O výhře Dolní Datyně rozhodl v 1. minutě Cileček. Proč nebyl v Oldřišově trenér?

Byl to důležitý zápas a fotbalisté Dolních Datyní ho v neděli zvládli. V 10. kole krajského přeboru vyhráli v Oldřišově 1:0, když jediný gól padl hned v 1. minutě. Jeho autorem byl Michal Cileček. U čtvrtého vítězství v této sezoně ale chyběl trenér Pavel Cirkl.

„Na vlastní žádost se rozhodl skončit s tím, že po tři a půl letech u nás už nemá klukům co dát. Oznámil nám to v úterý,“ vysvětlil manažer klubu Petr Mládek, který tým v zápase vedl místo něj. „Hodně mi pomohli kapitán mužstva Libor Stebel na hřišti a na lavičce zraněný Tomáš Kodenko,“ prozradil náhradní kouč a dodal, že jméno nového trenéra klub oznámí v nejbližších dnech.

O gólový zápis v utkání se postarali hosté hned na začátku. „Bylo to v osmnácté sekundě po krásné přihrávce Máši na Střižíka, který to odcentroval a Cileček skluzem nohou po zemi zavěsil k přední tyči,“ popsal Petr Mládek přesnou trefu za záda domácího brankáře Kubného.

Ubránit výsledek 1:0 nebylo snadné. „Kluky musím pochválit, že hráli disciplinovaně tak, jak jsme chtěli. Domácí měli dvě šance, ale ty zlikvidoval Jaška, který chytal perfektně. I my jsme mohli přidat druhý gól asi v 65. minutě po rohu, jenže nedotlačili jsme balon do branky. Vítězství jsme ale uhájili a tří bodů si strašně moc ceníme,“ dodal manažer Dolních Datyní.

Krajský přebor – 10. kolo:

Oldřišov – Dolní Datyně 0:1 (0:1)

Branka: 1. M. Cileček. Rozhodčí: Kovařik – Prieso, Levinger. ŽK: Wicha, Kurka, Morong – Rozsíval, Stebel, Jaška, M. Cileček. Diváci: 82.

Dolní Datyně: Jaška – Novotný, Kudláček, M. Cileček, Kaduch, Stebel, Rozsíval, Maršál, Střižík (89. Seman), Máša, Baláž (87. Jaworek). Manažer a zastupující trenér: Petr Mládek.

Zdroj: https://karvinsky.denik.cz/fotbal-kraj/fotbal-krajsky-prebor-10-kolo-oldrisov-dolni-datyne-091022.html