Sokol Nýdek – Dolní Datyně 0:3 (0:1)

18.Sukač 0-1, 88.Neumann 0-2, 90.Vandriak 0-3

ŽK : 4-2     51.Miczka, 54.Baláž

rozhodčí – Dytko Gustav

rohy – 0:8

střely celkem – 5:13

střely na branku – 3:5

střely mimo – 2:8

sestava  -Rozbroj- Neumann,Dluhoš,Tomašák-Kodenko-Kubiena (80.Batiha),Janovský (46.Dolák),Miczka,Judita-Sukač,Baláž (78.Vandriak)

do hry nezasáhli – Vasilko, Ondruš, Náhlý, Kotula

trenér – Nešpor

asistent – Mládek

masér – Duna

zdravotník – Wala

Za ideálního fotbalového počasí vyběhla na nýdecký  trávník hostující jedenáctka v téměř stejném složení jako minule, pouze lehce indisponovaného Vandriaka nahradil Janovský. Ihned v úvodu se hosté chopili iniciativy a zahrávali 2 rohové kopy, ovšem nic podstatného z nich nevytěžili. V 10.minutě pronikl po pravé straně Kubiena, ale domácí gólman byl na místě. Nýdečtí se o dvě minuty později také osmělili,  střela z 22-metrové vzdálenosti nebyla přesná. V 17.minutě měl před vápnem slibnou palebnou pozici Kodenko, jeho pokus však obrana domácí nasměrovala mimo tyče.. Vzápětí už ale udeřilo, když Tomašákův centr vrátil Kubiena zpět před domácí branku na hlavičkujícího Sukače, který – světe div se – dal letos druhý gól hlavou – 0:1. Datyňští se snažili ihned využít psychické výhody a po Kubienově nabídce zahodil gólovku na první tyči Judita. Hosté byli i nadále aktivnější, ale nepodařilo se jim vážněji ohrozit domácí branku. Nýdečtí se doposavad drželi v uctivé vzdálenosti od Rozbrojovy svatyně. Prvním pokusem, kterým trefili zařízení byl trestný kop z 25-ti metrů ve 32.minutě. Datyňský gólman jej s jistotou pokryl. Do pauzy mohl po rohu Tomašáka zvýšit Neumann, ale jen těsně minul.

Dvě minuty po výměně stran byl faulován Dluhoš, hra ovšem pokračovala dále a domácí gólovku skvěle Rozbroj zlikvidoval, odražený míč ve vápně bohužel trefil Tomašákovu ruku a domácí měli možnost zahrávání penalty. „Maňas“ se ovšem vytáhl a vyrazil míč směřující k jeho pravé tyči, čímž se stal hrdinou okamžiku a potažmo i celého zápasu. V dalších minutách byli domácí aktivnější a datyňští jakoby trochu opaření. V 55.minutě znovu Rozbroj svůj tým podržel a následující pokus vykopával Judita, i když střela pravděpodobně směřovala těsně mimo branku. V 60.min. šel zprava Kubiena sám na domácího brankáře, ale prováhal správný moment pro střelu a vracející obránce jeho pokus zblokoval. O tři minuty později se dostal zleva k míči Judita a jeho střelu domácí bek vykopl z prázdné branky. Téměř vzápětí hlavičkoval Neumann po rohu těsně vedle. V 70.minutě Judita krásně přenesl hru na pravou stranu, kde našel zcela volného Kubienu, který si znovu ve vyložené šanci nepočínal správně a místo zakončení volil přihrávku… Další vzruch přišel až v závěru. Nejprve v 86.min. znovu nebezpečně hlavičkoval Neumann. Ke slovu se dostali  i domácí, a to když o minutu později po nastřeleném centru z levé strany domácí útočník z 8-mi metrů minul prostor vymezený třemi tyčemi, nutno podotknout, že kdyby se mu to povedlo, byl by Rozbroj bez šance. O osudu utkání rozhodl v 88.min. Neumann, když z pozice prvého beka prošel jako nůž máslem domácími obrannými řadami a nedal brankáři šanci – 0:2. V závěrečné minutě ještě po brejku a Juditově přihrávce uzavřel skóre střídající Vandriak – 0:3.

Pochvalu za výkon zaslouží Honza Rozbroj (viz výše uvedené) a také Zdeněk Dluhoš, který oplýval jistotou. Celkově mužstvo podalo spíše průměrný výkon, což bylo také zapříčiněno velice nerovným terénem, který hodně ztěžoval možnost kombinační hry.

Comments are closed.

Poslední zápasy
MUŽI
Hlubina - Jestřábi: 4:2

DOROST
Dětmarovice - Jestřábi: 13:1

STARŠÍ ŽÁCI
Jestřábi - B. Albrechtice: 4:0

STARŠÍ PŘÍPRAVKA
Jestřábi - Inter. Petrovice: 6:8

Příští zápasy
MUŽI
Jestřábi - Lokomotiva Petrovice


datum: 9.11.2019
čas: 14:00
hřiště: JZD Aréna


DOROST
.

datum: .
čas: .
hřiště: .


STARŠÍ ŽÁCI
.

datum: .
čas: .
hřiště: .


STARŠÍ PŘÍPRAVKA
.

datum: .
čas: .
hřiště: .
Sponzoři
 
 
  Město Havířov
     
   
                       
Facebook
Rubriky
Počítadlo

TOPlist