Datyně poprvé padly – v Dobraticích

TJ Dobratice – TJ Dolní Datyně 4:3 (3:1)

Branky: 32. a 35. Hlaváč, 44. M. Causidis, 90. Mandičák – 23. a 64. Miczka, 85. Baláž. Rozhodčí: Lukašík – Klimek, Pasterčák. ŽK: 4:4. ČK: 30. Pištěk (Datyně). Diváci: 200.

D. Datyně: Vasilko – Neuman, Batiha, Wojtyna, Pištěk – Kaduch, Miczka, Tomašák, Stebel – Dolák – Baláž. Trenér: Zdeněk Menoušek.

Fotbalisté havířovských Datyní si pro první porážku v sezoně dojeli do Dobratic, kde ve středu absolvovali dohrávku 4. kola I.A třídy.

Rozhodující gól dostali v poslední minutě, což pro ně bylo obrovským zklamáním. V průběhu zápasu se totiž museli vypořádat s nepřízní rozhodčích i oslabením, když byl vyloučen Pištěk. „První žlutou ale dostal místo Miczky, který fauloval. Hodinu jsme hráli v desíti, přesto jsme stav 3:1 dotáhli do remízy,“ popisoval trenér Datyní Zdeněk Menoušek.

Ráz utkání se změnil po úvodní brance Miczky, který se prosadil po rohovém kopu. „Do té doby klidný zápas dostal úplně jinou podobu, všechny souboje se pískaly proti nám a mně bylo jasné, že tady těžko vyhrajeme,“ věděl už Menoušek dopředu, jak to v nižších fotbalových soutěžích občas chodí.

Datyně se ještě do přestávky dostaly do gólového manka. „Neměli jsme připustit ty dva slepené góly, to byla chyba,“ uznal Menoušek.

Obě branky Hlaváče posadily domácí tým na koně a těsně před odchodem do šaten přidal Causidis třetí gól. Datyně ve druhé půli bojovaly, hráči dřeli. „Šli jsme si za tím, Miczka dal snad po sto letech dva góly v jednom zápase,“ usmál se Menoušek.

Obrovské úsilí ale přišlo vniveč. Datyně dokázaly vyrovnat a hráči byli v laufu. Cítili, že mají na to výsledek zvrátit. Opačného mínění byl domácí Mandičák, který po protiútoku a následném faulu Havířovanů před vápnem obstaral vítězný gól Dobratic.

„To mě kvůli klukům neskutečně mrzelo. Když jsem viděl, jak se i staří ostřílení mazáci radují po gólu na 3:3 jako malé děti a přitom nemají dost, že okamžitě běží s balonem na půlku, aby stihli ještě vítězný gól, tak to jsem pookřál. Bohužel jsme to nakonec nedotáhli. Od první branky to byla fraška a morálně se cítíme vítězi my. Kluci předvedli v oslabení skvělý výkon. Fotbal tentokrát prohrál,“ hlásil zklamaný Menoušek.


Zdroj: karvinsky.denik.cz