Dolní Datyně – ČSAD Havířov 4:0 (2:0)

7. a 88.Tomašák, 27.Baláž, 83.Kodenko

sestavy –

Dolní Datyně

Vasilko – Horňák,Dluhoš,Neumann – Miczka – Kubiena,Tomašák,Dolák,Ftáček – Baláž,Vandriak

střídali : Sukač, Kodenko, Ondruš

ČSAD Havířov

Směták – Vasil,Hánl,Přeček,Vrobel – Kulhánek, Klus,Čopák, Havlík – Vohánka, Laurenčík

střídali: Chmiel,Firuněk

Před utkáním byly určité osoby požádány o zaznamenání průběhu, ale dosud jsem nic neobdržel (prostě se na mě vysr..i)….  Proto je zdrojem níže uvedeného obsahu havířovský deník.

Fotbalové derby v I.B tř. sk.C mělo jasného vítěze. Domácí hráči Datyní porazili sousedy z ČSAD a prakticky mohou slavit postup o soutěž výše.

„Už asi ano. Sice ještě zbývá nějaká teorie, že by to nemuselo vyjít, ale tomu nikdo z nás nevěří“ usmíval se po dalším vítězství datyňského manšaftu předseda Stanislav Kotula. Domácí prožívají snovou sezonu, ve které z 21 utkání pouze dvakrát remizovali. Jsou naprosto suverénní a jejich pohoda se přenesla na hřiště i v městském derby. Zápas nabídl divákům svižnou podívanou. Od začátku se hrálo ve velkém tempu, které více vyhovovalo domácím a ti se v 7.min.dostali do vedení, když  Tomašákův centr do vlastní branky usměrnil Přeček. Za dalších sedm (nebo dle videa 20) minut bylo s hosty ještě hůře, když Baláž upravil na 2:0. Domácí byli i nadále aktivnější, ale do vyložených šancí se nedostávali. Ani hosté svou jedinou šanci nevyužilli, a tak se šlo do kabin za stavu 2:0. „ČSAD nehrálo špatně, podle mě to byl vyrovnaný zápas. Měli jsme trochu navrch, ale stříleli jsme branky. V tom byl ten rozdíl“ upřesnil Kotula.

Do druhého poločasu vstoupil lépe hostující hráči z ČSAD, lépe kombinovali, snažili se vstřelit kontaktní branku, ale to se jim nepodařilo. Naopak domácí využili na konci zápasu jejich hru vabank a vstřelili další dva góly.

„Domácí tým byl lepší a zaslouženě vyhrál. Porážka o čtyři góly je pro nás hodně krutá. musím poděkovat našim hráčům, že odvedli maximum, bohužel na domácí to nestačilo“ řekl po utkání předseda ČSAD Havířov Martin Porembski.

Jeho protějšek Kotula potvrdil, že Datyně zažívají nejpovedenější sezónu ve své historii. „Dali jsme dohromady dobrou partu lidí, v kádru je pětadvacet hráčů, na tréninky jich chodí dvacet. Trenéři Radek Nešpor s Petrem Mládkem udělali s týmem obrovský kus práce“ chválil předseda klubu.

Takže závěrem bych jen doplnil drobnou perličku. Po shlédnutí krátkého videa (viz odkaz) jsou raritou 2 gólové asistence brankáře Vasilka.

sestřih gólů

http://www.youtube.com/watch?v=LRoWYf6Awlk

foto ze zápasu

http://vasil89.rajce.idnes.cz/2013-05-25_Dolni_Datyne_-_CSAD_Havirov_4_0