TJ Dolní Datyně – TJ Bysřice 2:2 (2:2)
Sestava: Vasilko – Kučera, Tomašák, Dostál, Kaduch – Rozsíval, Stebel ©, Dolák, Gistinger – Baláž (83.), Marek
Náhradníci: Vandriak (83.), Batiha, Masopust, Rozbroj
Branky: 3. Gistinger, 42. Marek – 19. Martinčík, 37. Krezelok

Do JZD Arény zavítalo mužstvo, které proti soupeřům ze špičky tabulky, na jaře umí. Bystřice totiž porazila Stonava, v Dobraticích brala bod a porazila Brušperk.

Hned ve třetí minutě Marek nahrával na Gistingera, který zachoval klid a technickou střelou vsítil branku. Toto brzké vedení hráče Datyň uspokojilo a dávala hráčům Bystřice příliš mnoho prostoru. Po ubráněném rohu, v 19. Minutě domácí faulovali před pokutovým územím. Volný přímý kop, zahrával hostující kapitán Martinčík. Ten z 18ti metrů, poslal míč do horního rohu brány a o břevno míč zapadnul do branky. Jestřábi šli do útlumu a hosté ještě více ožili. Bystřice měla několik zakončení, které ale domácí obrana v poslední chvíli odvrátila. To se dařilo až do 37. Minuty. Po dalším rohovém kopu, si nejvýše naskočil Krezelok a tvrdou hlavičkou poslal svůj tým do vedení. Ve 42. Minutě Gistinger pálil z obdobné pozice, jako u první branky. Jeho střelu brankář Galusik nezkrotil a Marek dokázal míč dorazit do sítě.

Druhý poločas nastoupilo domácí mužstvo jako vyměněné. Vypracovalo si několik velkých šancí. Gistinger nastřelil tyč, Rozsíval přestřelil prázdnou bránu. Marek zakončoval z malého vápna ale brankář míč vyrazil, následoval obrovský závar s dorážkami ale obránci Bystřici míč nakonec odkopli. I Bystřice si vytvořila své nebezpečné situace. Jedna ze střel lízla břevno a velké problémy dělaly domácím zahrávané dlouhé auty. Jestřábi však, někdy i se štěstím, vše odvrátili. Ke konci zápasu se tvrdou střelou prosadil Vandriak. Jeho zakončení ale předcházel odpískaný offside a utkání tak skončilo nerozhodně.

Za předvednou hru si obě mužstva bod zasloužila a remíza tak může být hodnocená jako spravedlivá.

Mladší žáci
TJ Dolní Datyně – TJ Slovan Havířov 1:2 (0:1)
Sestava: Kobierski – Čuri, Mičová, Mihalčatin, Chyba, Sivák, Ištok, Kobierski, Stárek, Hönig, Magát
Náhradníci: Bílý, Amruz
Střelci: 37. Kobierski – 11., 57. Štětinský

Mladší žáci se utkali s nedalekým Slovanem Havířov a v případě výhry, se mohli odpoutat od posledního místa a poslat na něj právě Slovan. Slovan šel v 11. minutě do vedení zásluhou Štětinského. Hned po změně stran ale vyrovnal domácí kapitán Kobierski. Bohužel ke konci zápasu poslal Slovan do vedení opět Štětinský a Jestřábi již nedokázali zareagovat.

Dorost – volno

Další víkend za námi

Muži
SK Brušperk – TJ Dolní Datyně 1:2 (0:2)
Sestava: Vasilko – Kučera (82.), Tomašák, Dostál, Kaduch (87.) – Rozsíval, Stebel ©, Dolák, Gistinger – Baláž (65.), Marek
Náhradníci: Vandriak (82.), Batiha, Masopust (87.), Kodenko (65.), Rozbroj
Branky: 17., 19. Marek – 46. Bodgan
Bez jednoho dne, přesně po roce Jestřábi zavítali na půdu velmi silného Brušperku.

Začátkem utkání měli více ze hry domácí, z čehož si vypracovali dvě šance. Nejprve technickou střelu k levé tyči, Vasilko vyrazil na roh a o chvíli později osamocený domácí střelec z penaltového puntíku, nedokázal zakončit lépe než slabší střelou do středu branky. Po ruce Dostála pak domácí zahrávali volný přímý kop, který ale hostující brankář vyrazil. Datyně tyto šance přežila a dostávala se do svého tempa. Po ose Dolák – Stebel – Rozsíval, běžel z pravé strany na domácího brankáře Marek. Ten zvolil nejlepší řešení a přízemní střelou k tyči poslal hosty do vedení. Po rozehrání, se hostující obrana před svou střídačkou dopustila faulu, po kterém následoval další volný přímý kop. Centrovaný míč stáhl ze vzduchu Vasilko a ihned poslal na zteč Marka. Ten utekl svým strážcům a obstřelil vybíhajícího domácího brankáře. Míč směřující do branky dobíhal domácí obránce, ale naštěstí nedokázal vyvinout takovou rychlost, aby ho dostihl a Marek tak po dvou minutách přidal druhou branku. Domácí se rychle oklepali a zvýšili rychlost své hry. Výsledkem byl závar po jednom z rohových kopů, který Datyňská obrana odvrátila a také zakončení, které skončilo na břevně. Datyně mohla přidat třetí branku, když si Gistinger udělal kužely z domácí hráčů a křižným pasem našel Rozsívala. Ten razantní střelou přestřelil.

Ve druhém poločase Brušperk zkorigoval hned po minutě hry. Kolmou přihrávku hostující obrana jen přizvedla, a Bogdan se štěstím vstřelil branku. Po obdržené brance datyňští hráči hráli to, co potřebovali. Bylo ale vidět, že znervózněli, občas si nebyli jistí a zdaleka nepředváděli svou obvyklou hru. Několik centrů přelétlo přes malé pokutové území, ale většina z nich nikoho nenašla, či zakončovatel selhal. Uklidnit hosty mohl 2x Marek ale poprvé v samostatném úniku minul a další jeho střelu brankář Murín zlikvidoval. Brušperk měl ve druhém poločas více ze hry, ale efektivní nebyl a Datyně si tak z veledůležitého utkání přivezla všechny body. Brušperk se tak z druhého místa propadl až na páté a na druhém místě je momentálně tým Stonavy, který v úterý zajíždí k dohrávce na půdu Dobratic, kde může stáhnout svou ztrátu Datyně, na 5 bodů.

V sobotu do JZD Arény přijede tým z Bystřice, který v minulém kole na svém hřišti dokázal porazit Brušperk 5:2 – takže se bude jednat o silného soupeře.

Mladší žáci
FK Bospor Bohumín – TJ Dolní Datyně 19:0 (6:0)

Sestava: Kobierski – Čuri, Bílý, Mičová, Mihalčatin, Chyba, Sivák, Ištok, Pawlas, Kobierski ©, Pawlas
Nahradníci: Stárek, Hönig, Magát, Amruz

Pro těžký příděl si žáčci dojeli k suverénu soutěže – Bohumínu. Ten vyhrál 13 ze 14 ti zápasů, kdy v jednom případě jen remizoval.

Dorost

Dolní Datyně – TJ Sokol Dolní Lutyně 6:2 (3:0)

Sestava: Kustván – Janík, Javůrek, Bureš, Recmanik, Murník, Anlauf, Rosmarin ©, Polášek, Bitzanek, Wlosok
Náhradníci: Foniok, Stebel, Kolder, Michalík, Kempný
Branky: 11., 67., 89. Anlauf, 28., 85. Rosmarin, 3. Janík – 55. Grobelný, 61. Hataš

Na domácím hřišti dorostenci roznesli Sokoly z Lutyně. Už prvním poločase si Jestřábi vypracovali tří brankový náskok. Po poločase však mírně polevili a Lutyně reagovala vstřelením dvou branek. Jednogólové manko však vydrželo jen 6 minut, když na 4:2 zvyšoval Anlauf. V závěru utkání ještě Lutyň ztrestal svou druhou brankou Rosmarin a svůj hattrick následně dokonal Anlauf. Dorostenci tak stále z druhého místa stíhají vedoucí Petřvald a s 6-ti bodovou ztrátou čekají na jeho zaváhání.

Sobota 28.4.2018

Muži:
TJ Dolní Datyně – TJ Dobratice 4:2 (1:2)
Sestava: Rozbroj – Kučera, Tomašák, Dostál, Pištěk – Rozsíval, Dolák, Stebel(C), Gistinger – Baláž (88.), Marek (89.)
Náhradníci: Vandriak, Batiha(89.), Kaduch, Kolder, Masopust (88.), Kodenko
Střelci: 28. Stebel, 48. Dolák, 76. Rozsíval, 86. Marek – 12.,36. Causidis

Do JZD Arény tentokrát zavítali rivalové z Dobratic. Jednalo se o veledůležité utkání v boji o první příčku 1.A třídy sk. B.

Jako prví se prosadili hosté, resp. kapitán Dobratic Causidis, když jeho střela prošla mezi nohama dvou datyňských hráčů. O srovnání se postaral Stebel, když z úctyhodné vzdálenosti, vyslal skvělou střelu, na kterou hostující brankář nedosáhl. Jenomže Dobratice si vedení vzaly zpět, a byl to opět hostující kapitán, který se prosadil. Poločas tak byl 1:2.

O poločasové pauze padly slova trenéra Menouška na úrodnou půdu, protože Dolák ve 48. Minutě srovnal průběžný stav zápasu. Domácí se před pěknou návštěvou (dle vrátného cca 200 diváků) hnali za vítězstvím a předváděli pěkný fotbal. Odměnou byla branka Rozsívala v 76. Minutě. Hostující hráči se snažili sáhnout po bodu ale veškeré naděje jim v 86. Minutě vzal Marek, který se tak dočkal své první branky v týmu Jestřábů.

V následujícím kole, míří Jestřábi k magnetu kola, právě do Brušperku.

Dorost:
TJ Dolní Datyně – Baník OKD Doubrava 3:1 (1:0)
Sestava: Kustván – Foniok, Javůrek, Bureš, Recmaník, Anlauf, Rosmarin ©, Polášek, Wlosok, Kolder (85.), Michalík
Náhradníci: Janík, Murník, Bitzanek, Stebel, Kempný (85.)
Střelci: 60.,85. Anlauf, 35. Polášek – 55. Raszyk

Dorostenci přehráli své protivníky z Doubravy. Polášek otevřel skóre ve 35. Minutě. V 55. Minutě hosté srovnali ale zaváhání s posledním týmem tabulky, odvrátil dvěma brankami Anlauf.