Další nešťastná prohra ve Vratimově

FC Vratimov 3:2 TJ Dolní Datyně (1:2)
Branky: Gistinger, Kubiena
Sestava: Vasilko – Masopust, Batiha, Tomašák, Dolák – Kubiena, Sideropulos, Jaworek, Stebel – Wojtyna (68.Kaduch, 75.Kulhánek), Gistinger

Další venkovní utkání a datyňští vyšli opět na prázdno. A přitom začátek byl snový, do utkání vstoupili aktivně, hráli kombinační fotbal po stranách a vratimovští nestíhali. Po jedné pěkné kombinaci a přihrávce Stebela se krásně uvolnil Gistinger a střelou k tyčí poslal hosty do vedení (0:1). Domácí byli zaskočeni a zmohli se jen na dlouhé míče na útočníka Svěnčíka. Za chvíli bylo ještě veseleji, Sideropulos ze středu hřiště vybídl přihrávkou za obranu Kubienu a ten obloučkem přehodil domácího brankáře (0:2). Bohužel domácí zanedlouho snížili, právě zmíněný Svěnčík využil zaváhání obrany, která nebyla důrazná a prostřelil hostujícího Vasilka (1:2). V druhém poločase se domácí hnali za vyrovnáním, protože se stále přetahují o první místo se Starým Městem. Datyňští zodpovědně bránili a vyráželi do rychlých brejků. Největší šanci spálil Gistinger, kdy mu nahrával Kubiena, ale v těžké pozici míč nezasunul do odkryté brány. Domácím nakonec pomohl odpískanou penaltou rozhodčí, jelikož domácího Svěnčíka dle našeho názoru netrefil Batiha, který hrál míčem. Pařenica pokutový kop s přehledem proměnil (2:2). Domácí byli v laufu a naopak hosté znervózněli a hlavně zbytečně ztráceli míče a přišel zákonitě trest, v 90.minutě se míč šťastně odrazil ke zcela volnému Škoríkovi a ten vystřelil domácím výhru. Sice na druhé straně vzápětí střílel Masopust a hlavičkoval Gistinger, ale domácí už výhru udrželi.

Hodnocení trenéra Menouška v Deníku: http://karvinsky.denik.cz/fotbal_region/skvely-zapas-body-zadne-20170530.html

Na všechny branky se můžete podívat zde:

Alespoň mládež potěšila, dorostenci smetli Dolní Lutyni 9:0 (Branky: Rapant 4, Anlauf 3, Schajbuk 2) a mladší žáci se dočkali první výhry v soutěži proti Bludovicím 6:0 (Branky: Kraus 6).