Dolní Datyně – DEPOS Horní Suchá 4:2 (4:1)

Ftáček 2, Tomašák 2

ŽK – Wala, Kolder

Krásné počasí, derby zápas okořeněný bojem o nejvyšší příčky přilákal v sobotní odpoledne na datyňské poměry nezvykle vysoký počet diváků. A důvod k radosti měli už 5.minutě domácí příznivci, když se po ideální přhrávce Janovského trefil Ftáček – 1:0. Za dalších osm minut to už bylo 2:0, znovu skóroval Ftáček, tentokrát hlavou po centru Tomašáka. Hosté se místo hře věnovali diskuzím s hl.sudím a byli za svou pasivitu potřetí potrestáni ve 27.minutě, když Tomašák z trestňáku vyhnal pavouky z branky hostí – 3:0. Hráči Horní Suché zjistili,že asi budou muset začít hrát a po hezké akci snížili na 3:1 ve 36.minutě.Utkání tak získalo nový náboj. Ve 45.minutě si domácí vzali zpět třígólové vedení. Znovu z trestného kopu trefil zařízení Tomašák – 4:1.

Do druhé poloviny utkání vstoupili aktivněji hosté, zatímco domácí zcela vyklidili pozice. V 58.minutě dali hornosušští gól na 4:2. Povzbuzeni tímto úspěchem zvedli hlavu a snažili se o zdramatizování utkání. V závěru se jim to málem podařilo, ale domácí gólman Vasilko vytáhl parádní zákrok.

 

sestava – Vasilko – Horňák,Dluhoš,Tomašák – Kulhánek – Ftáček (29.Kolder),Miczka,Janovský,Dolák-  Sukač,Wala (80.Hanzlík)