Archive for Duben, 2016

Derby nerozhodně

TJ Dolní Datyně 0:0 FK Baník Albrechtice (0:0)
Sestava: Svatoš – Masopust, Neuman, Batiha, Vlček – Kubiena, Tomašák, Miczka, Stebel – Dolák (85.Kučera), Baláž (45.Rohel)

Před slušnou diváckou návštěvou odehráli naši fotbalisté velmi pěknou otevřenou partii s třetím celkem tabulky Albrechticemi. Bohužel tomuto utkání chyběly branky, ale o šance nebylo nouze. Konečně se domácí předvedli kombinačním fotbalem, který jejich hru zdobí a alespoň herně si napravili náladu po fotbalově nevydařených utkáních proti Lutyni, Hrabové a Petrovicím. V prvním poločase měl největší šanci Kubiena, ale jeho pohotové zakončení vychytal reflexivně hostující Hekera. Domácí hrozili po stranách, ale chyběl větší důraz v pokutovém území. Ve druhém poločase domácí toužili po vstřelení branky a hosté se soustředili na obranu a také hrozili rychlými protiútoky. Velkou šanci po rohu měl Neuman, ale Hekera reflexivně vyrazil. Za hosty spálil největší příležitost Klus, když z jedenácti metrů přestřelil ve velmi dobré pozici. Největší šance utkání přišla po kontroverzním zásahu rozhodčího, kdy zapískal hostujícímu kapitánovi „malou domů“. Tomašák po přiťuknutí Kubieny trefil tyč, ale míč se odrazil před volného Doláka, který ze dvou metrů nastřelil břevno. Bohužel se tří-bodový přísun nedostavil, ale od takového bojovného a cílevědomého výkonu se domácí mohou odpíchnout do dalších zápasů, nejbližší utkání bude ve středu 27.4. v 17:00 odveta v Petrovicích, kde budou naši fotbalisté dohánět dvougólové manko ve finále Okresního poháru.

Remíza i z Hrabové

TJ Sokol Hrabová 1:1 TJ Dolní Datyně (1:1)
Branka: Tomašák (PK)
Sestava: Svatoš – Masopust (Vandriak), Batiha, Neuman, Pištěk – Kubiena, Miczka, Vlček, Tomašák, Stebel – Baláž (Kulhánek)

Další zápas, opět bod, ale spokojenost panovat nemůže. Začátek do zápasu byl hrůzostrašný, kdy Batiha pod tlakem přihrával naslepo brankáři Svatošovi, který však nestál na brankové čáře a bohužel skončil míč v bráně. Naši fotbalisté se snažili celý zápas skóre otočit, ale obrana v pevném bloku a také nerovný terén situaci stěžoval. Ještě v prvním poločase byl faulován v pokutovém území Kubiena a Tomašák pokutový kop bezpečně proměnil. Naši fotbalisté měli pár zajímavých šancí, ale ke kýžené brance nevedly. Naše fotbalisty teď čeká náročný program, ve středu 20.4. finále okresního poháru proti Interu Petrovice, poté domácí zápas s Albrechticemi a odveta další středu v Petrovicích. Věřme, že konečně naplno zabodují.

Ze Stonavy s přídělem

SK Stonava 4:0 TJ Dolní Datyně (2:0)

Sestava: Svatoš – Rohel (Švrčina), Batiha, Neuman, Masopust – Kubiena, Miczka, Vlček, Tomašák, Stebel – Baláž (Kulhánek)

Příliš krutá porážka se zrodila ve Stonavě, ale před zápasem bylo jasné, že se nebude jednat o nic lehkého, jelikož jsme zde nikdy nevyhráli. Začátek utkání ovlivnil kontroverzní moment, kdy po rohu domácích slušně zasmečoval do brány domácí Frait, bohužel tuto úmyslnou ruku viděli všichni kromě rozhodčích, po chvíli opět naši hráči neudrželi po standartní situaci Hančína domácího Fraita, který už regulérně hlavou zavěsil. Našim borcům se bojovnost a snaha nedala upřít, ale všechny příležitosti ztroskotali na odstoupené obraně nebo domácím brankáři. Ve druhém poločase se snahou něco změnit naši fotbalisté hráli vabank a hosté ze dvou brejků dokonali skóre utkání. Ve druhém poločase jsme měli několik tutových šancí, ale nedůraz v zakončení znamenal, že branku bychom zde nevstřelili i kdyby utkání trvalo déle. Nedá se nic jiného dělat než se z prohry oklepat a doma proti Lutyni zabodovat.