Další domácí výhra, tentokrát proti Libhošti!

TJ Dolní Datyně – FC Libhošť 3:0 (1:0)

Branky: Kulhánek, Gistinger, Tomašák

Sestava: Vasilko – Kučera, Tomašák, Batiha, Masopust – Gistinger, Jaworek, Dolák, Judita – Kulhánek (62. Baláž), Rozsíval (87. Klimsza)

Do JZD Arény tentokrát zavítal ambiciózní celek z Libhoště, který v dosavadním průběhu soutěže nasbíral o jeden bod více než Jestřábi. Trenér Menoušek zdaleka nemohl počítat se všemi hráči, neboť absentoval Kubiena, uzdravující se Kodendo měl svatbu, které se zúčatnilo trio Stebel, Pištěk a Neuman.

Utkání začalo územní převahou domácích, která vyústila v sérii dobře zahrávaných rohových kopů, které ale Datyňští nevyužili a skóre se tak neměnilo. O chvíli později, také hosté zahrávali rohový kop, po hlavičce hostujícího hráče, míč směřoval na zadní tyč brány ovšem branku minul . Hosté měli další příležitost ke vstřelení branky, ale Vasilko byl proti a střelu z rohu malého pokutového území zlikvidoval. Ve 37. minutě našel křižným pasem Tomašák Gistingera, který zakončoval z nevýhodného úhlu. Brankář hostí střelu vyrazil, avšak míč se snesl ke Kulhánkovi, který chladnokrevně zakončil do odkryté brány (1:0).

Do druhého poločasu vstoupili domácí stejně jako do prvního. Dobrou kombinační hrou, nepouštěli hosty ke své svatyni a sami mohli přidat další branky. Nejprve Judita vyzval Kulhánka, který v tváří tvář proti hostujícímu gólmanovi neuspěl a o několik minut později, hostující gólman stejným způsobem vychytal i Gistingera. Po faulu hostujícího družstva se k volnému přímému kopu postavil Gistinger, domácí špílmachr balón zakroutil do vzdálenějšího horního rohu branky, kde se marně natahoval letící hostující brankář (2:0). Deset minut poté, musel ze hry odstoupit Kulhánek a to když se mu po souboji s hostujícím obráncem, z hlavy spustila již zmiňovaná chladná krev. V 74. Minutě Jaworek uzmul míč a prokličkoval se až před hostující 16-ku, kde byl zastaven faulem. Následný přímý kop, zahrával Tomašák, který míč zakroutil přes zeď k tyči a kde brankář nedosáhl (3:0). Po zbytek utkání Datyňští kontrovali hru, kromě jedné střely mimo bránu, hosty k ničemu nepustili a připsali si tak 3 body.

V dalším kole Jestřábi v neděli zajíždějí k prestižnímu klání do Albrechtic. Jak už to s tímto soupeřem bývá, čeká se boj od první do poslední minuty, kdy si Albrechtičtí budou chtít připsat své první body v probíhajícím ročníku soutěže a naopak Datyňští nebudou chtít přijít o kontakt za vedoucím mužstvem Stonavou (se kterou se potkají o týden později).