Archive for Duben, 2018

Není tradičnějšího soupeře než jsou Sedliště

 

TJ BDSTAV Sedliště – TJ Dolní Datyně 2:3 (1:3)

Sestava: Vasilko – Kučera, Tomašák, Dostál, Pištěk – Rozsíval, Dolák, Stebel ©, Gistinger – Baláž (70.), Kodenko (80.)
Náhradníci: Batiha (70.), Masopust (80.)
Branky: 8. Vlček, 55. Krejčok – 16.,27. Baláž, 40. Gistinger

Z důvodu neochoty, sehrát 1. Jarní kolo na ÚM v Havířově ze strany Sedliště, bylo utkání naplánováno na středu 25.4.

Tentokrát trenér Menoušek mohl počítat jen s 13ti borci, a to zejména z přirozeně pracovních důvodů. Jednalo se však o téměř kompletní základní 11-ku, která nastoupila ve Stonavě.

Za silného vichru, dle ČHMÚ v nárazech až 27 m/s, utkání začali lépe domácí. V 8. minutě nechala hostující obrana pro hráče domácích, velký prostor na hranici malého pokutového území. Domácí útočník Vlček pak se štěstím trefil horní roh brány. Hráči Sedlišť se po vstřelení branky stáhli do hluboké obrany a dalo se tak čekat velké datyňské dobývání. Vyrovnat se Datyním povedlo už za 8 minut. Stebel zahrával rohový kop, který zakroutil na přední tyč. Domácí brankář míč vyrazil jen k nohám Baláže, který po zkrocení míče, se štěstím prostřelil gólmana. O chvíli později od postranní čáry centroval Pištěk, jehož centr prodloužil Kodenko, přímo na nohu Doláka. Ten bohužel v zakončení selhal, neboť střela mu nesedla a bránu minul. Ve 27. Minutě se domácí dopustili faulu, který na zabíhajícího Rozsívala, bleskově rozehrál Tomašák. Rozsíval našel Baláže, který se nemýlil a poslal hosty do vedení. Další šance byla, když Tomášák rozehrál volný přímý kop z delší vzdálenosti. Dlouhý míč v krkolomné pozici usměrnil na bránu Baláž, ale trefil jen horní tyčku. Po dobré souhře Gistingera s Pištěkem, byl druhý jmenovaný faulován vně pokutového území, po kterém sudí odpískal pokutový kop. Ten si vzal na starost Gistinger, který přízemní střelou k tyči, i přes golmanův vystihnutý směr střely, nedal brankáři šanci.

Začátek druhého poločasu hosté opět nezachytili, protože se po nedorozumění v obraně, hlavou prosadil domácí kanonýr Krejčok. Jestřábi se stále snažili o konstruktivní rozehrávku ale hra se jim nedařila, z čehož pramenily ztráty míčů a zvýšená míra nervozity. I přes to si šanci vypracovali, když se do koncovky dostal Kodenko, který ale pálil jen do břevna. V dalším průběhu utkání se o rozruch postaral Tomašák, po jehož čistém obranném zákroku, se domácí dožadovali penalty, kterou ale sudí neodpískal. Sedliště mohla srovnat volným přímým kopem z 18-ti metrů, ale střela skončila jen na dobře postavené zdi, resp. Kondenkově hlavě. Zbytek zápasu se odehrál převážně mezi 16-kami a větší šance si nikdo nevypracoval.

Předvedená hra měla sice místy daleko do ideálu, ale výhra to byla ale v každém případě zasloužená.

Souhrn soboty 21.4.2018

 

SK Stonava – TJ Dolní Datyně 1:7 (0:3)


 Sestava – Vasilko – Kučera, Tomašák (79.), Dostál, Kaduch, Rozsíval, Gistinger, Dolák (71.), Stebel ©, Kodenko (68.), Baláž (61.)
Náhradníci: Vandriak (68.), Marek (61.), Batiha (79.), Masopust (71.), Rozbroj
Branky: Káňa – 44., 53., 67. Kodenko, 37., 55. Baláž, 42. Gistinger, 50. Rozsíval

Muži zajížděli k dalšímu okresnímu rivalovi do Stonavy, kde za posledních 5 let neuhráli ani bod.

Na stonavském “letišti“ se odehrálo důležité a nahecované utkání v boji o přední příčky 1.A třídy. Záčatek zápasu, ale oba celky začaly velmi vlažně. Hra neoplývala vysokým tempem ale několik šancí k vidění přeci jen bylo. Gistinger si vyměnil míč se spoluhráčem a s velkým tahem na bránu švihal zakončit. Ke střele z úhlu se však neodhodlal a nakonec se ke střele vůbec nedostal neboť se domácí obrana štíhlá vrátit. Na opačné straně, po ztrátě míče zahrozil domácí záložník, ale technickou střelou z relativně blízké vzdálenosti branku minul. To domácí ostrostřelec Zolller zařízení trefil, jednalo se však o nevýraznou střelu z poměrně velkého úhlu. Postupem času se hosté dostali do tempa a začali domácím zle zatápět.

Při jedné z vykombinovaných akcí, proměnil samostatný úprk Baláž, a nedal brankáři domácích šanci – tvrdou střelou otevřel hostující střelecký účet. Hosté byli při chuti a své skóre chtěli navýšit. Stonavská obrana akce Jestřábů odvracela za cenu rohových kopů. Po jednom z nich, mohlo udeřit na druhé straně. Zoller byl vysunut dlouhým míčem, který napálil na hranici 16-ky ze všech sil. Výsledkem byla střela, kterou by ocenil jen trenér rugby. Chvíli po té, Datyně zahrávala další rohový kop. Stebel míč kroutil na zadní tyč, kde našel Gistingera, který hosty poslal do dvougólového vedení. Domácí byli viditelně otřeseni a nejvíce asi brankář Gaszcyk. Ten neudržel střelu Rozsívala a Kodenko svým dobrým důrazem a skvělým výběrem místa ala David Lafata, vstřelil z dorážky třetí gól.

Ve druhém poločase všichni očekávali nástup domácích. Ten se však nekonal a naopak Datyně začali předvádět exibici. Hostům se dařilo na co šáhli a v rozmezí 5ti minut vstřelili 3 branky! Kodenko zabíhal na zadní tyč, kde míč kroutil Rozsíval. Kodenko na míč nedosáhl ale vadit mu to nemuselo, neboť Rozsívalova přihrávka skončila v bráně u zadní tyče. O dvě minuty později se střelou do odkryté branky opět prosadil, všudypřítomný Kodenko. I přes prosby domácího hlasatele, aby utkání neskončilo debaklem, domáci inkasovali po třetí. Baláž z voleje pálil a Gaszcyk se marně natahoval. V dalších akcích byl k hatricku vybídnut Kodenko ale domácí brankář mu první střelu lapil a druhou, směřující do růžku brány, s vypětím všech sil vyškrábnul na roh. Přece jen se ale Kodenko hatricku dočkal. Minutu před svým střídáním využil přihrávku Baláže a zaznamenal tak první hatrick, po návratu ze složitého zranění kolene. V dalších minutách, trenér Menoušek poslal na hřiště všechny své koně. Uspokojeni výsledkem, Jestřábi v bránění ztráceli koncentraci a výsledkem byla, velká šance, kdy po hlavičce z malého vápna, nejprve Vasilko robinsonádou vyškrábnul míč mimo tři tyče a po dalším závaru zaskakoval na brankové čáře Tomašák. Stonava se však čestné branky přece jen dočkala. Po odpískaném faulu, hrající trenér Sochora, rozehrával centrovaný míč, který se nesl na hranici malého vápna. Vasilko chtěl míč vyboxovat ale minul a v náběhu míč přistál, přesně na noze domácího hráče, který tak zaznamenal onu čestnou branku. V závěru se ze střední vzdálenosti prezentoval Vandriak ale jeho bomba mířila jen do středu brány.

Už ve středu míří Jestřábi k dohrávce do Sedlišť, které se sedmi body okupuje poslední příčku.

Družstvo mladších žáků, urvalo za remízu 0:0 bod v Albrechticích.

Dorostenci s přehledem vyhráli na Viktorce Bohumín 0:5 (0:5) a upevnili si druhou příčku v tabulce. O své výhře rozhodli již v prvním poločase kdy vstřelili všech 5 branek, přičemž Anlauf, skóroval 4x a s 20ti zásahy vede o 5 branek tabulku střelců.

Sestava: Kustván – Foniok, Janík, Javůrek, Bureš (70.), Recmanik, Anlauf, Rosmarin ©, Polášek, Bitzanek, Stebel (65.)
Náhradníci: Wlosok (65.), Kolder (70.), Michalík, Murník
Branky: 1., 18., 27., 44., Anlauf, 9. Bitzanek

Zasloužená výhra s nedalekými Albrechticemi

Muži: TJ Dolní Datyně – FK Albrechtice 2:1 (1:1)

Sestava: Vasilko – Neuman (46.), Tomašák, Dostál, Pištěk (64.) – Rozsíval (88.), Gistinger, Dolák, Stebel – Baláž (74.), Marek (87.)

Náhradníci: Kučera (46.), Vandriak (87.), Kaduch (64.), Batiha, Masopust (88.), Kodenko (74.), Rozbroj

V derby muži přivítali, na jaře ve formě hrající, družstvo Albrechtic.
Na utkání si našlo cestu 150 diváků, kteří tak mohli, zejména ve druhém poločase, sledovat festival zahozených šancí. Už prvních 15. Minutách si domácí vypracovali 3 brankové příležitosti, které volaly po otevření skoré, ale nestalo se tak. To Albrechtice svou první šanci využili. Vasilko při rozehrávce chyboval a do odkryté brány poslal, před skluzujícím Tomašákem, míč Izaiáš. Domácí se nenechali rozhodit a i přes hrbolatý terén drželi míč na svých kopačkách, bohužel bez většího efektu. To se změnilo ve 45. Minutě, kdy po centrovaném míči, Gistinger vsítil dokonalého šatnáře a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Ve druhém poločase pokračovali datyňští ve své kombinační hře, která je zdobí. Ta vyústila v několik velkých šancí, ale ve finále scházela přesnost, razance nebo se vyznamenal brankář hostů Stach. Albrechtice také měly možnost skórovat, to když se po ztrátě míče v prostoru před pokutovým územím, v tváří tvář proti Vasilkovi, objevil hostující útočník. Vasilko však své spoluhráče tentokrát podržel a vypuštěnou střelu se mu podařilo vyrazit. Běžela 80. Minuta, když obrana hostů na dvakrát zamezila domácím skórovat. Po Kodenkově projektilu si odražený míč našel Rozsíval, který vstřelil toužebně očekávaný gól, a domácí se konečně mohli radovat. Obdržením branky Albrechtice reagovaly vysunutím vysokého stopera Hovůrky, kterého z lavičky doplnil neméně vysoký Goj. Obrovskou příležitost měl jiný hráč hostů – Chumchal. Ten po chybě Dostála, upaloval sám na domácí svatyni. Chumchal si však posunul míč více než bylo třeba, čehož Vasilko využil a vyběhnuvší, mu míč stihl těsně ukopnout. V závěrečných minutách se domácí snažili dohrát zápas na straně hostů a nedostat tímto Albrechtice do tempa. To se jim dařilo a paradoxně jim pomohla Albrechtická lavička resp. jejich horkokrevní funkcionáři. Ti nebyli spokojeni s některými výroky rozhodčího a tak se několik desítek sekund prodiskutovalo s rozhodčím. Domácí chtěli přidat pojistku ve formě třetího gólu, ale své šance nevyužili. V posledních minutách měli ještě hosté možnost sáhnout po bodu, protože zahrávali volný přímý z prostoru rohu pokutového území. Hostující Dorozlo míč kroutil na zadní tyč, tam byl ale domácí brankář připraven. Po sléze bylo utkání ukončeno a domácí se mohli radovat.
Výhrou a zaváháním ostatních soupeřů se Datyně posunuli do čela tabulky.

Utkání s Albrechticemi bylo první ze čtyř víkendových důležitých utkání, která Jestřáby postupně čekají. V následujícím kole, totiž zajíždí do Stonavy, která se nachází na 5. Místě tabulky s 5-ti bodovou ztrátou ale na vedoucí Jestřáby ale má zápas k dobru.
V anglickém týdnu pak Jestřábi zajíždějí, ve středu 25.4., k dohrávce do Selišť a v sobotu přivítají Dobratice. V dalším týdnu pak zajíždí, do posilami nabitého Brušperku.

 

Dorost: TJ Dolní Datyně – TJ Petřvald 2:2 (1:0)

Sestava: Kustván – Foniok, Janík, Bureš, Recmaník, Anlauf, Rosmarin, Polášek, Bitzanek, Wlosok, Stebel

Nahradníci: Schabjuk, Kolder, Michalík
Branky: 43. Anlauf, 50. Polášek – 71. Strouhal, 78. Durczok

Svou jarní část sezóny začali již také dorostenci. Ti v sobotu přivítali tým TJ Petřvald. Hoši se po brance Anlaufa a Poláška dostali do dvoubrankového trháku. V rozmezí 71. a 78. Minuty však 2x inkasovali a museli se tak spokojit jen s jedním bodem

Na jaře poprvé za 3 body

FC Libhošť – TJ Dolní Datyně 1:3 (0:3)

Sestava: Vasilko – Kučera (69.), Tomašák, Dostál, Pištěk – Rozsíval, Dolák (83.), Gistinger, Stebel (C) – Marek (86.), Baláž (77.)

ŽK: 42. Dolák, 50. Vasilko, 52. Gistinger

Branky: 50. Bátrla – 8. Rozsíval, 26.,29. Baláž

Náhradníci: Vandriak (86.), Kaduch (69.), Batiha, Kolder, Masopust (83.), Kodendo (77.), Rozbroj

Uplynulou neděli cestovali Jestřábi k jednomu z geograficky nejvzdálenějších soupeřů, a sice do Libhoště. I přes fakt, že se jednalo o v pořadí třetí jarní kolo, Libhošť nastupovala k prvnímu mistrovskému zápasu.

Že se jednalo o první zápas na místním hřišti, odpovídal také dobrý stav hrací plochy. Hřiště bylo překvapivě suché a tvrdé avšak né moc rovné. V každém případě se nejednalo o hardcore bahenní lázně, jako při posledním zápasu Jestřábů v Libhošti.

Začátek utkání začal lépe pro Datyně. Po přihrávce Marka, vybíhající domácí brankář podcenil rychlost Rozsívala. Ten se tak na hranici pokutového území dostal k míči dříve a dokázal gólmana obstřelit. Touto brankou se hosté uklidnili a ve velké pohodě, začali předvádět výbornou kombinační kopanou. V následujících minutách hosté drželi merunu na kopačkách a domácím nic nedovolili a postupně se dostávali do zakončení. Po jedné z akcí na pravé straně hřiště, mohl Marek vsítit svou premiérovou branku novém dresu ale míč netrefil ideálně a tak brankáře vůbec neohrozil. Domácí se zmohli jen na nakopávané dlouhé míče, které si byla hostující obrana schopna pohlídat. Výjimkou byl jeden případ, po kterém se před Datyňskou svatyni dostal osamocený domácí útočník. Ten se rozhodl pro střelu, ale v klíčovém okamžiku si stojnou nohou pokopl míč a tak konečná střela mířila mimo tři tyče.
Tato ojedinělá akce domácích ale nevzala Jestřábům vítr z plachet. Po akci jako z partesu, u levé čáry centroval Pištěk, který našel Baláže a ten tvrdou ale také skvěle umístěnou hlavičkou vsítil druhý gól zápasu. Domácí se ani nestihli oklepat a jejich brankář, tahal ze sítě další míč. To se totiž opět prosadil Baláž, který utěšenou ranou z rohu 16-ky nedal brankáři šanci. Baláž byl při chuti a do konce poločasu měl další dvě příležitosti ke skórování. Nejprve střílel z druhého rohu 16-ky, ale nejspíše ho zradil terén, neboť střela skončila v autu. Zanedlouho, po Vasilkově výkopu, odstavil Marek domácího stopera a zabíhající Baláž uzmul míč a běžel sám na ´´kasu´´. Baláž zvolil střelu ale, opět možná i vinou terénu, branku přestřelil.

O poločasové pauze trenér Menoušek apeloval na své hráče aby nepřestávali hrát a počítali s tím, že domácí hráči na ně začátkem poločasu druhého, jak se říká, vletí.

Jak ale vývojem vyplynulo, jeho slova byla jako házení hrachu o zeď. To proto, že špatným přístupem k Libhošťským hráčům a chybami v rozehrávce, se domácí začali dostávat do tlaku. Výsledkem bylo, hlavičkou nastřelené břevno, po kterém s odraženému míči dostal domácí útočník. Ten se s míčem nemazlil a volejem prostřelil vše co mu stálo v cestě. Hráči Libhoště byli, jakoby politi živou vodou a všude jich bylo plno. Po dalším centru si nejenom Vasilko oddychl, že jej zachránila branková konstrukce. Libhošť se dostala k další slibné šanci ale střela ze středu hřiště mířila jen do středu brány. To už si ale Jestřábi začali uvědomovat, že by se měli vrátit ke hře z prvního poločasu. Obrana, v čele se zkušeným Tomašákem, hru uklidnila a vlastní souhrou domácí vyvedla z tempa. Hostům se dařilo kombinovat ale do zakončení se jim dostat nepodařilo. Za to domácí si příležitost vypracovali, a byl to autor jejich první branky. Ten se v tísni dostal ke střele, asi z penaltového puntíku, ale minul. Postupem času přilétli do hry čerství Jestřábi z lavičky a domácím zle zatápěli. Nejprve chtěl rozvlnit síť Rozsíval, ale svou střelou těsně minul domácí bránu. To Kodendo síť rozvlnil, ba dokonce málem protrhl, ale vše se odehrálo po odpískání ofsajdu. Na náladě, mu o několik okamžiků později, nepřidal ani domácí brankář, který jeho dobrou střelu vytáhl na horní tyč. Konec zápasu se v poklidu odehrával na středu hřiště nebo domácí polovině. V samém závěru utkání Datyně zahrávala 2 rohové kopy. Po prvním z nich, mohl Vandriak definitivně rozhodnout. Jeho efektivní zakončení, ´´stříhaná´ střela, mu však nevyšla. Po druhém rohovém kopu, na zadní tyči hlavičkoval Kaduch ale jeho hlavičku brankář vyrazil.

Jestřábi si tak z Libhoště odvezli všechny 3 body a dotáhli se na čelo tabulky.

V dalším kole se odehraje napínavé derby, kdy do JZD Arény v sobotu přijedou hráči z Albrechtic. Úvodní výkop je naplánován 16:00.

Jaro začíná

TJ Dolní Datyně – TJ Jistebník 0:0

Sestava: Vasilko – Kučera, Neuman, Dostál, Kaduch – Stebel, Gistinger (55.), Dolák, Rozsíval – Kodenko (85.), Baláž

Náhradníci: Vandriak, Marek (55.), Kolder, Batiha, Masopust (85.), Kulhánek, Rozbroj

Na ÚT MFK Havířov jsme za jarního počasí přivítali tým Jistebníku, který prozatím nasbíral jen o 2 body méně, než Jestřábi. Kouč Menoušek měl k dispozici, krom stabilních plejerů, také pár novách nových tváři (Lukáš Dostál, Jiří Marek) a také několik starých známých tvaří (Jan Vandriak, René Kolder), a tak bylo z čeho vybírat.

Utkání začalo ve vlažném tempu, prvotním oťukáváním mezi soupeři. První příležitost si vypracoval Kodenko, kterému se podařilo vystihnout přihrávku hostujícího obránce. Z hranice pokutového území pálil tvrdě, leč jen do středu brány. Následující minuty se hra odehrávala mezi šestnáctkami. O další rozruch se postaral Gistinger, který se dobrou individuální akcí dostal k přízemní střele, která skončila jen tyči. Hra dostávala větší spád a po kombinaci na straně hřiště, zakončoval střelou útočník hostů, ale Vasilko změnu skóre nepřipustil. Jistebník následně zahrával rohový kop, po kterém se k odraženému míči, z hranice pokutového území, dostal jeho hráč, který mířil k tyči, ale Vasilko střelu opět zlikvidoval.

Začátkem druhé periody, musel ze hry z důvodu zranění odstoupit Gistinger, kterého nahradil Marek. Ten se zařadil vedle Baláže, přičemž se Kodenko stáhl do záložní řady. Datyňští začali postupně zvyšovat otáčky, což Jistebník začal pociťovat. Jestřábi dobře kombinovali a drželi míč na kopačkách. Situaci jim také ulehčilo, několik pokažených přihrávek hostů. Výsledkem souhry domácích byla šance Baláže, který z blízkosti nedokázal razantně zakončit a jeho střela byla lapena. Další 2 šance měl Marek. Ten po mírně přetaženém centru, musel hlavičkovat v záklonu a brankář si s jeho zakončením poradil. Po té se snažil brankáře překonat střelou, ale jeho pokus mu opět nevyšel. Tým Jestřábů měl velkou chuť skórovat, což se mu málem nevyplatilo. Kombinace hostů na pravé straně hřiště vyústila k diagonální přihrávce, po které upaloval hostující hráč na domácí svatyni. V tváří tvář proti Vasilkovi si však neporadil a utkání bylo stále bez branek. Následující akcí, z velkého úhlu rozezněl brankovou konstrukci Rozsíval. Také Stebel zakončoval střelou, avšak minul. Ke konci zápasu došlo na přečíslení 3 na 2, kdy Stebel vyslal Masopusta, který místo zakončení zvolil zaseknutí ale hostující obránci si s následující situaci poradili.

K dalšímu utkání míří Jestřábi, v neděli 8.4., do Libhoště.

Zimní příprava

Milí příznivci datyňské kopané. Hráči spolykali poslední sousta zimní přípravy a o nadcházejícím víkendu startuje jarní část 1.A třídy sk. B.
To se netýká našeho týmu můžu, neboť plánované utkání 1.kola v Sedlištích, bylo pro nezpůsobilý terén odloženo (pravděpodobně na 1.5., budeme včas informovat).

Vlivem mrazů a nemocí, mohl manažer týmu Petr Mládek, nechat uskutečnit jen tři přípravná utkání.

Prvním soupeřem bylo mužstvo Orlové, které se nachází na 13. místě tabulky krajského přeboru.
I přes fakt, že z důvodu zranění a pracovních povinností hráli datyňští většinu času v 10-ti lidech, nebyl trenér Menoušek s výsledkem spokojen. Velké množství zahozených šancí, Jestřáby připravilo o lepší výsledek, či dokonce výhru.
Utkání skončilo výsledkem 4:2 pro Orlovou.
Dalším soupeřem, byl už v tradičním zimním exilu umělé trávy MFK Havířov, tým FC Vřesina.
Před jarní částí vede Vřesina, s náskokem 5b., tabulku 1.B třídy sk. B a má tak nakročeno do 1.A třídy.
Do utkání ostravští vstoupili dobrým pohybem, který zužitkovali úvodní brankou. Herní projev Jestřábů nebyl v úvodu dobrý, avšak postupem času převzali kontrolu nad mačem a dvěma brankami průběh utkání otočili. Ostravanům se ale podařilo vyrovnat, a tak utkání skončilo nerozhodně 2:2.

Posledním soupeřem zimní přípravy byl tým z Horních Bludovic, pravidelně hrající špičku okresního přeboru.
První poločas jednoznačně ovládla Datyně, přičemž výsledek 4:1 hovoří za vše. Ovšem druhý poločas byl ze strany Datyně velice vlažný a vlastními chybami dostali bludovické hráče ´´na koně´´. Zatímco výkon bludovických šel nahoru, ten datyňský šel dolů. Bludovice vstřelili 3 branky a tak utkání skončilo další remízou.

Dovolte nám Vás informovat, že z důvodu poruchy vyhřívání trávníku v JZD Aréně, se utkání 2. Kola Dolní Datyně – Jistebník, odehraje na umělé trávě MFK Havířov, přičemž původní termín zůstane zachován.

Poslední zápasy
MUŽI
Hlubina - Jestřábi: 4:2

DOROST
Dětmarovice - Jestřábi: 13:1

STARŠÍ ŽÁCI
Jestřábi - B. Albrechtice: 4:0

STARŠÍ PŘÍPRAVKA
Jestřábi - Inter. Petrovice: 6:8

Příští zápasy
MUŽI
Jestřábi - Lokomotiva Petrovice


datum: 9.11.2019
čas: 14:00
hřiště: JZD Aréna


DOROST
.

datum: .
čas: .
hřiště: .


STARŠÍ ŽÁCI
.

datum: .
čas: .
hřiště: .


STARŠÍ PŘÍPRAVKA
.

datum: .
čas: .
hřiště: .
Sponzoři
 
 
  Město Havířov
     
   
                       
Facebook
Rubriky
Počítadlo

TOPlist