Horní řada zleva: Jan Rozbroj, Petr Mládek (vedoucí družstva), Petr Klimsza, Yasin Batiha, Radim Baláž, Ondřej Kulhánek, Vladimír Neuman, Petr Tomašák, Robert Pištěk, Denis Judita, Tomáš Gistinger, Jiří Dolák, Jan Vasilko
Spodní řada zleva: Tomáš Kaduch, Tomáš Kodenko, Vojtěch Masopust, Libor Stebel, Michal Jaworek, Zdeněk Menoušek (trenér), Adam Kučera, Kamil Rozsíval, Petr Kubiena

První celek tabulky Stonava odjela s nadílkou!

TJ Dolní Datyně 6:1 SK Stonava (4:1)
Branky: Gistinger 2, Rozsíval 2, Pištěk, Kubiena
Sestava: Vasilko – Kučera, Tomašák, Neuman, Pištěk (84.Kaduch) – Kubiena (86.Kulhánek), Dolák, Stebel (78.Kodenko), Judita (80.Masopust) – Gistinger, Rozsíval (76.Baláž)

Zápas se Stonavou potvrdil každoroční pravidlo. Stonava si opět veze z JZD arény nadílku, tentokrát v podobě 6 branek. Domácí trenér Menoušek nemusel hráče příliš motivovat, derby proti Stonavě a k tomu souboj o první místo v tabulce hráče dostatečně navnadil. Domácí trenér se musel obejít bez tvořivého středního záložníka Jaworka a vrásky všem přidělala také hrací plocha, která byla po zápasech žáků a dorostech ve velmi špatném stavu. I přesto vstoupili naši fotbalisté do zápasu s velkou chutí, na bahnitém terénu velmi zdárně kombinovali a začali Stonavu tlačit. První branka padla po rohu Tomašáka, na malém vápně zůstal zcela osamocený Gistinger a bez větších problému umístil k tyči (1:0). O chvíli později vybojoval na středu hřiště míč Dolák, míč převzal Pištěk, posunul se na hranici velkého vápna a utaženou střelou nedal hostujícímu brankáři šanci (2:0). O pět minut později předvedli ukázkovou akci na jeden dotek Rozsíval s Gistingerem. Druhý jmenovaný vystřelil k tyči opět nechytatelnou střelu (3:0). Po této akci ovšem hosté snížili, Tomašák předvedl nepovedený odkop a míč si převzal kanonýr Zoller, střela mu sice nesedla, ale přesto se s pomocí tyče dostala za Vasilkova záda (3:1). Naštěstí do poločasu naši borci vedení navýšili, v pokutovém území byl poslán k zemi nedovoleným způsobem Kubiena a nařízený pokutový kop opět s přehledem proměnil Rozsíval (4:1). Rozhodčí ještě neuznali domácím jednu branku, když Kubiena vpravil míč do prázdné brány v domnělém offsidu.

V druhé půli si naši fotbalisté počínali velmi zkušeně, hosty nepustili díky pozorné obraně do žádně větší šance, Vasilko několikrát pomohl obraně když sbíral dlouhé míče, které mířily na střelce Zollera. Domácí ještě přidali dvě branky. Neuman vybojoval míč na vlastní půli, míč nahrál Rozsívalovi, který přesnou přihrávkou vybídl Kubienu, a ten brankáře Gasczyka obstřelil a mohl se radovat (5:1). Gistinger poté vrátil přihrávku z první půle Rozsívalovi a ten s přispěním obránce procedil míč do brány (6:1). Naši fotbalisté se díky této výhře dostali do čela tabulky, věřme, že zůstanou při chuti a budou podávat podobné výkony i nadále!

Derby s Albrechticemi naši fotbalisté zvládli na jedničku!

FK Baník Albrechtice 1:4 TJ Dolní Datyně (0:3)

Branky: Gistinger 2, Judita, Rozsíval
Sestava: Rozbroj – Kučera, Tomašák, Neuman, Masopust (80.Batiha) – Kubiena, Jaworek, Stebel, Judita (69.Kulhánek) – Gistinger (89.Baláž), Rozsíval (78.Kodenko)

V neděli se naši fotbalisté utkali v okresním derby s Albrechticemi. O motivaci nebylo nouzi, několik našich fotbalistů i trenér Menoušek dříve působili právě v Albrechticích a tak nebylo divu, že do zápasu vtrhli Datyňští jako uragán. Od úvodních minut drželi míč na svých kopačkách, domácí, kteří aktuálně procházejí krizí, jelikož dosud nezískali jediný bod, vyčkávali. Do vedení se naši fotbalisté dostali po pěkném pasu Stebela na Kubienu, který zavedl míč po pravé straně a nahrával před odkrytou bránu, nahrávku však tečoval domácí stoper přímo do tyče a od ní se odrazil míč přesně k Juditovi, který pohotově zakončil (0:1). Neuběhlo ani pět minut a zase bylo veseleji, po obdobné akci, tentokrát Jaworek poslal přesný pas na Kubienu, který opět unikl domácí obraně a přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Gistingera (0:2). Na domácí dopadla deka, protože zanedlouho zbytečně faulovali těsně před pokutovým územím Rozsívala. K přímému kopu se postavil Gistinger a krásnou střelou přes zeď rozvlnil síť (0:3). Domácí se v prvním poločase nedostali k výraznějšímu ohrožení naší brány především díky pozorné obraně v čele s brankářem Rozbrojem.

Domácí trenér Goj jistě nebyl s průběhem hry spokojený a proto o přestávce vystřídal hned tři hráče. A domácí také ve druhém poločase hrozili mnohem častěji, ale ve svých šancích bránu netrefili nebo je vychytal velmi dobře chytající Rozbroj. Našim fotbalistům přidal klid na kopačky Rozsíval, kdy po přihrávce Jaworka vymetl pavouky v pravém horním rohu domácí brány (0:4). Alespoň čestný úspěch zaznamenali domácí z pokutového kopu, brankář Rozbroj sice vystihl směr střely, míč vyrazil nad sebe, ale ten nakonec doskákal do brány (1:4). Naši hráči se i tak mohli radovat z cenného vítězství a příští týden je čeká souboj o 1.místo v tabulce proti velice dobře hrající Stonavě!

Další domácí výhra, tentokrát proti Libhošti!

TJ Dolní Datyně – FC Libhošť 3:0 (1:0)

Branky: Kulhánek, Gistinger, Tomašák

Sestava: Vasilko – Kučera, Tomašák, Batiha, Masopust – Gistinger, Jaworek, Dolák, Judita – Kulhánek (62. Baláž), Rozsíval (87. Klimsza)

Do JZD Arény tentokrát zavítal ambiciózní celek z Libhoště, který v dosavadním průběhu soutěže nasbíral o jeden bod více než Jestřábi. Trenér Menoušek zdaleka nemohl počítat se všemi hráči, neboť absentoval Kubiena, uzdravující se Kodendo měl svatbu, které se zúčatnilo trio Stebel, Pištěk a Neuman.

Utkání začalo územní převahou domácích, která vyústila v sérii dobře zahrávaných rohových kopů, které ale Datyňští nevyužili a skóre se tak neměnilo. O chvíli později, také hosté zahrávali rohový kop, po hlavičce hostujícího hráče, míč směřoval na zadní tyč brány ovšem branku minul . Hosté měli další příležitost ke vstřelení branky, ale Vasilko byl proti a střelu z rohu malého pokutového území zlikvidoval. Ve 37. minutě našel křižným pasem Tomašák Gistingera, který zakončoval z nevýhodného úhlu. Brankář hostí střelu vyrazil, avšak míč se snesl ke Kulhánkovi, který chladnokrevně zakončil do odkryté brány (1:0).

Do druhého poločasu vstoupili domácí stejně jako do prvního. Dobrou kombinační hrou, nepouštěli hosty ke své svatyni a sami mohli přidat další branky. Nejprve Judita vyzval Kulhánka, který v tváří tvář proti hostujícímu gólmanovi neuspěl a o několik minut později, hostující gólman stejným způsobem vychytal i Gistingera. Po faulu hostujícího družstva se k volnému přímému kopu postavil Gistinger, domácí špílmachr balón zakroutil do vzdálenějšího horního rohu branky, kde se marně natahoval letící hostující brankář (2:0). Deset minut poté, musel ze hry odstoupit Kulhánek a to když se mu po souboji s hostujícím obráncem, z hlavy spustila již zmiňovaná chladná krev. V 74. Minutě Jaworek uzmul míč a prokličkoval se až před hostující 16-ku, kde byl zastaven faulem. Následný přímý kop, zahrával Tomašák, který míč zakroutil přes zeď k tyči a kde brankář nedosáhl (3:0). Po zbytek utkání Datyňští kontrovali hru, kromě jedné střely mimo bránu, hosty k ničemu nepustili a připsali si tak 3 body.

V dalším kole Jestřábi v neděli zajíždějí k prestižnímu klání do Albrechtic. Jak už to s tímto soupeřem bývá, čeká se boj od první do poslední minuty, kdy si Albrechtičtí budou chtít připsat své první body v probíhajícím ročníku soutěže a naopak Datyňští nebudou chtít přijít o kontakt za vedoucím mužstvem Stonavou (se kterou se potkají o týden později).