Datyně odjely z Oldřišova s prázdnou

zdar chlapi !
zdar chlapi !

Moravan Oldřišov – TJ Dolní Datyně 3:1 (3:0)

Branky: 7. a 19. Janík, 22. Bořucký – 78. Baláž. Rozhodčí: Folvarčný – Čuba, Lalík. ŽK: 1:2. Diváci: 80.

D. Datyně: Vasilko – Kodenko (54. Kaduch), Cienciala (46. Dolák), Dostál, Stebel – D. Cileček, Rozsíval, Jaworek, Čopák, Gistinger – Baláž. Trenér:Beneš.

Fotbalisté Dolních Datyní sehráli v rámci 12. kola krajského přeboru důležitý zápas proti Oldřišovu. Dostali však tři rychlé branky a to je stálo body.

Hosté stihli během dvaadvaceti minut vyrobit tři hrubé chyby. Při první brance vyrazil gólman Vasilko míč ze standardní situace jen před sebe, kde stál Janík, kterého nikdo nehlídal. Tentýž hráč zanedlouho potrestal nedorozumění havířovských hráčů podruhé a krátce na to dával na 3:0 Bořucký poté, co se nechával ošetřit jeden z hostujících stoperů.

„Vznikla tam velká mezera a dostali jsme gól. Jsem naštvaný, protože za dvacet minut bylo po zápase,“ komentoval nevydařený úvod trenér Datyní Richard Beneš.

Havířovští byli po celý zápas silní na míči a dostávali se do šancí, Oldřišov často herně přehrávali, doplatili ale na chyby v defenzivě. „Vzadu zase nastoupili jiní hráči, nemůžeme se sehrát. Ale nechceme se na to pořád vymlouvat,“ uvedl Beneš.

Ve druhém poločase hráči Oldřišova polevili a hosté toho dokázali využít. Do šancí se dostali Cileček nebo Baláž, kterému se povedlo i skórovat. Do konce zápasu však chybělo jen něco málo přes deset minut a Dolní Datyně už další gól nedaly.

Trenéra Beneše však po zápase mrzela ještě jedna věc. „Dozvěděl jsem se, že čtyři hráči z našeho základu hráli celé dopoledne sálovou kopanou. To je nepochopitelné, nemají zodpovědnost nejen vůči sobě, ale i mě a celému týmu,“ štvalo Beneše.

„Hrajeme důležitý zápas o klíčové body sezony a jim ve druhé půli začaly ubývat síly. Kdyby byli zodpovědní, všechno mohlo dopadnout jinak,“ opřel se Beneš do svých svěřenců.


Zdroj: https://karvinsky.denik.cz/fotbal-kraj/datyne-odjely-z-oldrisova-s-prazdnou-20181023.html