Archive for Březen, 2016

První jarní utkání za 3 body

TJ Dolní Datyně 3:0 AFC Veřovice (1:0)
Branky: Baláž, Stebel, Tomašák
Sestava: Svatoš – Masopust (70. Rohel), Neuman, Batiha, Pištěk – Kubiena (90. Kučera), Tomašák, Kulhánek, Vlček, Stebel – Baláž (75. Švrčina)

První utkání sehráli naši fotbalisté na umělé trávě v Havířově proti Veřovicím a očekával se tuhý boj, což se potvrdilo. Hosté předvedli bojovný výkon, ale naši fotbalisté drželi míč častěji na svých kopačkách a vypracovali si více šancí. V prvním poločase překvapil rychlým vhazováním Vlček, Baláž zpracoval míč a brankáři nedal z úhlu vůbec šanci (1:0). Hosté na druhé straně trefili po přímém kopu břevno a poté také tyč po střele z dálky a také domácí Kubiena trefil centrovaným míčem tyč. Ve druhém poločase předvedli domácí krásnou akci, když Pištěk vhodil míč na Kubienu, který patičkou vybídl Baláže, ten posunul míč na Tomašáka, který chtěl pravděpodobně prorvat síť (2:0). Třetí pojistku přidal Stebel, kterému připravil šanci opět produktivní Baláž. Domácí museli o vítězství bojovat, ale potěšující byl dobrý týmový výkon i čisté konto, o které se zasloužila také nová brankářská posila Svatoš. Věříme, že se zápas líbil i fanouškům. Další utkání nás čeká v nedaleké Stonavě!

Zimní příprava pohledem výsledků přípravných utkání

TJ Dolní Datyně 4:0 SC Smilovice (2:0)
Branky: Kulhánek 2, Stebel 2
Sestava: Rozbroj – Rohel (Kučera), Batiha, Tomašák, Masopust – Kubiena, Miczka, Vlček, Stebel – Kulhánek (Švrčina), Baláž

Poslední přátelské utkání sehráli naši fotbalisté na UT v Českém Těšíně proti Smilovicím, od úvodu měli míč na kopačkách a po pěkné akci z levé strany předložil Stebel míč na Kulhánka, který neměl těžkou práci. Poté zkusil z dálky překvapit brankáře povedenou střelou Rohel, míč skončil na břevně a z dorážky opět doklepl Kulhánek. Ve druhém poločase pro změnu po pravé straně předložil Kubiena míč Stebelovi, který doklepl do prázdné brány a opět stejný hráč uzavřel na konečných 4:0. Hra našich hráčů byla místy hodně zbrklá a nepřesná, před úvodním zápasem sezony máme stále na čem pracovat.

________________________________________________________________________________________________________

TJ Dolní Datyně 9:0 Horní Tošanovice

MFK Havířov 3:1 TJ Dolní Datyně (3:0)
Branka: Neuman
Sestava: Rozbroj (Neuman ml..) – Masopust (Rohel), Batiha, Neuman st., Pištěk (Dolák) – Kubiena, Miczka, Tomašák, Vlček, Stebel – Baláž (Kučera)

Naši fotbalisté sehráli pěkné utkání s divizním Havířovem, za výkon se jistě nemusí stydět, bohužel jsme se nevyvarovali laciných chyb v 1.poločase a také nás trápí neproměňování šancí, v druhém poločase jsme však přidali a domácí měli co dělat, aby zachytávali naše časté protiútoky. Branku vstřelil technickou střelou Neuman zpoza šestnáctky, v bráně se také představil Neuman junior, branku nedostal a podal výborný výkon.

TJ Dolní Datyně 4:5 SK Čierne
Branky: Kubiena, Neuman, Kučera, Stebel
Sestava: Rozbroj – Kučera, Neuman, Batiha, Stebel – Rohel, Tomašák, Miczka, Masopust – Kubiena, Kulhánek (Dolák)

Proti slovenskému soupeři jsme odehráli 2.přátelský zápas s divokým skórem. Dostali jsme laciné branky, ale také jsme několik šancí trestuhodně zazdili.

TJ Dolní Datyně 9:1 FK Gascontrol Havířov (2:0)
Branky: Baláž 3, Stebel 2, Dolák, Tomašák, Vlček, Pištěk
Sestava: Stach – Masopust, Batiha, Neuman, Pištěk – Kubiena, Vlček, Miczka, Tomašák, Stebel – Baláž
(Rohel, Kulhánek, Kučera, Švrčina, Dolák, Neuman)

Trenér Menoušek dal šancí všem hráčům z kádru a přesto si náš tým poradil dobrým výkonem proti soupeři z Havířova.