Datyně doma poprvé vyhrály, přetlačili Šenov

TJ Dolní Datyně – SK Šenov 2:1 (0:0)

Branky: 47. Rozsíval, 88. Stebel – 75. Koďousek. Rozhodčí: Dedek – Smetana, Viščor. ŽK: 1:3. Diváci: 305.

Dolní Datyně: Stach – Kodenko, Marek (62. Dolák), Dostál, Kučera – Rozsíval, D. Cileček, Jaworek, Stebel (70. M. Cileček) – Baláž (77. Čopák), Gistinger. Trenér: Beneš.

Premiérovou výhru po postupu do krajského přeboru Dolní Datyně vybojovaly na půdě Hlubiny, na první domácí triumf si ale musely počkat až do sobotního utkání s Šenovem.

Nevyšlo to s Břidličnou, Dolní Datyně doma prohrály i s Polankou, ale v malém derby s nedalekým Šenovem už zabraly a naplno bodovaly. „Musím klukům poděkovat za to, jak v zápase bojovali,“ potěšilo domácího trenéra Richarda Beneše.

Na stadion si našly cestu tři stovky fanoušků, které sledovaly vyrovnaný zápas. „Fotbalově to nebylo ani z jedné strany ono, ale na šance jsme byli lepší,“ mínil Beneš. Ve dvacáté minutě byl ve velké šanci Gistinger, ten ale nevyužil špatného odkopu hostujícího gólmana. Jinak se hrálo převážně mezi šestnáctkami.

Skóre se měnilo až ve druhé půli. Na začátku poločasu se po standardní situaci prosadil Rozsíval, jenž vlil domácím klid na kopačky. Hra ale byla i nadále kostrbatá a rozkouskovaná z obou stran. Patnáct minut před koncem navíc využil chyby datyňské obrany Koďousek, který přehodil gólmana Stacha a vyrovnal na 1:1.

„Bod by byl dobrý, ale chtěli jsme víc, šli jsme za výhrou,“ řekl po zápase spokojený Beneš, jehož svěřenci rozhodli v 88. minutě. K míči se dostal Stebel, jenž šikovně zakončil a rozjásal tábor domácích příznivců. Další branka už nepadla a tři body poprvé zůstaly v Datyních.


Zdroj: https://karvinsky.denik.cz/fotbal-kraj/datyne-doma-poprve-vyhraly-20180903.html