Derby s Albrechticemi skončilo remízou

TJ Dolní Datyně 2:2 FK Baník Albrechtice (1:0)
Branky: Sideropulos, Tomašák (PK)
Sestava: Vasilko – Kaduch, Tomašák, Batiha, Dolák – Kubiena, Vlček (68.Gistinger), Sideropulos (80.Jaworek), Stebel – Wojtyna, Baláž

Naši fotbalisté mají za sebou další domácí zápas bez prohry a protáhli neporazitelnost v JZD Aréně už na devět zápasů. Je však pravda, že zápas mohl dopadnout jak výhrou, tak prohrou, bod je tedy spravedlivý. První poločas nepřinesl atraktivní fotbal, byl to spíš boj mezi oběma šestnáctkami bez výraznějších šancí, za zmínku stojí střely domácího Baláže a Sideropulose, na druhé straně nejvíce hrozil hbitý Chumchal. Když už se zdálo, že poločas spěje do konce, našel si odražený míč Sideropulos a pěknou umístěnou ránou otevřel skóre utkání (1:0). Druhý poločas se fanouškům musel líbit, šance přibývaly na obou stranách, nejprve po centru Baláže hlavičkoval v těžké pozici Kubiena, bohužel do středu branky, kde stál hostující brankář. Poté stál zcela osamocený Wojtyna na hranici pokutového území, avšak svou střelu neusměrnil dostatečně a brankář Mato, vyrazil těsně mimo tyče. Nakonec se domácí přece jen dočkali, Tomašák rozehrál standardní situaci na Kubienu, který odcentroval do pokutového území, kde se snažil zakončit Kaduch, byl však zjevně přistrčen a proto sudí nařídil pokutový kop, který tvrdou střelou doprostřed brány proměnil Tomašák (2:0). Domácí však vypadli z tempa hry, hosté vysunuli stopera Hovůrku na hrot a domácí nereagovali adekvátně. Po ztrátě na pravé straně hosté překvapivě rychle vhodili míč do hry, Kociolek přihrál před bránu, kde Chumchal s vypětím všech sil dotlačil míč do brány (2:1). Hosté stále hráli do plných a po zbytečné ztrátě Kaducha nezbylo Batihovi nic jiného než zfaulovat Kociolka v pokutovém území. K pokutovému kopu se postavil faulovaný Kociolek, domácí brankář Vasilko však vystihl směr a střelu vyrazil, k překvapení všech však zasáhl do hry asistent rozhodčího, který zvedl praporek na znamení porušení pravidel. Domácí brankář se provinil proti pravidlům a opustil brankovou čáru před kopem Kociolka za což byl „odměněn“ ŽK a penalta se musela opakovat. Míč si vzal střelec Chumchal a penaltu se štěstím proměnil (2:2). Hosté byli v závěru aktivnější a i díky výbornému výkonu Vasilka neinkasovali, utkání tak skončilo remízou. Po průběhu utkání můžeme brát remízu jako ztrátu, avšak na konci si hosté vyrovnání zasloužili i když vyrovnání proběhlo velice kontroverzním rozhodnutím.

Report derby v Deníku: http://karvinsky.denik.cz/fotbal_region/derby-jak-ma-byt-boj-a-penalty-20170417.html

Naši dorostenci zvítězili na půdě Doubravy 1:2 po brankách Rapanta a Bureše a drží se stejně jako muži na třetím místě tabulky.