Archive for Říjen, 2014

Dohrávka pro Dolní Datyni

TJ Dolní Datyně – Sokol Dolní Lutyně 3:1 (2:0)
Sestava: Vasilko – Kučera, Tomašák, Dolák – Kodenko, Vlček, Miczka, Robin Bilas, Rohel (Švrčina) – Kubiena, Baláž (Kulhánek)
Branky: Vlček, Kubiena, Tomašák

Dnešní sváteční den sehráli naši fotbalisté odložený zápas proti celku z Dolní Lutyně, celku, proti kterému se jim dlouhodobě nedařilo. Museli se však obejít bez Neumana a Reného Bilase a k dispozici nebyl také Martin Psík. Do utkání vstoupili Datynští hráči aktivně a soupeře od začátku tlačili na jejich polovině. Za aktivitu byli také odměněni vedoucím gólem, který po rozehrání rohového kopu Tomašákem zajistil chytrou střelou Vlček. V dalších minutách viděli fanoušci 2 nepříjemné okamžiky, když museli 2 hráči opustit hřiště na nosítkách a následně sanitkou zamířili do Havířovské nemocnice. Nejprve hostující hráč, který si poranil hlavu o hrazení hrací plochy, poté po nevybíravém faulu musel hřiště opustit domácí Baláž. Alespoň ke konci poločasu zvedl náladu domácím Kubiena, po krásném pasu Vlčka přehodil gólmana a navýšil tím skóre na 2:0. Ve druhém poločase nejprve udeřili hosté, když po sporné situaci nařídil rozhodčí pokutový kop a Macháček ho s přehledem zakončil. Naštěstí vzápětí třetí branku přidal Tomašák, který se trefil krásně z přímého kopu. Výhru si už domácí pohlídali a můžou slavit prodloužení bodové série a zisk velice důležitých tří bodů.

Víkendové výsledky muži a dorost + výsledky kola

MUŽI

Brušperk – Dolní Datyně 0:0

Ze sobotního utkání v Brušperku si naši muži přivezli bezbrankovou remízu, která byla vzhledem k průběhu utkání spravedlivá. Domácí si v prvním poločase vytvořili několik nebezpečných situací a dokonce 2x orazítkovali tyč Datyňské brány. Nedá se ale říci, že by byli lepším týmem, naopak aktivita byla na kopačkách našich borců, kteří častěji drželi míč a tlačili se před bránu. K pořádnému zakončení se ale nakonec nepropracovali. Utkání se hrálo na velmi těžkém terénu a hra díky tomu trpěla nepřesnostmi.

MUŽI

Muži se v dalším utkání poměří s Brušperkem. Tento tým, po sestupu z Krajského přeboru, letos v naší soutěži zatím nasbíral 19 bodů a aktuálně mu patří 3 pozice. Zápas se odehraje v sobotu v Brušperku a výkop je naplánovaný na 14 hodin.

DOROST

Dorost v sobotu nastoupí také proti Brušperku, jeho utkání začne v 10 hodin.

MUŽI

TJ Dolní Datyně – Petřvald na Moravě 1:0

Těžké utkání a velice cenné 3 body.
Dolní Datyně nastupovala do zápasu s tím, že se pokusí soupeře od první minuty přitlačit a aktivním napadáním si vytvoří brankové příležitosti. Opak byl pravdou a v prvních 15 minutách silní zadáci soupeře domácí obraně zle zatápěli. Postupně ale domácí přebrali aktivitu a ve zbytku poločasu byli jednoznačně lepším týmem a zaslouženě šli do vedení. Kubiena nádherně uvolnil rozběhnutého Kodenka, který postupoval ze strany sám na gólmana a následně propálil míč do sítě. Ve druhé půli se hra vyrovnala a pomalu začalo přibývat nervózních situací, zejména když hostům nebyl 2x uznán gól (v obou případech byl zakončující hráč v ofsajdu) Definitivně mohl rozhodnout Filip Švrčina, ale ve svých dvou velkých šancích vždy nepochopitelně selhal.

MUŽI:

Naši muži si v sobotu, v JZD aréně, zahrají proti týmu z Petřvaldu na Moravě. Petřvald letos zatím nasbíral 15 bodů a aktuálně se nachází na 6 pozici. V tabulce pravdy je ale na nule, což je paradoxně horší výsledek než u našeho týmu, který má v tabulce pravdy +1 bod. Očekáváme těžký a bojovný zápas, ale tým v týdnu „dobře“ trénoval a tak věříme v zisk tří bodů. Výkop utkání je naplánován na 15:00 místního času.

DOROST:

Dorost nastoupí doma od 12:45 proti týmu ze Starého Města

ŽÁCI:

V sobotu hrají doma své utkání také žáci. Nastoupí v 10 hodin a soupeřem jim bude tým FC Horní Bludovice

MUŽI:

Baník Albrechtice – TJ Dolní Datyně 1:1

Nedělní derby s nerozhodným výsledkem.
Od začátku utkání jsme převzali iniciativu a postupně si vytvářeli tlak, který vždy ukončilo naše nepřesné zakončení. Hrál se pěkný fotbal a bylo znát, že oba soupeři dobře znají silné a slabé stránky svého protivníka. Albrechtice se v první půli ujaly vedení ojedinělou, a ani ne příliš výraznou střelou, kterou gólman Vasilko nedokázal zpacifikovat. Datyně ještě do poločasu vyrovnala, pěknou individuální akci Kubieny zakončoval Tomašák. Ve druhé půli postupně přebírali iniciativu domácí, ale Datyně hrozila z nebezpečných protiútoků. Albrechtice si vytvářely tlak zejména dobrým zahráváním standardních situací a ke konci zápasu měly také některé brankové příležitosti. O dělbě bodů ale rozhodla hlavně nemohoucnost Datyňských útočníků proměnit i ty nejvyloženější šance.

MUŽI:

Muži v neděli 12.10 zajíždějí do nedalekých Albrechtic. Jednoznačným cílem pro utkání je zopakovat výkon z minulého kola a potvrdit zlepšující se formu. Albrechtice také dokázaly přesvědčivě zvítězit, když porazily Čeladnou 5:1. Při posledním měření sil obou celků (v mistrovském utkání) jsme měli možnost shlédnout velmi kvalitní zápas, takže zveme všechny fanoušky, aby přišli náš tým podpořit. Výkop je naplánován na 15 hodin místního času.

DOROST:

Předzápas obstarají dorostenci, začátek je ve 12:30

Sestřih z utkání TJ Dolní Datyně – Bystřice

Sestřih

Postřehy z deníku

Vyhráli, ale zůstávají poslední

Havířov – Fotbalisté Dolních Datyní se konečně dostali na své vlastní hřiště a hned jej po rekonstrukci zázemí v místním areálu náležitě pokřtili. Bystřice si odvezla půltucet.

Havířované se v dosavadním průběhu sezony trápili. Dali jen šest branek, zato proti Bystřici se utrhli ze střeleckého řetězu a stihli tolik gólů, kolik v předchozím průběhu. „A to ještě mohla být naše výhra výraznější. Byly tam i další gólovky,“ byl spokojen trenér Datyní Radek Nešpor.

Na svém mužstvu viděl velkou chuť do hry, natěšení. „A to mi před utkáním ani moc nepřišlo, že by se hráči na zápas tak těšili,“ přiznal upřímně. Možná jeho proslov v kabině fotbalisty vybudil.

Hlavně se chtěli předvést. „Zatím jsme všechno hráli venku a doma je doma. Přijdou vás povzbudit známí, zafandit. I když zrovna na tenhle zápas jich teda moc nedorazilo. Pošmourné počasí je asi odradilo,“ tipoval Nešpor.

Ti, kdo vážili cestu na utkání, však rozhodně nelitovali. Viděli krásné branky v podání domácích borců. Řádila hlavně bratrská dvojice René Bilas – Robin Bilas. Prvně jmenovaný dal vstupní gól, jeho bratr přidal druhý a pak oba předvedli spolupráci jako v Lize mistrů. Dlouhý balon sklepl René Robinovi a ten jej bez přípravy napálil do sítě.

Poločasové skóre 3:0 dávalo tušit, že ještě nebude všem gólům konec. „Sice jsme pak trochu polevili, ale v šatně jsme si k tomu něco řekli a zase se rozjeli,“ objasňoval Nešpor. Bystřice se ke slovu dostala až za stavu 4:0, ale ve formě chytající Vasilko si čisté konto zasloužil. Kodenko se Švrčinou pak přidali další pěkné góly. Střídající Kulhánek po akci Kubieny debakl hostů završil.
TJ Dolní Datyně – TJ Bystřice 6:0 (3:0)

Branky: 19. a 25. Robin Bilas, 14. René Bilas, 70. Kodenko, 74. Švrčina, 84. Kulhánek. Rozhodčí: Klimek. ŽK: 1:3. Diváci: 50.

D. Datyně: Vasilko – Dolák, Neugebauer, Tomašák – Psík (58. Švrčina), Vlček, Miczka, Robin Bilas, Kodenko (71. Kučera) – René Bilas (82. Kulhánek), Kubiena. Trenér: Radek Nešpor.

Další zápas hrají D. Datyně v neděli v Albrechticích.

Autor: Martin Ruščin

MUŽI:

Dolní Datyně – Bystřice 6:0

Poprvé doma a hned se skvělým výsledkem. Do prvního opravdu domácího utkání v sezóně jsme nastupovali s vědomím, že již potřebujeme bodovat. Na soupeře jsme vlétli a po 20 minutách bylo „vymalováno“, vedli jsme 3:0 a takto také skončil první poločas. Ve druhé půli byla hra již vyrovnanější, ale útočné duo Kubiena, Bilas René stále nedalo obraně Bystřice odpočinout. Nakonec se nám podařilo vsítit ještě tři branky. Výborný výkon domácích podpořil několika zákroky také gólman Vasilko.

Frenštát p. R. – Dolní Lutyně 5:2
Stonava – Raškovice 5:3
Sedliště – Brušperk 0:1
Vratimov – Petřvald n. M. 3:1
Čeladná – B. Albrechtice 1:5
Veřovice – Dobratice 3:0