Doma jen remíza s Vendryní, ale z Hrabové se vracíme s výhrou!

Report z posledních dvou zápasů:

TJ Sokol Hrabová 1:3 TJ Dolní Datyně (0:2)
Branky: Kubiena, Pištěk, Baláž
Sestava: Vasilko – Kučera, Batiha, Tomašák, Pištěk – Kubiena (84. Kaduch), Gistinger, Stebel, Judita – Rozsíval (64.Kulhánek), Baláž (88.Klimsza)

Do Hrabové dorazili naši fotbalisté v oslabené sestavě, chyběli Neuman, Dolák, Jaworek, Masopust a také trenér Menoušek. Do utkání však naši fotbalisté vstoupili s chutí, chtěli napravit dojem z posledních zápasů, kdy na domácí půdě nevstřelili branku Starému Městu ani Vendryni. Už ve třetí minutě dostal přesný pas za obranu Rozsíval, míč připravil přesně Kubienovi a ten obstřelil domácího brankáře (0:1). Tato branka dodala našim borcům sebevědomí a tak mohli naši hráči tlačit na obranu soupeře častými útoky. Domácí hrozili jen středem hřiště, kde několikrát přečíslili naše hráče, ale do velké šance se díky pozorné obraně s Vasilkem nedostali. Vynikající střelu Tomašáka zlikvidoval skvělým zákrokem domácí brankář. V 34.minutě byla k vidění nejlepší akce zápasu, Kučera vybojoval míč, narazil si s Balážem a vyslal do brejku Kubienu, který se zbavil obránce a dával před prázdnou bránu nabíhajícímu Pištěkovi, který se nemýlil (0:2). Domácí měli jednu nebezpečnou střelu, kdy se do odraženému míče opřel domácí hráče a Vasilko konečky prstů vytěsnil na roh. Také druhá půle přinášela podobný obraz hry, domácí se sice snažili s výsledkem něco udělat, ale s vysokými míči si obrana poradila, naopak naši hráči ještě více zlobili po brejkových situacích. Unikající Kučera po pravé straně přesně odcentroval na Kubienu, ale ten nedokázal míč zkrotit a netrefil odkrytou bránu, Poté Rozsíval přesně vyslal Kubienu, který sice brankáře lehkým obloučkem přehodil, ale míč skončil těsně vedle brány. Klid na kopačky našich fotbalistů dodal Baláž, který s přehledem proměnil přesný centr Pištěka z levé strany (0:3). Bohužel se naši hráči nevyvarovali jedné chyby, když brankář Vasilko chtěl konstruktivně rozehrát, namazal přímo domácímu hráči, který nahrával spoluhráči do prázdné brány (1:3). Do konce zápasu střílel ještě nebezpečně Stebel a pochválit musíme i dobře hrajícího Gistingera, který zastoupil výborně pro něj na nezvyklé pozici absentujícího Jaworka.

TJ Dolní Datyně 0:0 TJ Vendryně
Sestava – Rozbroj – Kučera, Batiha, Tomašák, Neuman – Kubiena, Dolák, Stebel, Pištěk (68.Baláž) – Gistinger, Rozsíval (86.Klimsza)

Toto utkání se hodnotí opravdu špatně, naši fotbalisté se celý první poločas hledali a mohou děkovat především Rozbrojovi, který dvakrát fantasticky zakročil a potřetí mu pomohlo i břevno. Druhý poločas byl už opět jiná písnička, naši fotbalisté nepustili hosty z Vendryně do žádného zakončení a sami několikrát smolně neproměnili. Hosty zachránila dvakrát branková konstrukce, Dolák hlavičkoval těsně vedle, z několika rohových kopů a dlouhých vhazování sice vytěžili tlak, ale míč do brány nepropasírovali. Bohužel se nyní trávník v JZD aréně neocitá v dobré kondici a i toto se projevuje na výkonu našich fotbalistů.

Domácí padli v JZD aréně po neskutečných dvou letech!

TJ Dolní Datyně 0:1 TJ Staré Město (0:1)

Sestava: Rozbroj – Kučera (70.Baláž), Tomašák, Dolák, Pištěk – Kubiena, Jaworek, Stebel, Judita (74.Masopust) – Rozsíval (77.Klimsza), Gistinger

Neskutečná domácí série skončila, Dolní Datyně padly v JZD aréně po více než dvou letech, naši fotbalisté doma neprohráli přesně 29 zápasů, což je neskutečná šňůra, když domácí malé nerovné hřiště zrovna našim fotbalistům nevyhovuje. Bohužel po dlouhé době nepotěšili domácí fanoušky, protože předvedli vlažný vstup do utkání a i přes mnoho šancí, nedokázali skórovat. Do brány se postavil místo absentujícího Vasilka Rozbroj a i on se podílel na jediné obdržené brance. Už ve 3.minutě vystřelil hostující záložník tvrdou střelu do středu brány, bohužel Rozbroj vyrazil jen nad sebe, obrana nezachytila náběh Sloty, který pohodlně doklepl do prázdné brány (0:1). To, že se hrálo na otřesném povrchu netřeba zmiňovat, jelikož hráli pře muži dorostenci i ml.žáci. V prvním poločase se však naši hráči nedokázali s obtížným terénem vyrovnat a snažili se o kombinační fotbal, který na tomto povrchu nepřinesl ovoce. Do dvou jasných šancí se však dostal Rozsíval, nejprve nedokázal přehodit vyběhnutého Střalku, poté místo nahrávky na volného Jaworka, který by dával do prázdné brány, vystřelil a Střalka opět zneškodnil. Druhý poločas sice přinesl změnu hry i tempa, Datyně se tlačily za vyrovnáním, ale chyběl větší důraz v zakončení, spoustu dlouhých vhazování Kubieny i dobře zahraných rohových kopů skončilo těsně před brankovou čárou nebo mimo branku, a tak se zrodila po dvou letech domácí porážka, naši fotbalisté však stále drží 1.místo v tabulce a pokusí se tuto sobotu napravit domácí reputaci proti Vendryni.

Bystřice konečně dobytá!!!

TJ Bystřice 2:3 TJ Dolní Datyně (1:2)
Branky: Dolák, Rozsíval, Kubiena
Sestava: Vasilko – Kaduch, Tomašák, Dolák, Pištěk (89.Masopust) – Kubiena, Stebel, Jaworek, Judita – Gistinger, Rozsíval (83.Baláž)

Z Bystřice jsme konečně dovezli všechny body! Že tomu tak bude, začátek utkání vůbec nenasvědčoval, vstup našich fotbalistů byl velice vlažný, nedokázali si přesně nahrát, chyběla větší chuť, to byla voda na mlýn pro domácí. Začali hrozit především po centrech ze stran, po jednom takovém centru z pravé strany zůstal v pokutovém území zcela osamocený Zoubek a v klidu proměnil (1:0). Po vstřelené brance se naši fotbalisté oklepali a začali domácí napadat a mnohem více zaměstnávali obranu domácích. Po faulu na Rozsívala před pokutovým územím si vzal míč Tomašák, míč zakroutil kolem zdi, ale bohužel trefil pouze tyč. Vyrovnání nakonec přišlo v 36.minutě, kdy po precizně zahraném rohovém kopu Jaworka zůstal neobsazený Dolák a nekompromisně zavěsil do sítě (1:1). Naši fotbalisté šli ještě do poločasu do vedení, když na své polovině hřiště převzal míč Kubiena, vyslal do brejku zapomenutého Pištěka, který upaloval na bránu, situaci ještě vyšperkoval přihrávkou na Rozsívala a ten vystřelil důrazně a přesně k tyči (1:2).

Do druhého poločasu vstoupili domácí se snahou vyrovnat, hrozili po standardních situacích, mnoho střel zablokovali obětaví hráči a brankář Vasilko nemusel tolik zasahovat. Domácí se však vyrovnání dočkali, když po chybě Kaducha odcentrovali z levé strany, Jaworek míč nešťastně přiťukl Teofilovi a ten umístil míč přesně k tyči (2:2). Naši hráče však vyrovnání nepoložilo, naopak šli po chvíli opět do vedení, po krásné vykombinované akci na levé straně převzal míč Jaworek a opět přesnou přihrávkou mezi obránce vybídl do šance Kubienu, který obešel brankáře a stejně jako proti Brušperku umístil míč do odkryté brány (2:3). Domácí ještě sahali po vyrovnání, v poslední minutě se zjevil před Vasilkem domácí hráč, naštěstí Vasilko vytáhl nejdůležitější zákrok zápasu a naši hráči konečně po letech vezou z Bystřice všechny 3 body!!!

Vyrovnaný zápas s Brušperkem přinesl domácím jen bod

TJ Dolní Datyně 2:2 SK Brušperk (2:1)
Branky: Gistinger, Kubiena
Sestava: Vasilko – Kučera, Neuman, Tomašák, Pištěk – Kubiena (87.Masopust), Jaworek, Stebel, Judita (84.Kaduch) – Rozsíval (81.Baláž), Gistinger

Zápas proti Brušperku potvrdil další pravidlo, pokaždé, když dorazí tento soupeř do naší JZD arény, tak se rozejdou smírně. Potvrdilo se, že postavení v tabulce neodpovídá kvalitě jejich hry. Zavítal k nám soupeř, který chtěl hrát útočný fotbal a rozhodně nepřijel jen bránit. Začátek utkání však naši fotbalisté měli opět výborný, na levé straně se uvolnil Judita, nahrál míč pod sebe, kde zakončoval patičkou Kubiena, hostující brankář míč vyrazil jen před sebe, kde stál připravený Gistinger a s přehledem zakončil do odkryté brány (1:0). Terén v JZD aréně sice nenapomáhal kombinační hře, přesto se však přelévala hra z jedné strany na druhou a oba brankáři se několikrát zapotili. Hosté nakonec využili zaváhání domácí obrany, kdy se dostali po pěkné kombinaci na pravé straně k centru a hostující hráč Polášek propálil z hranice pokutové značky Vasilka (1:1). Vedení si však naši fotbalisté vzali záhy zpět, Jaworek našel přesným pasem mezi obránci Kubienu, který obešel brankáře a z většího úhlu trefil prázdnou bránu (2:1). Druhá půle přinesla stejný obraz hry, k vidění bylo vidět několik dobře zahraných standardních situací a branka mohla padnout na obou stranách. Hosté nakonec vyrovnali, když odcentrovali z levé strany, míč se snažil odehrát Tomašák, ale ten byl v souboji evidentně přistrčen hostujícím hráčem, který dokázal v otočce skórovat. Sice došlo ke kontroverznímu vyrovnání, ale asi zaslouženému. V poslední minutě se dostal do velké šance Masopust, ale místo střely volil nahrávku, která nevyšla a tak zápas skončil nerozhodně.