Dolní Datyně – Oldřichovice 2:5 (1:2)

Prvním jarním soupeřem byl celek Oldřichovic, který byl zároveň i posledním podzimním soupeřem. Za chladného a nevlídného počasí nastoupil domácí tým v následující sestavě :

Rozbroj – Sukač /C/, Špinar, Kulhánek, Jasiok – Ftáček, Dluhoš, Koďousek, Horňák M., Vandriak – Dolák.

 

Hosté byli hned od počátku fotbalovější a už po pár minutách hry zahrozili po standartní situaci. Po chvíli po hezké akci a centru z pravé strany neuvěřitelně přestřelil z několika metrů hostující kanonýr Stoszek. Téměř vzápětí si pro centrovaný míč šel nedůrazně domácí brankář Rozbroj, ale soupeř prozatím jeho chybu ještě nepotrestal a míč putoval od levé tyče do zámezí. Pak se dostali ke slovu domácí a po zahrání v pořadí 2.rohového kopu se ve skrumáži před brankou Oldřichovic prosadil Vandriak – 1:0. Vedení však datyňským vydrželo jen malou chvilku, protože zahrávaný trestňák z cca 23m proklouzl domácímu brankáři mezi rukavicemi  – 1:1. Vyrovnání posadilo hosty ještě více „do sedla“ a lépe kombinovali, naopak domácí se snažili překonat obranu oldřichovických vesměs jen pomocí dlouhých nákopů za obranu. Několik minut před poločasovou pauzou po souboji na hranici šestnáctky domácích odpískal hlavní sudí penaltu a hosté se ujali vedení.

Do druhé půle nenastoupil pro zranění Jasiok, kterého nahradil Judita. Tento hráč hned na počátku druhé půle využil nedorozumění v obranných řadách Oldřichovic a hlavou srovnal stav na 2:2. Domácím narostla křídla a byli aktivnější a 2x při troše štestí a větším klidu při zakončení mohli obrátit skóre ve svůj prospěch. Navíc jim byla upřena možnost zahrávání pok.kopu, když hostující hráč ve svém „vápně“ slušně zasmečoval, což krom hlavního a asistenta na lajně viděli všichni přítomní….Hl.sudí se potom snažil důvod neodpískání penalty vysvětlit domácímu kapitánovi (dle mého soudu svedl vinu na asistenta, tak nějak to už ti chlapíci v černém občas dělají). Takže místo stavu 3:2 (pokud by domácí pentli proměnili) to po chvilce bylo 2:3, když nedůrazně odkopl míč domácí Špinar a hosté po vyšachování zbytku obrany zakončili do prázdné domácí svatyně. Za několik minut si opět vybral slabší chvilku domácí gólman a bylo to 2:4 po střele, která se dá chytit do čepky. Datyňští rezignovali na další pokus o vylepšení skóre ve svůj prospěch, a tak oldřichovičtí už bez potíží dotáhli zápas do vítězného konce. V závěru navíc ještě obdrželi domácí další gól z trestného kopu.

Hosté zvítězili zcela zaslouženě, byli pohyblivější a fotbalovější. Naopak domácí působili těžkopádným dojmem a nevyvarovali se hrubých chyb, kterými se připravili o lepší výsledek.