branku. Nejprve před dobíhajícím Vandriakem domácí obrana v poslední chvíli odvrátila na roh. Poté dlouhý Kubienův aut našel Juditu, jehož pokus domácí opět zblokovali. Nakonec ještě Tomašákův dobrý centr nezužitkoval Baláž. Tři minuty před koncem mohl Kubiena asi střílet sám, ale ještě hledal Juditu. Ten si však byl vědom svého ofsajdového postavení, a tak se do akce nezapojil. Na druhé straně v 89.min. stáli při datyňských všichni svatí, když po nenápadné akci z pravé strany nastřelili domácí tyčku.

Celkově vzato je dělba bodů spravedlivá, datyňští podali jeden ze svých horších výkonů v sezóně.