Dolní Datyně – Dobrá 2:1 (0:0)

Třetí říjnový víkend na naše hřiště zavítal celek z Dobré, který odstartoval sezonu ve velkém stylu, když momentálně okupuje třetí pozici se ziskem 19-ti bodů.

Naši trenéři byli nuceni provést neočekávané změny v sestavě, když se den před utkáním zranil Vandriak a těsně před úvodním hvizdem brankář Rozbroj. Proti soupeři jsme tedy nastoupili takto :

Vasilko – Sukač /C/, Kulhánek, Wala, Dziedic – Koďousek, Dluhoš, Horňák, Judita – Kolder, Dolák

 

Od úvodního hvizdu hosté dokazovali, že letos podávají dobré výkony a byli velice nebezpeční. Po několika minutách hry se dostali do vyložené šance, kterou skvěle zlikvidoval Vasilko. Na druhé straně Dolákův střelecký pokus tečoval jeden z obránců a míč skončil za zády bezmocného brankáře, k naší smůle však pouze na levé tyči. Hosté kontrolvali a po střele z levé strany míč olíznul po zákroku Vasilka horní tyč naší branky. Do poločasové pauzy si už žádný z obou týmů nevypracoval slibnější možnost.

Druhá půle začla pro nás katastrofálně, když jsme měli výhodu rohového kopu, který hostující obrana odvrátila a z brejku  doberští skórovali. Po zisku vedení však Dobrá trochu vyklidila pozice. My jsme se snažili o vyrovnání a hnacím motorem byl zejména Horňák. Vytvořili jsme si několik standartních situací a po jedné z nich zazdil tutovku Wala, když v jasné pozici poslal hlavou míč mimo tyče. O několik okamžiků později se však před brankou velice dobře zorientoval Judita a srovnal na 1:1. Za pár minut však putoval společně s jedením ze soupeřů do sprch, když oba uviděli za údajně vzájemnou potyčku červenou kartu. Dokonalý obrat se nám podařil zhruba 10 minut před koncem, když Dluhoš naprosto fantasticky našel střídajícího Ftáčka, jenž byl na hřišti pár minut, a ten v samostatném nájezdu nedal hostujícímu brankáři šanci – 2:1. V závěrečných vteřinách se Dobrá snažila o vyrovnání, ale naše barvy opět podržel parádním zákrokem Vasilko.

Body tedy zůstaly doma a dá se říct, že zaslouženě. Mužstvo ukázalo vnitřní sílu, když se za nepříznivého stavu dokázalo zvednout a skore otočit.

V dalším kole zajíždíme do Vendryně.