Archive for Říjen, 2015

Postřehy z DENÍKU: D. Datyně – Sedliště

Dolní Datyně přehrály posledního

TJ Dolní Datyně – BD Stav Sedliště 3:1 (2:1)

Branky: 10. Tomašák, 17. Robin Bilas, 55. Neuman – 19. Junga. Rozhodčí: Byrtus – Šujan, Špičák. ŽK: 5:2. Diváci: 65.

D. Datyně: Vasilko – Dolák (46. Kulhánek), Neuman, Batiha, Pištěk (78. Rohel) – Miczka (86. Vlček) – Kubiena, Robin Bilas, Tomašák, Stebel – Kodenko (46. Baláž). Trenér: Zdeněk Menoušek.

Výsledek těší, předvedená hra už méně, ale počítají se body. Asi takto pragmaticky uvažovali fotbalisté havířovských Datyní po zvládnutém domácím utkání s posledními Sedlišti.

„Nehrajeme v poslední době moc dobře, což se promítlo i do tohoto zápasu. Pokud bychom byli v pohodě, asi bychom měli se Sedlišti méně práce. Ale musím uznat, že soupeř nevypadal na to, že hraje poslední flek v tabulce. Čekal jsem, že bude odevzdanější, ale sympaticky bojoval, neusnadnil nám to,“ pochválil protivníka trenér Dolních Datyní Zdeněk Menoušek.

Domácím vyšel start, dali rychle dva góly, přičemž Tomašák zaznamenal výstavní branku z přímého kopu. Jenže soupeř nečekaně snížil. „Chvilková nepozornost a už to bylo. Nevyřešili jsme to tam dobře, balon z přímáku byl tečovaný, ale zase tolik to hráčům vyčíst nemohu, soupeř trefil hlavou míč opravdu znamenitě. Byla to spíš náhoda,“ tipnul si Menoušek.

Po změně stran dal razítko na domácí výhru skvěle hrající Neuman, který Sedliště dorazil třetím gólem a ta už se na další odpor nezmohla. „Drželi jsme balon, vypracovali si ještě asi dvě šance, ale žádné tutovky. Soupeře jsme nijak výrazně nepřehrávali, jak by se asi vzhledem k jeho postavení slušelo. Uvidíme, jak si povedeme proti týmům z opačného konce tabulky,“ narážel Menoušek na blížící se duely se Starým Městem a Čeladnou.

Postřehy z DENÍKU Petřvald na Moravě – Dolní Datyně

TJ Petřvald na Moravě – TJ Dolní Datyně 3:1 (3:1)

Branky: 18. a 26. J. Huvar, 10. Ručka – 23. Tomašák. Rozhodčí: Kubáček – Beran, Přeček. ŽK: 0:3. Diváci: 55.

D. Datyně: Rozbroj – Dolák, Tomašák, Batiha, Pištěk – Miczka – Kubiena (81. Kulhánek), Robin Bilas, Vlček (46. René Bilas), Stebel – Kodenko (73. Baláž). Trenér: Zdeněk Menoušek.

Propustná obrana Datyní

Fotbalisté Dolních Datyní neuspěli na půdě Petřvaldu na Moravě. Asi na ně padla pochmurná podzimní nálada.

Alespoň tak to cítil trenér havířovského týmu Zdeněk Menoušek. „Bylo to celé takové divné. Začalo to už v týdnu na tréninku, kdy jsme se pořádně nesešli, do toho onemocněl Neuman a nálada byla špatná. Náš výkon pak korespondoval s pochmurným počasím. Připadalo mi to, jako by to hráči chtěli rychle odchodit a jít zase domů,“ divil se Menoušek.

Do toho dělali Datyňští neobvyklé hrubky v defenzivě. Obrana mužstva byla do zápasu v Petřvaldě třetí nejlepší v soutěži, ale hráči Petřvaldu ji zastihli v nedbalkách. „Respektive domácí zaslouženě trestali naše chyby. Sami jsme si nafackovali,“ upřesnil Menoušek.

Už po deseti minutách podběhl Rozbroj míč a Ručka měl snadnou práci – 1:0. Pak zase Tomašák přišel při riskantní kličce o míč a J. Huvar zvýšil na 2:0. „Tomašák dělá kličku z pozice posledního hráče,“ nechápal Menoušek. Po druhé brance si pak už jen rezignovaně sedl na lavičku.

Tomašák sice okamžitě svůj kiks napravil korigující brankou na 2:1, jenže vzápětí chyboval Dolák a domácí zase vedli o dva góly. Ani zlepšení Datyní v ofenzivě změnu skóre nepřineslo a Petřvald bral zaslouženě všechny body.

Postřehy z DENÍKU: Dolní Datyně – Brušperk

TJ Dolní Datyně – SK Brušperk 1:1 (0:0)

Branky: 72. Robin Bilas – 74. Vojtek. Rozhodčí: Szkuta – Šamárek, Vlček. ŽK: 2:1. Diváci: 42.

D. Datyně: Vasilko – Dolák, Neuman, Batiha, Pištěk – Kubiena, Miczka, Tomašák, Stebel – René Bilas (88. Baláž), Kodenko (67. Robin Bilas). Trenér: Zdeněk Menoušek.

Zasloužená remíza v Datyních

Havířov – Fotbalisté Dolních Datyní remizovali na vlastním drnovišti se silným Brušperkem a remíza to byla zasloužená.

„Sice jsme chvíli vedli, ale nebyli jsme o tolik lepší, abychom si zasloužili výhru,“ férově uznal trenér havířovského mužstva Zdeněk Menoušek, který s týmem prodloužil bodovou šňůru na pět zápasů.
Brušperk se představil jako dravý fotbalový tým, který se nebál hrát proti Datyním otevřenou partii, za což si u domácích vysloužil uznání. „Samozřejmě jsme chtěli doma vyhrát, ale je třeba vidět i kvality protivníka. Odehrál u nás dobré utkání. I když si nikdo nevytvořil nějaké supergólovky, nebyl to špatný fotbal,“ komentoval Menoušek úroveň zápasu.
Obě mužstva spíš tvořila, ale v defenzivní fázi předvedla soustředěný výkon. Nepouštěla se do přečíslení, takže se děj utkání odehrával hlavně mezi šestnáctkami. Domácí si vytvořili dvě solidní šance, hosté také. Brušperku hrozili hlavně René Bilas s Kubienou, domácí naopak při jedné akci zachránila tyč.
„Pokud šance byly, tak na obě strany. Jsem rád, že mohl aspoň na dvacet minut naskočit do hry uzdravený Robin Bilas. Hned dal gól,“ zasmál se Menoušek. Hosté však vzápětí po trestném kopu srovnali a výsledek se už nezměnil.

Zdroj: http://karvinsky.denik.cz/fotbal_region/zaslouzena-remiza-v-datynich-20151006.html

Postřehy z DENÍKU

Datyně jsou okresními derby králi

Baník Albrechtice – TJ Dolní Datyně 1:3 (1:1)

Branky: 34. Lukan – 17. René Bilas, 73. Kodenko, 75. Tomašák. Rozhodčí: Bednář – Pasterčák, Klimek. ŽK: 1:2. Diváci: 150.

Albrechtice: Hekera – Pařík (66. Jan Kociolek), Věčorek, Wojtyna, Korzeniowski – Jakub Kociolek, Široký, Dorozlo, Izaiáš (70. Parchanský) – Lukan, Žyla. Trenér: Dušan Kohút.

D. Datyně: Vasilko – Dolák, Neuman, Batiha, Pištěk – Kubiena, Miczka, Tomašák, Stebel – René Bilas (86. Rohel), Kodenko (78. Baláž). Trenér: Zdeněk Menoušek.

Na okresní kolegy se Datyním daří, protože už předtím porazily jak Lutyni, tak Stonavu. „Náhoda to asi není. Než si naše hra sedla, trvalo to dvě tři kola. Pak jsme šli nahoru a oni zrovna na řadu přicházeli tito soupeři,“ poznamenal trenér Datyní Zdeněk Menoušek.
Ten se před utkáním zachoval přesně podle vzoru hesla, že vítězná sestava se nemění a vyslal na plac identickou jedenáctku z minulého zápasu proti Hrabové. Neslo to ovoce, jelikož kombinačně zdatnější hosté získali důležitý střed pole a vytvářeli si šance. Míče rozhazovali do stran na křídelníky Kubienu se Steblem, kteří v tomto směru odvádějí výbornou práci a zásobují spoluhráče spoustou centrů. Brzy také skóroval René Bilas.
„Škoda, že jsme nenavázali na předchozí výsledky. Připomnělo mi to náš poslední zápas ve Vratimově, akorát 
v obráceném gardu. Soupeř byl fotbalovější a častěji na míči, vyhrál zaslouženě,“ uznal po utkání trenér Albrechtic Dušan Kohút.
Zklamalo jej hlavně to, že kombinačně měly navrch Datyně. „Naším největším problémem byly kraje hřiště, kde jsme dnes nehráli dobře. Hosté si vytvořili víc šancí, paradoxně jsme i z té bídy mohli vytěžit vedení, protože jsme se dostali do dvou tří šancí,“ ohlížel se za prvním poločasem Kohút. Kromě branky Lukana měl na mysli zjevně trestný kop Dorozla, který orazítkoval břevno. „Ve druhé půli jsme si začali víc hledět Tomašáka a šancí ubylo,“ postřehl Kohút.
Datyně i přesto měly navrch. Jestliže v první půli zahodili tutovky René Bilas, Kodenko či Kubiena, pak ve druhé zase René Bilas a Stebel. „Šancí bylo hodně, ale většinou to tak máme. Dost jich zahodíme, naštěstí to teď vychází a pravidelně bodujeme. Pro nás je podstatné, že nás to všechny baví. Pak se to pozitivně promítá i do výsledků,“ myslí si trenér Menoušek.
Za stavu 1:1 rozhodl povedenou ranou pod břevno Kodenko, na jehož trefu ještě navázal z penalty Tomašák po naivním faulu mladého Parchanského. Bleskový šach mat během dvou minut byl dokonán a domácí pak mu-
seli otevřít hru ve snaze vyrovnat.
Do volného prostoru pak Havířované podnikali jeden brejk za druhým. Další gól už ale nepadl. „Co se dá dělat, přehráli nás,“ sportovně uznal Kohút.
Menouška zase potěšilo přijetí albrechtických funkcionářů a fandů. „Něco jsem tady odehrál, a tak mě moc potěšilo, že za mnou lidi přišli a gratulovali mi. Bylo to od nich pěkné,“ potvrdil trenér Datyní.

Poslední zápasy
MUŽI
Hlubina - Jestřábi: 4:2

DOROST
Dětmarovice - Jestřábi: 13:1

STARŠÍ ŽÁCI
Jestřábi - B. Albrechtice: 4:0

STARŠÍ PŘÍPRAVKA
Jestřábi - Inter. Petrovice: 6:8

Příští zápasy
MUŽI
Jestřábi - Lokomotiva Petrovice


datum: 9.11.2019
čas: 14:00
hřiště: JZD Aréna


DOROST
.

datum: .
čas: .
hřiště: .


STARŠÍ ŽÁCI
.

datum: .
čas: .
hřiště: .


STARŠÍ PŘÍPRAVKA
.

datum: .
čas: .
hřiště: .
Sponzoři
 
 
  Město Havířov
     
   
                       
Facebook
Rubriky
Počítadlo

TOPlist