Archive for Duben, 2015

Sobotní remízové utkání

TJ Dolní Datyně 1:1 TJ Dobratice (0:1)

Branka: Baláž (PK)

Sestava: Rozbroj – Rohel, Tomašák, Neuman – Kodenko (Malý), Vlček, Miczka, Švrčina (Baláž), Bilas René (Kulhánek) – Bilas Robin, Kubiena

Do JZD arény přijel včera oslabený tým Dobratic, který se musel obejít bez několika klíčových opor. Hostující kouč tomu přizpůsobil taktiku, kdy se hosté snažili o blokovou obranu s nakopávanými míči na obávaného střelce Hlaváče. Nutno uznat první poločas jim taktika vyšla dokonale. Naši fotbalisté se nezmohli skoro na nic a za 45 minut jsme si nevytvořili jedinou dobrou příležitost, navíc ve 35 minutě udeřili hosté, když si slabší chvilku vybrala domácí obrana s vyběhnuvším brankářem Rozbrojem. Míč, který letěl z poloviny hřiště, propadl až do naší sítě (0:1). O poločase bylo v kabině rušno, slova se ujal především Tomašák, který domácí burcoval k vyššímu nasazení a důrazu.
Druhý poločas byl nebe a dudy, domácí nepustili hosty za polovinu hřiště a „masírovali“ je na jejich polovině, šance však nepřibývaly. K vyšším obrátkám zavelel Tomašák, který se přesunul do středu zálohy. Po několika minutách vyslal do úniku Kubienu, ten upaloval sám na gólmana, kterému nezbylo nic jiného než našeho hráče faulovat. Z faulu na Kubienu již potřetí na jaře mohl těžit Baláž, penaltu tentokrát bezpečně proměnil (1:1). Hosté stále bránili a nemohli se vymanit z tlaku domácích, do šancí se ještě dostali Bilas s Kubienou, ale branka se nám již vstřelit nepodařila.
Hosté se prezentovali bojovným výkonem a bod si zasloužili, naše hráče můžeme pochválit alespoň za druhý poločas a musíme věřit, že se jim na domácí půdě začne opět více dařit.

V sobotu do Datyň dorazí MFK Havířov a Dobratice

Zveme všechny fanoušky do naší JZD Arény v Dolních Datyních. Dnes se tam utkají naši fotbalisté s celkem TJ Dobratice. Výkop je naplánován v 16:00. V minulém utkání předevedli naši hráči velmi dobrý výkon, když v Lutyni vyhráli 6:0. Dobraticím máme co vracet, protože na podzim jsme s nimi prohráli 3:1.

Předzápas odehrají naši dorostenci proti MFK Havířov, výkop utkání je naplánován na 13:45

Derby jednoznačně pro Dolní Datyni

Sokol Dolní Lutyně 0:6 TJ Dolní Datyně (0:2)

Branky: Kubiena 4, Hruška, vlastní

Sestava: Vasilko – Rohel, Tomašák, Neuman – Kodenko, Miczka, Vlček, Švrčina, Hruška – Kubiena, Bilas Robin (Baláž, Kulhánek

Naši hráči dovezli důležité 3 body z Dolní Lutyně, která do tohoto zápasu neztratila na jaře ani bod. Od úvodu jsme kontrolovali míč a nepouštěli domácí do vyložených příležitostí. Naopak jsme udeřili, když si Hruška povodil obranu i gólmana a nekompromisně zavěsil. Poté postupoval podél postranní čáry Bilas, odcentroval, do souboje šel domácí hráč, gólman a Kubiena, výsledkem byl vlastní gól v síti domácích. Po poločase náš tým vedl zaslouženě 2:0. Do druhé půle vstoupili naši hráči zodpovědně a po chvíli už vedli 3:0, když běžel Kubiena sám na bránu, obešel domácího brankáře a navýšil skóre. Za pár minut Kubienu vyslal opět do sóla, tentokrát domácí stoper, a obrozený Datyňský střelec opět nezaváhal, když zakončil přesně k tyči (4:0). Domácí hráči byli pasivní a naše obrana je nepouštěla ke střelbě na Vasilka. Stále jsme se tlačili do útoku a po jednom z brejků vsítil gól Bilas, ale v době přihrávky stal v offsidu, branka nebyla uznána. Další dvě branky přidal opět Kubiena, který těžil z dobrých přihrávek Vlčka a Hrušky. Těsně před koncem utkání mohl přidat Kubiena jeho pátý gól, ale trefil tyčku. Našim hráčům sedělo velké a široké hřiště a domácí v podstatě k ničemu nepustili, podali dobrý výkon a věřme, že ho potvrdí opět v domácím zápase proti Dobraticím.

Hodnocení zápasu dle SK BESKYD Frenštát p. Radhoštěm

Samotné výsledky Dolní Datyně v domácím prostředí jasně napovídaly tomu, že náš případný bodový import bude přinejmenším z kategorie těch těžších. Plný počet bodů si z Datyně odvezl v loňském roce pouze Vratimov. Hned od úvodního hvizdu bylo patrné, že utkání bude víc než o fotbalové kombinaci spíše o bojovnosti a vůli. Domácí se do zápasu vrhli bez jakéhokoli respektu a jednoduchou kombinací se snažili pronikat do naší obrany, která si ale dokázala poradit s většinou jejich útoků. Tam, kde přece jenom naše defenzíva nestačila, byl vždy na správném místě pozorný Pešák, který v tomto utkání podal velmi kvalitní a koncentrovaný výkon. My jsme se soustředili hlavně na pokrytí dvou nejlepších střelců soupeře, sedmi golového Bilase a šesti golového Kubienu. Do útoku jsme se snažili dostávat spíše jednoduchou a rychlou rozehrávkou. Už ve 24 min. jsme byli odměněni první brankou, kdy se po našem zahrání rohového kopu nejlépe zorientoval ve vzniklé skrumáži Škrla a vsítil tak svoji první branku v dresu SK Beskyd. Do poločasu mohl zvýšit naše vedení ještě Klimpar, ale v přímém souboji s domácím brankářem Vasilkem neuspěl. Podobnou příležitost měli i domácí, ale naštěstí pro nás se stejným koncem. Do kabin se tak odcházelo s poločasovým výsledkem 0:1.
Druhý poločas se nesl v podobném a docela bojovném duchu. Hrál se poměrně tvrdý, ale né zákeřný fotbal s menšími pološancemi na obou stranách. K nám se ale přiklonila ,,paní štěstěna“, když si v 64 min. po našem zahrání rohového kopu střídajícím Čuportem srazili domácí míč do vlastní branky a my jsme se v tomto utkání mohli radovat podruhé. Od této chvíle jsme se už soustředili spíše na udržení dvoubrankového vedení. Trhlinou v našem plánu ale byla proměněná penalta domácím Balážem v 72 min. Ve zbylých 18 min. nám bylo místy docela horko, ale jednogólový náskok jsme nakonec uhájili.
I bez zraněného Bartoše s Kovářem mužstvo podalo velmi kompaktní a kolektivní výkon podtržený bojovností a větší vůlí po vítězství, což dle mého názoru rozhodlo o vítězi.

Prtoti lídrovi bez bodu

Tj Dolní Datyně 1:2 SK Beskyd Frenštát p.R. (0:1)

Sestava: Vasilko – Rohel, Tomašák, Neuman – Švrčina, Miczka, Vlček, Bilas Robin, Kodenko – Kubiena, Dolák (Baláž, Kulhánek, Hruška)

Na těžkém terénu sehráli naši fotbalisté vyrovnaný souboj s 1. celkem tabulky Frenštátem. První utkání v domácí JZD aréně se nesl v duchu jednoduché kombinace s rychlým přechodem do útoku, Obrany obou mužstev pracovaly výborně a proto jsme neviděli mnoho zakončení. První branka utkání padla po ojedinělém rohu hostů. Naši hráči nedokázali odkopnout míč a po zmatcích v pokutovém území vsítili hosté zásluhou Škrly první branku. Naši hráči reklamovali ofsajdové postavení, ale bez analýzy videa nemůžeme toto tvrzení potvrdit. Za domácí měl největší příležitost Vlček, kterého do sólového průniku vyslal Kubiena, ale bohužel tváří v tvář gólmanovi Pešákovi neuspěl. Do druhého poločasu jsme vstoupili s cílem zabojovat a pokusit se vyrovnat. Hosté se stáhli a hráli jednoduše, využívali především dlouhé nakopávané míče na útočníky. Naši hráči kontrolovali hru, ale k výraznější příležitosti se nedokázali propracovat. Trhlina kýženého vyrovnání nastala opět po rohu hostů. Na přední tyči se nedohodli naši hráči a míč propadl do malého vápna, kde se odrazem od překvapeného Neumana dostal do sítě Vasilka. Domácí trenér prostřídal několik hráčů ve snaze vsítit konečně branku a to se povedlo, když Kubiena upaloval sám na brankáře, obešel ho, jenže když chtěl míč doklepnout do prázdné brány, byl brankářem faulován. Kupodivu všech brankář obdržel pouze ŽK místo vyloučení. S penaltou si dobře poradil Baláž a napravil své zaváhání proti Veřovicím. Následně jsme po rohu Kodenka mohli vyrovnat, ale Baláž míč usměrnil těsně nad a tak se zrodila první jarní prohra našich hráčů. Bylo to velmi vyrovnané utkání, ale šťastnější byli nakonec hosté, kteří hodnotili utkání velmi podobně.

Zvládnutý zápas o druhé místo v tabulce

TJ Dolní Datyně 1:0 AFC Veřovice (0:0)

Branka: Vlček

Sestava: Vasilko – Rohel, Tomašák, Neuman – Švrčina (Baláž), Vlček, Miczka, Bilas Robin, Kubiena – Kodenko (Kulhánek), Dolák

V sobotu sehráli naši fotbalisté velmi vyrovnané utkání proti sousednímu celku z tabulky, Veřovicím. Celý první poločas provázely nepřesnosti v přihrávkách na obou stranách, do dobré příležitosti se dostal po přízemním centru Kubieny Dolák, který v klíčovém okamžiku netrefil míč, ten by jistě směřoval do odkryté branky. Hosté si také vytvořili několik příležitostí, se kterými si domácí obrana spolu s gólmanem Vasilkem poradili. Ve druhém poločase jsme ustáli 10-ti minutový tlak hostů, kdy měli hned několik standartních situací, ze kterých zahrozili. Poté už přebrali iniciativu naši fotbalisté, především se nám dařily rychlé brejky, kterým však chyběla důraznější koncovka. Nakonec jsme se dočkali, když střílel Bilas z hranice šestnáctky, hostující brankář vyrazil míč pouze před Vlčka, který střelil jedinou branku utkání. Po další brejkové situaci byl faulován v pokutovém území Kubiena, měli jsme k dispozici penaltu, kterou však Baláž zahodil, když trefil brankáře. Nakonec jsme hubenou výhru uhájili. Důležité jsou především 3 body, i když máme stále na čem pracovat.

Změna termínu, místa a hrací plochy pro zápas s Veřovicema

Utkání proti Věřovicím se odehraje opět na umělé tráve na hřišti MFK Havířov ve změněném čase 16:30!