Archive for Říjen, 2016

Dolní Datyně střílí dál

TJ Dolní Datyně – FC Vratimov 4:2 (1:0)

Branky: 50. a 62. Baláž, 45. Stebel, 75. Kubiena – 64. Pařenica, 78. Třiska. Rozhodčí: Jantoš – Opěla, Vojkovský. ŽK: 1:1. Diváci: 45.

D. Datyně: Vasilko – Kaduch, Tomašák, Batiha, Dolák – Kubiena, Miczka, Vlček (87. Kulhánek), Stebel (82. Vandriak) – Wojtyna – Baláž (90. Ondruš). Trenér: Zdeněk Menoušek.

Opět se potvrdilo, že fotbalisté havířovských Datyní hrají divácky atraktivní duely a při jejich zápasech se fanoušek fotbalu nenudí.

Letos se ještě nestalo, aby v zápase Datyní nepadla žádná branka. K malému derby zajížděl tentokrát do Havířova celek Vratimova. „Ten považuji za jeden z nejlépe složených týmů v soutěži a Vratimov mě v tom utvrdil. Nebál se hrát s balonem, byl fotbalový a vytvářel si šance. Úplně klidně jsme mohli během půlhodiny prohrávat 0:3,“ poukázal na mimořádně nepodařený vstup do zápasu trenér Dolních Datyní Zdeněk Menoušek.

Jenže hosté ze své převahy nevytěžili nic. Vasilko v bráně svůj tým podržel a domácí hráči se začali pozvolna probouzet. „Oklepali jsme se a srovnali hru. Už tam byly ty průniky a centry ze stran, které chceme hrát,“ dodal Menoušek.

Datyně spasil gól Stebela do šatny. Místo vratimovského vedení tak najednou vedli domácí, a to je povzbudilo.

Druhá půle přinesla přesný opak té první. Datyně skvěle zahájily, daly gól, Vratimov byl nezvykle matný. „To už jsme byli definitivně probuzení a dařila se nám kombinace. I na těžkém terénu se hrál dobrý fotbal, muselo se to líbit,“ mínil Menoušek.

Po krásné brance Baláže vedli domácí už 3:0, Vratimov sice okamžitě snížil, ale vždy se dokázal přiblížit jen na rozdíl dvou branek. „Pár přesných nahrávek nás vždycky dostalo na koně a jedna chyba vzadu zase dolů,“ zasmál se Menoušek. To už ale jeho hráči měli navrch a vedení si pohlídali.

Zdroj: karvinsky.denik.cz

Datyně se dotáhly na lídra

TJ Dolní Datyně – FK Staré Město 1:0 (0:0)

Branka: 74. Baláž. Rozhodčí: Kolečkář – Tvrdý, Dytková. ŽK: 1:4. Diváci: 65.

D. Datyně: Vasilko – Kaduch, Batiha, Tomašák, Neuman (71. Kučera) – Kubiena, Vlček, Stebel – Dolák, Wojtyna – Baláž (89. Ondruš). Trenér: Zdeněk Menoušek.

Šlágr podzimu ve fotbalové I.A třídě dopadl zaslouženým vítězstvím havířovských Datyní, které porazily bezzubé Staré Město.

„Soupeř u nás nepředvedl zhola nic. Na vedoucí tým tabulky to bylo opravdu slabé,“ byl překvapen nemohoucností Starého Města trenér Datyní Zdeněk Menoušek.

Havířovští hráči se přes týden potřebovali dát hlavně zdravotně do kupy. „To se povedlo, i když po zápase řešíme další nakopnuté hráče. A po těch předchozích porážkách jsme se dali dohromady i morálně. Kluci do toho opravdu šli se vší vervou,“ byl Menoušek spokojen s přístupem svých svěřenců.

Ti působili oproti soupeři daleko živějším dojmem. „Byli jsme hladovější po úspěchu, drželi jsme více míč a měli šance. Určitě jsme vyhráli zaslouženě. Soupeř používal jen nákopy bez souvislé kombinace,“ podotkl Menoušek.

Havířov měl skutečně více šancí, Neuman trefil tyč, Wojtynovi scházel krůček k zakončení. Přesto se hosté dostali k velké tutovce. Vasilko už za stavu 1:0 (vedení domácích zařídil Baláž) skvěle zasáhl proti Střalkovi a zachránil domácím vítězství.

„Musím opravdu pochválit celý mančaft, jak šlapal, všichni pracovali poctivě. Vzadu jsme to uhlídali, výborně hrál Tomašák. Doufám, že nás výhra povzbudí i do zbytku podzimního programu,“ přál by si spokojený Menoušek.


Zdroj: karvinsky.denik.cz

V Dobré to nebylo dobré

Sokol Dobrá – TJ Dolní Datyně 4:1 (3:0)

Branky: 3. a 65. Maceček, 7. a 37. Rajnoch. Rozhodčí: Vidlička – Moravec, Sciskala. ŽK: 1:2. Diváci: 76.

D. Datyně: Vasilko – Batiha, Neuman, Wojtyna, Kaduch – Kubiena, Tomašák, Dolák, Stebel – O. Kulhánek (18. Ondruš), Baláž. Trenér: Zdeněk Menoušek.

Fotbalisty Dolních Datyní stál poslední týden v I.A třídě průběžné vedení v tabulce.

Po porážce v dohrávce v Dobraticích přišla jen remíza doma s Brušperkem a o víkendu další nezdar v Dobré. „Jeden bod ze tří zápasů je fakt málo,“ připustil trenér Datyní Zdeněk Menoušek. Najednou se jeho svěřenci dívají ze druhého místa vedoucímu Starému Městu, které šestkrát v řadě vyhrálo, na záda s pětibodovým odstupem.

„V Dobré to byl z naší strany snad nejhorší výkon za ty dva roky, co u mužstva jsem,“ přiznal Menoušek. Datyním se nedařilo zhola nic, což bylo ovlivněno i hrubě nepodařeným startem. Už v 7. minutě vedli domácí 2:0.

„Dělali jsme strašné chyby vzadu. Střed obrany nám nefungoval, zkušený Maceček si tam s námi dělal, co chtěl. Neuman mu namazal na gól, pak zase gólmanovi vypadne balon, no prostě hrůza. Obrana byla fakt katastrofální. Tohle musíme okamžitě hodit za hlavu,“ apeloval na mužstvo bezprostředně po utkání trenér Menoušek.

I když byla druhá půle z havířovského pohledu herně lepší, mohli hosté inkasovat daleko více branek. „Poločas byl 3:0, co s tím chcete dělat? Na kluky ani nemělo smysl křičet, prostě nám to nevyšlo, to se stane. Dobrá byla na koni a my dělali vzadu takové chyby, že jsme mohli dostat i desítku. Vůbec jsme soupeře nestíhali zastavovat,“ mávl rukou Menoušek.

Věří, že na podzimní šlágr se Starým Městem se mužstvo zformuje. „Musíme se dát dohromady. Doufám, že ta porážka na tým nedolehne. Proti Starému Městu musíme odvést úplně jiný výkon,“ burcuje své svěřence.


Zdroj: karvinsky.denik.cz

Unavené Datyně jen remizovaly

TJ Dolní Datyně – SK Brušperk 1:1 (1:0)

Branky: 26. O. Kulhánek – 67. Chrašč. Rozhodčí: Jedlička – Karas, Laštuvka. ŽK: 5:1. Diváci: 47.

D. Datyně: Vasilko – Kaduch, Neuman, Wojtyna, Dolák (76. Kučera) – Kubiena, Miczka, Tomašák, Stebel – O. Kulhánek, Baláž. Trenér: Zdeněk Menoušek.

Tři zápasy v sedmi dnech byly už na fotbalisty Dolních Datyní moc. Doma vydolovali jen bod a byli rádi.

„Už na nás šlo vidět, že jsme utavení. Brušperk měl balon na kopačkách delší úseky hry a ten bod nakonec bereme,“ přiznal férově trenér havířovského týmu Zdeněk Menoušek, ačkoliv v posledních deseti minutách měli na noze góly Kubiena i Stebel.

„To jsme na závěr ještě nějak ožili,“ zasmál se Menoušek. „Ale jinak jsme ve druhé půli byli pod tlakem soupeře,“ dodal.

Datyňští měli v nohách středeční dohrávku v Dobraticích. V první půli proti Brušperku to na jejich výkonu ještě vidět nebylo. Hra byla oboustranně dobrá a vyrovnaná, domácí byli místy aktivnější, ale středová řada Brušperku už o sobě dávala vědět. „Soupeř je hodně fotbalový, těžko se přehrává,“ připustil Menoušek.

Nástup do druhé půle patřil právě hostům, kteří měli znatelnou převahu, paradoxně skórovali z nejméně nápadné akce a po chybě gólmana Vasilka srovnali. „To byl zbytečný gól, ale vyústil tím soupeřův tlak, takže srovnání zasloužené,“ doplnil trenér domácích.

Brušperk po vyrovnání upustil od aktivní hry a stáhl se, ale Datyně toho nevyužily. „Byly tam nějaké rohy, ale už jsme se neprosadili. Ten výsledek odpovídá předvedené hře,“ zakončil Menoušek.

Zdroj: karvinsky.denik.cz

Poslední zápasy
MUŽI
Hlubina - Jestřábi: 4:2

DOROST
Dětmarovice - Jestřábi: 13:1

STARŠÍ ŽÁCI
Jestřábi - B. Albrechtice: 4:0

STARŠÍ PŘÍPRAVKA
Jestřábi - Inter. Petrovice: 6:8

Příští zápasy
MUŽI
Jestřábi - Lokomotiva Petrovice


datum: 9.11.2019
čas: 14:00
hřiště: JZD Aréna


DOROST
.

datum: .
čas: .
hřiště: .


STARŠÍ ŽÁCI
.

datum: .
čas: .
hřiště: .


STARŠÍ PŘÍPRAVKA
.

datum: .
čas: .
hřiště: .
Sponzoři
 
 
  Město Havířov
     
   
                       
Facebook
Rubriky
Počítadlo

TOPlist