Dolní Datyně – Sokol Hnojník 4:0 (0:0)

Ve čtvrtém utkání na domácí půdě jsme chtěli potvrdit zisk 3 bodů z minulého venkovního zápasu. Soupeřem byl tým z Hnojníku, který v dosavadním průběhu sezony ještě nevstřelil ve „venkovních“ utkáních ani jeden gól a jejich postavení v tabulce vzhledem k loňským výsledkům je trochu překvapivé.

Nastoupili jsme v následujícím složení:  Rozbroj – Sukač /C/, Wala, Kulhánek, Horňák M. – Koďousek, Dluhoš, Vandriak, Judita – Kolder, Ftáček.  Do hry byli ještě připraveni Dolák, Toufar, Kotula, Dziedic, Vodička a náhr.gólman Vasilko.

Od prvních minut hry jsme si udržovali mírnou herní převahu, ze které však nevznikly žádné šance ani ohrožení hostující branky. Hosté zhruba po čtvrthodině srovnali krok, ale také se k vážnějšímu ohrožení Honzy Rozbroje nedostali. Snažili jsme se obranu Hnojníku překonat dlouhými míči, ale tato snaha byla marná a odražené balony končili na kopačkách hostí. Jednou z možností jak změnit skore byly standartní situace. Nejprve se po rohu dostal k hlavičce Vandriak, ale nemířil přesně a v cca 34.minutě  Wala umisťoval po centru Dluhoše hlavou míč k tyči, bohužel však brankář Hnojníku své mužstvo podržel a míč vyškrábl. V posledních minutách ještě mohl dát gól Pavel Ftáček, ale k usměrnění míče do sítě mu chybělo asi 1,56 kroku… Do kabin se tedy šlo za bezgólového stavu.

O přestávce trenérské duo Leo Beenhakker s Giovani Trappatonim trochu zvýšilo hlas. Nabádali hráče k lepšímu pohybu a větší aktivitě. Po čtvrthodině hry stáhli ze hřiště Koldera, který během týdne zaparkoval na schodech hlavní budovy. Místo něj přišel Dolák. Postavil se do obrany a Martin Horňák se posunul do útoku a naší hru vpředu pořádně rozhýbal. Hosté sem tam vystrkovali růžky, ale  obrana pracovala spolehlivě.  Naši hráči, hnáni hrstkou nejvěrnějších fandů (většinou pořadatelů) získali po chvilce vedení, když se do opuštěné svatyně trefil po příhře Judity nestárnoucí M.Horňák – 1:0. Od této chvíle téměř každý náš útok „smrděl“ gólem a další na sebe nedaly dlouho čekat. Na 2:0 upravil po dlouhém autu Ondry Sukače a chybě brankáře Hnojníku Judita. Po chvilce zvýšil na 3:0 Mira Koďousek a výsledek stanovil po hezké akci Judita, když lišácky přeloboval hostujícího strážce branky – 4:0. V závěru se na hřiště dostali ještě Kotula a Dziedic, jehož první dotek s míčem byl pátý gól v síti, ale tento byl neuznán pro faul na brankáře, který hlavní sudí odpískal ještě dříve než se stal….

Největší radost z výsledku měl Jeník Rozbrojů, když dnes neprošel žádný míč za jeho záda a navíc se mu povedl přesný výkop halfvolejem aaaaaaaaž na 2.polovinu hřiště na M.Horňáka, což by mu mohl jeden nejmenovaný nedoceněný rádoby brankář jen závidět.

Konečně se nám tedy podařilo zvítězit po dvou prohrách na domácí půdě. Ke cti hostí je nutno dodat, že až do konce hry to nezabalili a stále se snažili s výsledkem něco provést.

K dalšímu utkání zajíždíme autobusem MHD č.17 k nováčkovi soutěže do Těrlicka, jenž doma body nerozdává a navíc bude chtít odčinit dnešní debakl v Oldřichovicích. Srdečně zveme všechny fandy D.Datyň. Přijďte v hojném počtu, možná uvidíte něco, co jste ještě nikdy neviděli.

Comments are closed.

Poslední zápasy
MUŽI
Hlubina - Jestřábi: 4:2

DOROST
Dětmarovice - Jestřábi: 13:1

STARŠÍ ŽÁCI
Jestřábi - B. Albrechtice: 4:0

STARŠÍ PŘÍPRAVKA
Jestřábi - Inter. Petrovice: 6:8

Příští zápasy
MUŽI
Jestřábi - Lokomotiva Petrovice


datum: 9.11.2019
čas: 14:00
hřiště: JZD Aréna


DOROST
.

datum: .
čas: .
hřiště: .


STARŠÍ ŽÁCI
.

datum: .
čas: .
hřiště: .


STARŠÍ PŘÍPRAVKA
.

datum: .
čas: .
hřiště: .
Sponzoři
 
 
  Město Havířov
     
   
                       
Facebook
Rubriky
Počítadlo

TOPlist