Dolní Datyně – Mosty u Jablunkova 1:2 (0:1)

K předposlednímu utkání podzimní části a zároveň poslednímu na domácím hřišti jsme nastoupili proti mužstvu Mostů u Jablunkova. Náš soupeř se v posledních zápasech výsledkově chytil, ale i přesto před utkáním figuroval až na 12.místě.

Na hřišti však rozdíl postavení v tabulce nebyl vůbec znát a hosté byli daleko nebezpečnější hned od úvodních minut. My jsme  se již asi předčasně uložili k zimnímu spánku a za celý poločas jsme si vypracovali pouze jedinou šanci, ve které zakončujícímu Dolákovi chybělo více klidu. Hosté se v první půli ujali vedení, když po brejku a nezištné přihrávce se útočník hostí (hrající gólman) mohl Vasilka zeptat kam to chce. S ledovým klidem otevřel skore – 0:1. Po několika chvílích stejný hráč mohl skorovat podruhé, když byl opět sám před naším brankářem, kterého přehodil a současně i naší branku. Stav zůstal do přestávky nezměněný.

Pro druhý poločas proběhly dvě změny v naší sestavě. Ihned v úvodu vyprášil Dolák rukavice brankáře hostí a vypadalo to, že se zvedneme, ale opak byl pravdou. Dále jsme se utápěli v nepřesnostech. Vytvořili jsme si sice částečnou územní převahu, ale hosté bránili pozorně a vyráželi k nebezpečným protiútokům. Po jednom z nich fauloval ve vápně střídající Kotula a střelec prvího gólu ze penaltového puntíku nemýlil – 0:2. Vrhli jsme se do útoku,  po rohu mohl snížit Dolák, ale svůj pokus hlavou poslal vedle. Gól bychom nedali asi ani kdybychom hráli do tmy. 5 minut před koncem hry nařídil rozhodčí poněkud přísně penaltu v náš prospěch, ze které Ftáček nadvakrát snížil na 1:2. Závěrečné minuty z naší strany byla už jen křeč.

Dnešní ztráta bodů na domácí půdě hodně mrzí, ale hosté ( i když přijeli za poslední roky v nejslabší sestavě) zvítězili naprosto zaslouženě, podali bojovný a  soustředěný výkon, dali do hry víc srdíčka. My naopak po bezkrevném, mdlém a nejslabším podzimním výkonu se pokusíme napravit pokažený dojem v posledním zápase v Oldřichovicích.

 

sestava –  Vasilko – Sukač /C/, Kulhánek, Wala, Dziedzic (46.Kotula) – Koďousek, Dluhoš, Dolák, Horňák – Ftáček, Kolder (46.Otisk)