Další víkend za námi

Muži
SK Brušperk – TJ Dolní Datyně 1:2 (0:2)
Sestava: Vasilko – Kučera (82.), Tomašák, Dostál, Kaduch (87.) – Rozsíval, Stebel ©, Dolák, Gistinger – Baláž (65.), Marek
Náhradníci: Vandriak (82.), Batiha, Masopust (87.), Kodenko (65.), Rozbroj
Branky: 17., 19. Marek – 46. Bodgan
Bez jednoho dne, přesně po roce Jestřábi zavítali na půdu velmi silného Brušperku.

Začátkem utkání měli více ze hry domácí, z čehož si vypracovali dvě šance. Nejprve technickou střelu k levé tyči, Vasilko vyrazil na roh a o chvíli později osamocený domácí střelec z penaltového puntíku, nedokázal zakončit lépe než slabší střelou do středu branky. Po ruce Dostála pak domácí zahrávali volný přímý kop, který ale hostující brankář vyrazil. Datyně tyto šance přežila a dostávala se do svého tempa. Po ose Dolák – Stebel – Rozsíval, běžel z pravé strany na domácího brankáře Marek. Ten zvolil nejlepší řešení a přízemní střelou k tyči poslal hosty do vedení. Po rozehrání, se hostující obrana před svou střídačkou dopustila faulu, po kterém následoval další volný přímý kop. Centrovaný míč stáhl ze vzduchu Vasilko a ihned poslal na zteč Marka. Ten utekl svým strážcům a obstřelil vybíhajícího domácího brankáře. Míč směřující do branky dobíhal domácí obránce, ale naštěstí nedokázal vyvinout takovou rychlost, aby ho dostihl a Marek tak po dvou minutách přidal druhou branku. Domácí se rychle oklepali a zvýšili rychlost své hry. Výsledkem byl závar po jednom z rohových kopů, který Datyňská obrana odvrátila a také zakončení, které skončilo na břevně. Datyně mohla přidat třetí branku, když si Gistinger udělal kužely z domácí hráčů a křižným pasem našel Rozsívala. Ten razantní střelou přestřelil.

Ve druhém poločase Brušperk zkorigoval hned po minutě hry. Kolmou přihrávku hostující obrana jen přizvedla, a Bogdan se štěstím vstřelil branku. Po obdržené brance datyňští hráči hráli to, co potřebovali. Bylo ale vidět, že znervózněli, občas si nebyli jistí a zdaleka nepředváděli svou obvyklou hru. Několik centrů přelétlo přes malé pokutové území, ale většina z nich nikoho nenašla, či zakončovatel selhal. Uklidnit hosty mohl 2x Marek ale poprvé v samostatném úniku minul a další jeho střelu brankář Murín zlikvidoval. Brušperk měl ve druhém poločas více ze hry, ale efektivní nebyl a Datyně si tak z veledůležitého utkání přivezla všechny body. Brušperk se tak z druhého místa propadl až na páté a na druhém místě je momentálně tým Stonavy, který v úterý zajíždí k dohrávce na půdu Dobratic, kde může stáhnout svou ztrátu Datyně, na 5 bodů.

V sobotu do JZD Arény přijede tým z Bystřice, který v minulém kole na svém hřišti dokázal porazit Brušperk 5:2 – takže se bude jednat o silného soupeře.

Mladší žáci
FK Bospor Bohumín – TJ Dolní Datyně 19:0 (6:0)

Sestava: Kobierski – Čuri, Bílý, Mičová, Mihalčatin, Chyba, Sivák, Ištok, Pawlas, Kobierski ©, Pawlas
Nahradníci: Stárek, Hönig, Magát, Amruz

Pro těžký příděl si žáčci dojeli k suverénu soutěže – Bohumínu. Ten vyhrál 13 ze 14 ti zápasů, kdy v jednom případě jen remizoval.

Dorost


Dolní Datyně – TJ Sokol Dolní Lutyně 6:2 (3:0)

Sestava: Kustván – Janík, Javůrek, Bureš, Recmanik, Murník, Anlauf, Rosmarin ©, Polášek, Bitzanek, Wlosok
Náhradníci: Foniok, Stebel, Kolder, Michalík, Kempný
Branky: 11., 67., 89. Anlauf, 28., 85. Rosmarin, 3. Janík – 55. Grobelný, 61. Hataš

Na domácím hřišti dorostenci roznesli Sokoly z Lutyně. Už prvním poločase si Jestřábi vypracovali tří brankový náskok. Po poločase však mírně polevili a Lutyně reagovala vstřelením dvou branek. Jednogólové manko však vydrželo jen 6 minut, když na 4:2 zvyšoval Anlauf. V závěru utkání ještě Lutyň ztrestal svou druhou brankou Rosmarin a svůj hattrick následně dokonal Anlauf. Dorostenci tak stále z druhého místa stíhají vedoucí Petřvald a s 6-ti bodovou ztrátou čekají na jeho zaváhání.