Dolní Datyně – Fotbal Frýdek-Místek B 1:4 (1:2)

K druhému utkání na domácí půdě jsme nastoupili proti rezervě Frýdku-Místku. Hosté v minulém utkání trochu překvapivě ztratili body na domácím hřišti, a tak se dalo očekávat, že tentokrát budou chtít bodovat, naše mužstvo naopak chtělo pokračovat ve vítězné sérii.

Počátek utkání a vlastně i celý průběh provázelo deštivé počasí, které se podepsalo na kvalitě hrací plochy, což bylo výhodou pro mladý a techničtější team hostí. Hned v 1.minutě hezky vystřelil Dluhoš, ale  jeho pokus byl sražen na rohový kop. Na druhé straně při nás stálo poprvé štěstí, když se míč odrazil od levé tyče do zámezí. Po čtvrthodině hry Dolák váhal s rozehrávkou tak dlouho, až jej protihráč obral o míč a svého kolegu vysunul do samostatného brejku, proti němuž neměl Vasilko žádnou šanci – 0:1.  Naše mužstvo zvýšilio aktivitu a výsledekem byl průnik Judity jehož akci zastavil hostující gólman faulem v šesetnáctce. Z poskytnuté výhody pokutového kopu srovnal Ftáček na 1:1. Ihned po vyrovnání jsme měli výhodu rohového kopu, ze kterého však paradoxně udeřilo po rychlém protiútoku na druhé straně a do kabin se šlo za stavu 1:2.

Během úvodu 2.poločasu nastřelili hosté tyč a zahodili další gólovku. Navíc po 10-ti minutách hry uviděl 2.žlutou kartu Wala a musel předčasně pod sprchy. Hosté po chvíli využili početní převahu ke vstřelení dalšího gólu a úpravě stavu na 1:3. Náš team se snažil nepříznivý vývoj zvrátit, avšak pozorně hrající obrana hostí nepřipustila vážnější ohrožení. V závěru ještě hosté po útoku do otevřené domácí obrany přidali čtvrtý zásah a upravili tak na konečných 1:4.

Z celkového pohledu je potřeba sportovně přiznat, že výhra mladíků z F-M je naprosto zasloužená. Na obtížném terénu naše mužstvo převyšovali jak kombinačně, tak pohybem. Datyňským nelze upřít snahu, ale to tentokrát na soupeře nestačilo, navíc dnes domácí vyprodukovali mnoho hrubých chyb v rozehrávce, které hbití hosté dokázali využít.

sestava –  Vasilko – Malysz, Horňák M. (50. Kulhánek), Wala, Dolák – Sukač/C/, Dluhoš,Vandriak,Judita (78.Horňák J.)  – Ftáček, Koďousek (58.Oczaldý)

ŽK – Wala, Sukač

ČK – Wala