Archive for Květen, 2015

Premiérový bod nového hlavního kouče Mládka

TJ Dolní Datyně 1:1 SK Brušperk (1:0)

Branka: Kubiena

Sestava: Vasilko – Dolák, Tomašák, Neuman – Kubiena, Miczka, Bilas Robin, Švrčina (Rohel, Baláž), Hruška – René Bilas, Kodenko

Naši fotbalisté se předvedli před domácím publikem poprvé bez trenéra Nešpora, který sám odstoupil po porážce v Petřvaldu na Moravě. Tým převzal dočasný asistent Mládek. Domácí i hosté si chtěli spravit chuť po vysokých porážkách v minulém kole. Od začátku utkání se hrál otevřený fotbal, ale ze hry měli přeci jen více domácí, svůj talk také okořenili vstřelenou brankou. Gól padl po pěkné akci Hrušky, Kodenka a zakončujícího Kubieny (1:0). Obraz hry se začal měnit zhruba ve 25 minutě, kdy musel být pro zranění střídán středový hráč Švrčina a své šance si postupně začali připisovat také hosté, kteří hrozili především ze standartních situací. V prvním poločase pak nevyužili 4 vyložené příležitosti, při kterých se musel činit Vasilko, ale také domácím pomohla nemohoucnost hostů trefit odkrytou branku. Hráči Datyně pak už hrozili především z brejků, které již ale nedotáhli do konce. Šanci na změnu skóre v prvním poločase měl s chutí hrající Kodenko, ale dlouhý aut Kubieny se mu do brány nepodařilo tečovat. Druhý poločas se nesl v podobném duchu, hosté hrozili z nebezpečných rohů a domácí využívali okna v hostující obraně. Zaslouženého vyrovnání se hostující tým dočkal v 66 minutě, krásnou nechytatelnou pumelicí z rohu pokutového území do šibenice bezmocného Vasilka (1:1). Do konce utkání se hrál atraktivní fotbal s nasazením, Těsně před koncem utkání mohl Neuman po centru Kubieny vstřelit vítěznou branku domácích, ale hlavičkou těsně přestřelil.
Utkání skončilo spravedlivou remízou 1:1, ale výsledek mohl být klidně 5:5 a nikdo by se asi nedivil. Naši fotbalisté jsou tak na 3. místě tabulky, která je stále neuvěřitelně vyrovnaná.

Z Petřvaldu na Moravě s prohrou o 5 branek

Petřvald na Moravě 5:0 TJ Dolní Datyně (2:0)

Sestava: Vasilko – Rohel (Malý), Tomašák, Neuman – Kodenko (Hruška), Miczka, Dolák, Vlček, Bilas René – Bilas Robin (Švrčina), Kubiena

Tvrdou lekci z produktivity museli skousnout naši fotbalisté v Petřvaldu. Domácí nás trestali po našich rychlých ztrátách míčů a většinou se pak řítili na Vasilka v přesile. Tým Petřvaldu hrál jednoduše, dlouhými míči zásoboval statné útočníky, kteří pak rozdělovali přihrávky. Naši fotbalisté měli také několik šancí, ale jako náš hokejový národní tým žádnou neproměnili. Navíc v prvním poločase musel být střídán Robin Bilas, který se srazil hlavami s protihráčem, raději pak odjel do nemocnice. Věřme, že bude v pořádku. Domácí si za svou větší vůli, bojovnost a důraz na hranici faulů zasloužili vyhrát. Pochvalu zaslouží jen brankář Vasilko, který chytl několik dobrých příležitostí domácích a jistě nás tak ochránil od ještě větší brankové nálože.

Derby se štěstím pro Dolní Datyni

TJ Dolní Datyně 3:2 FK Baník Albrechtice (1:1)

Branky: Hruška, Bilas René (PK), Neuman

Sestava: Rozbroj – Kodenko (Dolák), Tomašák, Neuman – Kubiena, Miczka, Vlček, Robin Bilas, Hruška – Baláž (Rohel), René Bilas

Velmi důležité, ale také velmi šťastné 3 body vybojovali naši fotbalisté proti oslabenému celku z Albrechtic. Jakoby si vědomí, že nastupujeme proti celku, který musel doplnit tým dorostenci, nám tento fakt svazoval nohy. Úvod utkání se však našim fotbalistům povedl, hostující tým jsme zamkli na jejich polovině a vytvořili jsme si několik dobrých příležitostí, především René Bilas, Baláž a také Kubiena. Náš tlak nakonec vyvrcholil ve vedoucí branku, kdy po přihrávce Baláže zakončoval Hruška (1:0). Jak už to bývá, množství neproměněných šancí nás opět mrzelo, když těsně před koncem 1. poločasu hosté z prvního ohrožení naši brány vyrovnali. Po zmatcích v obraně a nedůrazném odkopu, propálili domácího Rozbroje, který zaskakoval za Vasilka (1:1). Druhý poločas byl z naší strany mnohem horší než ten první, hosté sympaticky bojovali a dostávali se do šancí a mohli jsme děkovat především Rozbrojovi, který vychytal 2 tutovky hostujícího Kociolka a Izaiáše. Ale toto varování domácím nestačilo, nepřesnosti v přihrávkách pokračovaly a vyvrcholily „pěknou“ nahrávkou Miczky hostujícím hráčům, kteří běželi sami na našeho gólmana, který byl v této situaci bezmocný (1:2). Už to vypadalo na prohru domácích, ale v 85. minutě se uvolnil přes dva hráče Kubiena a hostujícímu Věčorkovi nezbylo nic jiného než našeho hráče faulovat. Ke kontaktu došlo v pokutovém území, což potvrdil i asistent rozhodčího. Domácí kopali penaltu, ke které se tentokrát postavil René Bilas, protože tradiční exekutor Baláž byl již vystřídán. Bilas si však s těžkým úkolem poradil a s přehledem vyrovnal (2:2). Zápas se již chýlil ke konci, když se po závaru v šestnáctce hostů dostal k míči Neuman a vystřelil našim hráčům všechny 3 body (3:2). Nutno uznat, že za předvedený výkon to byly velmi překvapivé body a pro hosty velmi krutá prohra, protože zápas odehráli se ctí. Doufejme, že se z tohoto zápasu domácí poučí a své výkony zlepší.

Před zápasem jara, zisk 1 bodu z Bystřice

TJ Bystřice 1:1 TJ Dolní Datyně (1:1)

Sestava: Vasilko – Rohel, Tomašák, Neuman – Kodenko, Vlček, Miczka, Robin Bilas, Hruška – Kubiena, René Bilas (Baláž, Kulhánek)

Včera zajížděli naši fotbalisté na půdu Bystřice, kde jsme minulou sezonu remizovali 1:1. Ze začátku utkání jsme hráli opatrněji a čekali jsme, co předvede soupeř, věděli jsme, že nás zde čeká těžké utkání, a hlavním cílem bylo bodovat. Postupem času jsme začali přebírat iniciativu, ale žádné větší příležitosti nepřicházely. Až do chvíle, kdy si na polovině hřiště převzal míč Kubiena, několikrát si ho posunul a zkusil překvapivě vystřelit z 30 metrů. K překvapení všech proletěla tato přízemní střela až do brány domácích (0:1). Z vedení jsme se však neradovali dlouho, domácí hrozili především ze středu hřiště a po jedné hraniční ofsajdové přihrávce mezi naše beky, vyrovnali na 1:1.
Druhý poločas se nesl v podobném duchu, stále jsme byli aktivnější a náš tlak se ještě zvýšil, když musel domácí hráč faulovat unikajícího Kubienu, načež vyfasoval 2.ŽK a šel pod sprchy. Z následné početní výhody jsme vytěžili jen územní převahu, ale do větších šancí jsme se nedostali. Z Bystřice si tak opět odvážíme 1.b za remízu 1:1.