FK Těrlicko – Dolní Datyně 1:1 (1:1)

Druhý říjnový víkend bylo na řadě derby s mužstvem FK Těrlicko. Domácí na svém hřišti body nerozdávají, a proto se dalo očekávat velmi bojovné utkání se spoustou emocí. My jsme naopak nastupovali s nadějí, že prodloužíme  vítěznou sérii.

Na těrlický trávník (mimochodem velmi dobrý) vyběhla tato jedenáctka : Rozbroj – Sukač /C/, Wala, Kulhánek, Dolák – Koďousek, Dluhoš, Vandriak – Ftáček, Horňák M.  Na lavičce ještě byli připraveni Toufar, Dziedic, Kolder, Batiha a Vasilko.

 

V prvních minutách hry jsme však nejspíš zůstali myšlenkami ještě mimo hřiště a zasloužený trest přišel už po 6-ti minutách hry, kdy Honza Rozbroj stačil pouze vyrazit střelecký pokus z levé strany a do prázdné branky ze středu dorážel domácí hráč.  Začali jsme se probouzet kolem 15.minuty a kombinační hrou začali přehrávat svého soupeře.Domácí se soustředili k dlouhým nákopům na důrazné útočníky a snažili se hrozit z brejkových situací, po jedné z nich nás zachránil od pohromy Rozbroj. Na druhé straně po krásném uvolnění Horňákem šel sám na bránu Dluhoš, ale domácí strážce brány jeho úmysl vystihl a byl z toho jen roh. Podařilo se nám provést několik průniků po křídlech, ze kterých rezultovaly nebezpečné centry před branku, ale po hříchu se nepodařilo využít ani jednu z těchto možností. Deset minut před poločasovým hvizdem hlavního sudího si na roh zahraný Dluhošem naběhl Wala a hlavou nechytatelně srovnal na 1:1 (pamětníci si možná ještě vzpomenou na podobné góly v jeho provedení v barvách ČSAD Havířov). Do poločasu jsme ještě mohli strhnout vedení na svou stranu, když akci jako přes kopírák provedli opět Horňák s Dluhošem, ale domácí gólman byl opět proti a své mužstvo podržel. Vzhledem k průběhu hry do kabin odcházeli  spokojenější spíše domácí.

 

Druhá půle začla naší mírnou převahou, dostávali jsme se i k zakončení, ale to bylo buď slabé nebo nepřesné. Při našich útočných snahách se v naší obraně otevírala okénka a domácí opět hrozili z brejkových situací, které však neskončily v naší síti, i když ve dvou případech k tomu měli hráči Těrlicka velice blízko. Hra byla v dalším průběhu vyrovnaná a k většímu ohrožení se ani jeden z celků nedostal. V závěrečných minutách jsme se ještě nadechli k náporu, ze kterého jsme vytěžili jen několik rohů a standartních situací, ale vyloženou příležitost jsme si už nevytvořili.

 

Vzhledem k průběhu hry – zejména v 1.půli – se remíza může jevit jako ztráta, ale fotbal se hraje na góly, a proto je dělba bodů spravedlivá. Domácí se projevili jako houževnatý tým a zisk bodů na jejich hřišti nebude jednoduchý pro všechny týmy soutěže, snad jen s výjimkou F-M B – pokud tento celek přijede posílen o hráče z A-mužstva. My jsme tentokrát šli s výkonem malinko dolů. Dnes se nám oproti minulým utkáním nepodařilo využít několik slibných situací.

 

V příštím kole hostíme na „Zemědělské“ tým z Dobré, který se letos prezentuje velmi dobře, takže nás nečeká procházka růžovým sadem, ale každopádně budeme chtít udržet dosavadní třízápasovou neporazitelnost.

Comments are closed.

Poslední zápasy
MUŽI
Hlubina - Jestřábi: 4:2

DOROST
Dětmarovice - Jestřábi: 13:1

STARŠÍ ŽÁCI
Jestřábi - B. Albrechtice: 4:0

STARŠÍ PŘÍPRAVKA
Jestřábi - Inter. Petrovice: 6:8

Příští zápasy
MUŽI
Jestřábi - Lokomotiva Petrovice


datum: 9.11.2019
čas: 14:00
hřiště: JZD Aréna


DOROST
.

datum: .
čas: .
hřiště: .


STARŠÍ ŽÁCI
.

datum: .
čas: .
hřiště: .


STARŠÍ PŘÍPRAVKA
.

datum: .
čas: .
hřiště: .
Sponzoři
 
 
  Město Havířov
     
   
                       
Facebook
Rubriky
Počítadlo

TOPlist