Dolní Datyně se zvedá, Benešovu dala čtyřku. Jak zápas hodnotil nový kouč?

Druhá výhra za sebou, pátá v sezoně, první s novým trenérem. Fotbalisté Dolních Datyní se zvedají, v 11. kole krajského přeboru přejeli doma Dolní Benešov 4:0, když o góly se ve druhém poločase rozdělili Michal Cileček a Radim Baláž. Soupeř jim cestu ke třem bodům ulehčil, po vyloučení Kaluži hrál od 37. minuty v deseti.

„Vyšlo nám to, ale chci poděkovat svému předchůdci, mužstvo má dobré návyky, základy i partu, je na čem stavět,“ ocenil nový kouč Dolních Datyní Petr Blejchař práci bývalého trenéra Pavla Cirkla, který před týdnem na vlastní žádost u týmu skončil.

Sobotní domácí duel podle něj limitoval terén. „Hřiště na podzim je už ve špatném stavu, ale nastoupili jsme aktivně a pár věcí, na kterých se dalo v týdnu zapracovat, jsme do utkání přenesli. Od úvodu jsme si vytvořili mírnou převahu, v prvním poločase jsme dali tyčku a břevno,“ vrátil se k průběhu zápasu Petr Blejchař, který v minulosti působil u mužů Nového Jičína, týmu U19 v MFK Karviná a juniorce Baníku Ostrava.

„I když byl poločas 0:0, v kabině jsme si řekli, že musíme pokračovat v nastaveném trendu, protože jsme byli o fous lepší, a to se potvrdilo. Benešov sice po červené kartě hrál v deseti, ale naši kluci ve druhém poločase poctivě šlapali, vše dodrželi a šli za vítězstvím. Odměněni byli čtyřmi góly. Mám obrovskou radost, že úvodní utkání dopadlo takhle, výhra byla zasloužená,“ konstatoval nový kouč Dolní Datyně.

Dolní Datyně – Dolní Benešov 4:0 (0:0)

Branky: 53. a 61. M. Cileček, 63. a 66. Baláž. Rozhodčí: Švec – Šištík, Vojkovský. ŽK: Maršál, Rozsíval – Kaluža, trenér Samson, Kolaska. ČK: 37. Kaluža (D. Benešov). Diváci: 63.

Dolní Datyně: Jaška – Novotný, Kudláček, Cenek, M. Cileček (84. Masopust), D. Cileček, Kaduch, Rozsíval, Maršál (75. Kučera), Máša (80. Seman), Baláž (84. Polášek). Trenér: Petr Blejchař.

Zdroj: https://karvinsky.denik.cz/fotbal-kraj/fotbal-krajsky-prebor-11-kolo-dolni-datyne-dolni-benesov-151022.html