Postřehy z DENÍKU

Datyně poprvé vyhrály. Nad Stonavou

TJ Dolní Datyně – SK Stonava 5:2 (2:1)

Havířov – Hezky se nám srovnali okresní zástupci ve fotbalové I.A třídě. Poslední bezbodový tým z Datyní v sobotu přemohl sousedy ze Stonavy hladce 5:2 a dorovnal všechny zbývající kolegy z okresu.
Bohužel se všechny celky srovnaly jen na třech bodech, což je po čtyřech kolech tristní bilance. I když pořád lepší než mít na kontě nulu.

Přesně v takové pozici byli před derby fotbalisté havířovských Dolních Datyní. „Já jsem ale nepanikařil, vedení klubu také ne. Kdo viděl naše předchozí zápasy, kdy jsme herně nepropadli, spíš naopak, musel nám dát za pravdu. Jenom jsme čekali na nějaký vydařený zápas. Odnesli to sousedé ze Stonavy a mohli to odnést ještě víc,“ pousmál se trenér havířovského celku Zdeněk Menoušek.

Po utkání si oddechl. „To víte, že jo. Já jsem klukům věřil, sám jsem jim říkal, že to v nich je. Stačilo jen konečně proměňovat šance, to je celé. Musím je opravdu vyzdvihnout, protože ani tohle utkání nebylo v první půli tak jednoznačné. Sice jsme brzy vedli, ale okamžitě bylo srovnáno. Do toho musel po čtvrthodině hry odstoupit kapitán Vlček. To vše mohlo hrát negativní roli. Ale kluci se s tím poprali statečně,“ chválil Menoušek.

Datyně se konečně rozstřílely. I trenér Stonavy Josef Čermák pozoroval na havířovských hráčích, jak jim nastřílené branky zvedly herní apetit. „Datyně na tom byly bodově špatně, šlo vidět, že to chtějí za každou cenu zlomit. Hráči jezdili po hřišti a jakmile se jim začalo dařit, bylo patrné, že z nich konečně spadla deka a hráli s velkou chutí. Pořád chtěli útočit a střílet góly. Něco podobného bychom teď potřebovali my. Taky ze sebe potřebujeme shodit deku a chytit se nějakým vydařeným výsledkem,“ shrnul rozpoložení obou týmů Čermák.

K samotnému utkání poznamenal: „Datyně vyhrály zaslouženě. Možná jsme měli šanci na dobrý výsledek v první půli, kdy tam měl Macko a Sochora ložené šance, ale nejspíš bychom i tak inkasovali. Vůbec jsme nestíhali zachytávat datyňské centry. Škuláň se Sochorou tam zmatkovali, vyrobili penaltu, tu sice Filip (Ciasnocha) chytil, ale domácí se už nedali zastavit. Záložní řadu jsme neměli prakticky vůbec. Loni nám kraje hřiště fungovaly výborně, teď Feber s Mackem sami cítí, že to není ono. Nedaří se nám. Mužstvo budeme muset přes týden psychicky zvednout, kluci sami vědí, že to není ideální.“

Branky: 2. a 66. Kubiena, 37. a 64. Robin Bilas, 76. Miczka – 4. Dittrich, 83. Piecha. Rozhodčí: Bednář – Pasterčák, Svoboda. ŽK: 1:1. Diváci: 100.

D. Datyně: Rozbroj – Neuman, Dolák, Batiha, Pištěk (82. Baláž) – Miczka – Kubiena, Robin Bilas, Vlček (16. Rohel), Stebel – René Bilas (76. Kodenko). Trenér: Zdeněk Menoušek.

Stonava: Ciasnocha – Škuláň (72. Zachata), Sochora, Graňák, Hančín – Feber (66. Ženatý), Dittrich, Kisel, Macko – Šuster (79. Skřižovský), Piecha. Trenér: Josef Čermák.

Comments are closed.

Poslední zápasy
MUŽI
Hlubina - Jestřábi: 4:2

DOROST
Dětmarovice - Jestřábi: 13:1

STARŠÍ ŽÁCI
Jestřábi - B. Albrechtice: 4:0

STARŠÍ PŘÍPRAVKA
Jestřábi - Inter. Petrovice: 6:8

Příští zápasy
MUŽI
Jestřábi - Lokomotiva Petrovice


datum: 9.11.2019
čas: 14:00
hřiště: JZD Aréna


DOROST
.

datum: .
čas: .
hřiště: .


STARŠÍ ŽÁCI
.

datum: .
čas: .
hřiště: .


STARŠÍ PŘÍPRAVKA
.

datum: .
čas: .
hřiště: .
Sponzoři
 
 
  Město Havířov
     
   
                       
Facebook
Rubriky
Počítadlo

TOPlist