Archive for Září, 2016

Datyně poprvé padly – v Dobraticích

TJ Dobratice – TJ Dolní Datyně 4:3 (3:1)

Branky: 32. a 35. Hlaváč, 44. M. Causidis, 90. Mandičák – 23. a 64. Miczka, 85. Baláž. Rozhodčí: Lukašík – Klimek, Pasterčák. ŽK: 4:4. ČK: 30. Pištěk (Datyně). Diváci: 200.

D. Datyně: Vasilko – Neuman, Batiha, Wojtyna, Pištěk – Kaduch, Miczka, Tomašák, Stebel – Dolák – Baláž. Trenér: Zdeněk Menoušek.

Fotbalisté havířovských Datyní si pro první porážku v sezoně dojeli do Dobratic, kde ve středu absolvovali dohrávku 4. kola I.A třídy.

Rozhodující gól dostali v poslední minutě, což pro ně bylo obrovským zklamáním. V průběhu zápasu se totiž museli vypořádat s nepřízní rozhodčích i oslabením, když byl vyloučen Pištěk. „První žlutou ale dostal místo Miczky, který fauloval. Hodinu jsme hráli v desíti, přesto jsme stav 3:1 dotáhli do remízy,“ popisoval trenér Datyní Zdeněk Menoušek.

Ráz utkání se změnil po úvodní brance Miczky, který se prosadil po rohovém kopu. „Do té doby klidný zápas dostal úplně jinou podobu, všechny souboje se pískaly proti nám a mně bylo jasné, že tady těžko vyhrajeme,“ věděl už Menoušek dopředu, jak to v nižších fotbalových soutěžích občas chodí.

Datyně se ještě do přestávky dostaly do gólového manka. „Neměli jsme připustit ty dva slepené góly, to byla chyba,“ uznal Menoušek.

Obě branky Hlaváče posadily domácí tým na koně a těsně před odchodem do šaten přidal Causidis třetí gól. Datyně ve druhé půli bojovaly, hráči dřeli. „Šli jsme si za tím, Miczka dal snad po sto letech dva góly v jednom zápase,“ usmál se Menoušek.

Obrovské úsilí ale přišlo vniveč. Datyně dokázaly vyrovnat a hráči byli v laufu. Cítili, že mají na to výsledek zvrátit. Opačného mínění byl domácí Mandičák, který po protiútoku a následném faulu Havířovanů před vápnem obstaral vítězný gól Dobratic.

„To mě kvůli klukům neskutečně mrzelo. Když jsem viděl, jak se i staří ostřílení mazáci radují po gólu na 3:3 jako malé děti a přitom nemají dost, že okamžitě běží s balonem na půlku, aby stihli ještě vítězný gól, tak to jsem pookřál. Bohužel jsme to nakonec nedotáhli. Od první branky to byla fraška a morálně se cítíme vítězi my. Kluci předvedli v oslabení skvělý výkon. Fotbal tentokrát prohrál,“ hlásil zklamaný Menoušek.


Zdroj: karvinsky.denik.cz

Dolní Datyně kralují I.A třídě

TJ Petřald na Moravě – TJ Dolní Datyně 1:2 (1:1)

Branky: 39. Richter – 21. Stebel, 47. Tomašák. Rozhodčí: Višňovský – Byrtus, Špičák. ŽK: 3:3. Diváci: 52.

D. Datyně: Rozbroj – Vlček, Wojtyna, Batiha, Dolák – Kubiena, Miczka, Tomašák, Stebel – Neuman – Baláž (71. O. Kulhánek). Trenér: Zdeněk Menoušek.

Fotbalisty Dolních Datyní zastihl nový ročník soutěže v obdivuhodné formě. O víkendu si připsali na konto další tři body, tentokrát na Novojičínsku.

Domácí Petřvald odstartoval I.A třídu úplně opačně než Havířované a je v tabulce poslední. „To nás ale nesmělo uchlácholit, z vlastní zkušenosti vím, že taková utkání jsou nejhorší. A potvrdilo se, že domácí nebudou nijak odevzdaní, kousali a ty body jsme si tam jednoznačně museli uhrát,“ uznal trenér Datyní Zdeněk Menoušek, který je sám překvapen, kolik získal jeho tým bodů.

„A to přitom nehrajeme bůhvíjaký fotbal. Loni to bylo úplně opačně, soupeře jsme přehrávali a neměli nic. Letos ta hra sice není špatná, ale ani mi nepřijde, že bychom nad soupeři měli kdovíjakou převahu. Na druhou stranu s týmem, jaký máme, můžeme přijet kamkoliv a rozdat si to jako rovný s rovným. Máme na to vyhrát nad každým,“ uvažoval po první půlce podzimu Zdeněk Menoušek.

Datyně byly v Petřvaldě lehce v držení míče a dávaly krásné góly. Ten první obstaral Stebel přízemní ranou z 25 metrů. Za domácí hrozil nejvíce Huvar, po jehož akci dal také Richter branku. „Nepohlídali jsme si domácí protiútok,“ doplnil k vyrovnání Menoušek.

Druhou půli odstartoval krásný gól Tomašáka, který snad definitivně potvrdil, že jeho forma je zpět. Výborný výkon podali znovu Neuman s Miczkou a spoluhráče v bráně podržel i brankář Rozbroj, který nejprve zasahoval reflexivně po rohovém kopu a pak chytil po nepodařené malé domů jasný gól Huvarovi. „To bylo deset minut před koncem, Rozbroj nás jednoznačně podržel. Mohli jsme do otevřenější obrany Petřvaldu přidat další gól, ale nepovedlo se nám to a soupeř nás mohl vytrestat. No, zvládli jsme to a těšíme se na dohrávku v Dobraticích,“ připomněl Menoušek středeční zápas, který zkompletuje tabulku. Pokud jej Datyně zvládnou tříbodově, těžko je už bude na podzim někdo sesazovat z prvního místa.
Zdroj: http:karvinsky.denik.cz

Poslední zápasy
MUŽI
Vendryně - Jestřábi: 0:2

DOROST
Jestřábi - Viktorie Bohumín: 3:2

ŽÁCI
Jestřábi - GASCONTROL Havířov: 0:13
Příští zápasy
MUŽI
Jestřábi - Hrabová

datum: 2.6.2018
čas: 17:00
hřiště: JZD aréna


DOROST
B. OKD Doubrava - Jestřábi

datum: 2.6.2018
čas: 14:15
hřiště: B. OKD Doubrava


ŽÁCI
INTER Petrovice - Jestřábi

datum: 2.6.2018
čas: 10:45
hřiště: INTER Petrovice
Facebook
Sponzoři
  B4B Inkasso , s.r.o.
 
  Město Havířov
     
  Igea, s.r.o.
Rubriky
Počítadlo

TOPlist