Dobrá parta v Dolní Datyni půjde do jara s pokorou, plánuje i soustředění u moře

Na jaře skončili fotbalisté Dolních Datyní v krajském přeboru předposlední a v létě omlazenému týmu pak nevyšel ani vstup do nové sezony. Na 13. místě tabulky byl také po 9. kole. I kvůli tomu došlo ke změně trenéra – Pavla Cirkla, který se po tři a půl letech rozhodl na vlastní žádost skončit, vystřídal Petr Blejchař. Nový impulz mužstvo nakopl, po šestnácti zápasech přezimuje s 24 body za osm výher na 7. příčce.

„Bodově maximální spokojenost, výsledkově nám to vyšlo. Kluci naskočili na styl, který jsem chtěl, a vzali v potaz to, co jsme chtěli hrát,“ hodnotil závěr podzimu kouč. „Chci poděkovat svému předchůdci, mužstvo mělo dobré návyky, základy i partu, bylo na čem stavět,“ ocenil Petr Blejchař práci svého kolegy.

Dolní Datyně pod vedením současného trenéra vyhrála od poloviny října čtyři z pěti zápasů se skóre 13:4. „Jsme nohama na zemi, s pokorou jdeme do zimní přípravy. Chceme se dál zlepšovat výkonnostně a na jaře hrát čím dál pěknější fotbal,“ přiblížil Petr Blejchař ambice týmu.

Druhá část krajského přeboru začne v březnu, po volnějším prosinci na ni mužstvo začne zbrojit od poloviny ledna. „Je čas doléčit nějaké šrámy a doufám, že do té doby se všichni uzdraví. Příprava bude kombinovaná v Havířově na umělé trávě, proloženou ji máme nějakými přáteláky,“ vysvětlil trenér Dolních Datyní, které její část v novém roce absolvují i v teple.

„V plánu je týdenní soustředění ve Španělsku, které si kluci organizují sami. Už to tak udělali vloni, nakoupí super levné letenky, vezmou si dovolenou, zajistí si tam sami ubytování i hřiště a z peněz, které si našetřili a mají v banku, si to zaplatí a jedou na soustředění. V Dolní Datyni je dobrá parta,“ prozradil Petr Blejchař.

I proto by rád tým udržel pohromadě. „Avízo, že by někdo chtěl odejít, zatím nemáme. Předčasné je teď mluvit i o případných posilách,“ dodal kouč.

Zdroj: https://karvinsky.denik.cz/fotbal-kraj/dobra-parta-v-dolni-datyni-pujde-do-jara-s-pokorou-planuje-i-soustredeni-u-more.html