Vezeme vybojované vítězství z Jistebníku

TJ Jistebník 1:3 TJ Dolní Datyně (0:1)
Branky: Kubiena, Stebel, Rozsíval (PK)
Sestava: Vasilko – Kučera (70.Masopust), Tomašák, Batiha, Dolák – Kubiena, Jaworek, Stebel, Judita – Rozsíval, Gistinger (87.Rozbroj)

Naši fotbalisté sehráli na půdě letošního nováčka z Jistebníku velice zajímavý zápas. V prvním poločase domácí k ničemu nepouštěli, drželi míč a postupně si vytvářeli šance. Hrozili především po centrech ze stran, ale chyběl jim větší přesnost a zakončení. Nebezpečně střílel z dálky Rozsíval, ale domácí brankář střelu zneškodnil. Po velmi dobrém napadání Judity a nepřesném odkopu domácích, se míč dostal před bránu, kde Kubiena pohodlně zakončil hlavou do odkryté brány (0:1). Do druhého poločasu však vstoupili naši fotbalisté vlažně, domácí se hnali za vyrovnáním, a našich fotbalistů se drželo i štěstí, kdy obrana v čele s Vasilkem likvidovala jeden útok za druhým. Naštěstí po dlouhém výkopu Vasilka si míč na polovině převzal Kubiena, vyběhnutého domácího brankáře nepřehazoval, ale nahrál do odkryté brány Stebelovi, který se nemýlil (0:2). Domácí však záhy snížili, po trestném kopu, kdy domácí hráč zakroutil míč přesně k tyči (1:2). Našim fotbalistům scházela na těžkém terénu větší přesnost, ale nakonec přece jen přidali pojišťovací branku, kdy Jaworek podnikl odvážný úprk do obrany a domácí ho museli zastavit za cenu faulu v pokutovém území. Penaltu s přehledem proměnil Rozsíval (1:3). Naši fotbalisté tak vybojovali cenné vítězství.

Dorostenci si ve svém úvodním zápase okresního přeboru zastříleli proti Dolní Lutyni. Vyhráli 9:1 po brankách: Santarius 3, Bitzanek 3, Anlauf, Polášek, Volný

První poločas rozhodl o drtivé výhře proti Sedlišti.

TJ Dolní Datyně 6:0 TJ BDSTAV Sedliště (6:0)
Branky: Gistinger 3, Rozsíval 2, Kubiena
Sestava: Vasilko – Kučera, Tomašák, Neuman – Klimsza (46.Baláž) – Kubiena, Jaworek (57.Batiha), Dolák, Judita (46.Masopust) – Gistinger, Rozsíval (78.Kulhánek)

Vstup do utkání se našim hráčům povedl skvěle, ve 4.minutě vyslal Jaworek přesný pas na Juditu, který přihrál před bránu Rozsívalovi, který s přehledem uklidil do odkryté brány (1:0). Ve 14.minutě bylo zase veseleji, Jaworek se štěstím propasíroval míč na Kubienu, který si počkal na náběh Gistingera a ten už zakončoval do prázdně brány (2:0). Hosté stačili jen rozehrát a už se na ně valil další útok, Jaworek opět vybídl Gistingera, který přesně zakončil k tyči (3:0). Datyňští jako by neměli dost a stále hledali volné prostory v oslabené obraně Sedliště, Tomašák přesným pasem našel Juditu a ten našel přesnou přihrávkou na zadní tyči Kubienu, který opět zakončoval do prázdné brány (4:0). Pátá branka přišla zanedlouho, po přesném pasu Doláka si převzal míč Gistinger a tentokrát nabídl míč Rozsívalovi, který zakončil do odkryté brány (5:0). Poslední branka přišla po úniku Rozsívala, ten byl v pokutovém území podražen a následoval pokutový kop, který s přehledem proměnil Gistinger a docílil tak prvního hattricku v datyňském dresu (6:0). O poločase trenér Menoušek prostřídal sestavu, postupně se do hry dostali všichni náhradníci, branka však už nepadla, také z důvodu, že našim hráčům scházela přesnost a větší chuť přidat další branky. S výsledkem a především s hrou v prvním poločase můžeme být spokojeni, věříme, že v dalších zápasech tento výkon zopakujeme.

První zápas v Dobré body nepřinesl

TJ Sokol Dobrá 1:0 TJ Dolní Datyně (1:0)
Sestava: Vasilko – Kučera, Batiha (83.Masopust), Tomašák, Neuman – Kubiena, Dolák, Gistinger, Stebel (75.Baláž), Judita (86.Klimsza) – Rozsíval

Vstup do podzimní části 1.A třídy se našim hráčům bohužel nepovedl, během zápasu rozhodně nebyli horším týmem, naopak se snažili kombinovat a hrozit po centrech ze stran. Domácí se bohužel dostali do vedení po ojedinělé střele z velké vzdálenosti, která však byla dobře umístěna a Vasilko si na míč sice sáhl, ale i tak zapadl do šibenice. Největší šancí prvního poločasu byl tečovaný centr Kubieny, kdy si domácí stoper dal málem výstavní vlastní branku, avšak brankář Lužný vytáhl skvělý zákrok. V druhém poločase naši hráči dlouho domácím nepůjčili míč, ale do větších šancí se stále nedostávali, za to domácí občas vyrazili do rychlých brejků se kterými si naše obrana s brankářem Vasilkem poradila. Největší šance na srovnání přišla těsně před koncem, Tomašák vybojoval míč po obranném rohu, vyslal do protiútoku Kubienu, který obešel dva protihráče a šli s Rozsívalem 2 na 1. Bohužel Rozsíval přihrávku do dobré střelecké příležitosti nevyužil, nakonec ani nevystřelil, protože hledal přihrávkou spoluhráče. Nedá se nic dělat, věříme, že naši hráči prohru odčiní v domácím prostředí proti Sedlišti.

Datyňský memoriál vyhrál domácí celek

Semifinále

TJ Dolní Datyně 8:0 TJ Depos Horní Suchá
Branky: Gistinger 2, Jaworek 2, Kubiena 2, Rozsíval 2
Sestava: Rozbroj (Vasilko) – Neuman, Batiha, Tomašák, Pištěk (Kučera) – Kubiena, Jaworek, Stebel, Masopust – Gistinger, Rozsíval

Finále

TJ Dolní Datyně 5:2 FK Baník Albrechtice (1:1)
Branky: Gistinger, Jaworek, Kubiena, Kučera, Masopust
Sestava: Vasilko (Rozbroj) – Neuman, Tomašák, Batiha, Kučera – Kubiena, Jaworek, Stebel, Masopust – Rozsíval, Gistinger

Pohár zůstal doma, naši hráči nakonec porazili ve finále soupeře z Albrechtic po zlepšeném výkonu v druhém poločase. Věřme, že se dobře připravili na příští týden, kdy začínají sezónu v neoblíbené Dobré.