Dolní Datyně – Sokol Hnojník 4:1 (3:1)

Kubiena 2, Janovský, Sukač

ŽK – někdo dostal, ale nevzpomenu si…

sestava – Rozbroj – Horňák (81. Náhlý), Dluhoš, Dolák – Kulhánek – Kubiena,Miczka,Janovský (58.Kolder),Vandriak – Sukač (71.Tomašák), Wala

 

Dnes jsme v D.Datyních přivítali poslední celek tabulky. Hned od počátku měl náš tým herní převahu, ale nedostával se do zakončení vinou nepřesných nebo ukvapených přihrávek. Přesto mohl otevřít v 6.min. skore Kubiena, ale v tísni jen nastřelil brankáře hostí. Hráči Hnojníku se zpočátku snažili prosadit dlouhými míči, ale postupně přešli na kombinační hru a předvedli několik pohledných akcí, ovšem bez zakončení. Stav na světelné tabuli se poprvé změnil ve 24.min., když odraženou střelu Vandriaka doklepl do sítě Kubiena – 1:0. O sedm minut později zvýšil krásnou křižnou ranou Janovský – 2:0. Domácí mužstvo pokračovalo v tlaku a ve 41.minutě po kolmici Janovského důsledně a důrazně sledoval míč Kubiena a prosadil se podruhé v utkání – 3:0. Do poločasu ještě hosté korigovali po krásné akci ve 43.min. na 3:1.

Druhá půle začala opět náporem domácích, který byl však platonický. Čtvrtý gól padl do sítě Hnojníku v 57.minutě, když dezorientovaný obránce hostí terfil vlastní tyč a odražený míč poslal pohodlně do sítě Sukač – 4:1. Datyňští  dále tlačili, ale už se jim nepodařilo zvýšit, zejména Wala zazdil v poslední pětiminutovce 2 tutovky. Hosté se snažili do konce utkání hrát fotbal a v poli si vůbec nevedli zle. Pokud se vyvarují hrubých individuálních chyb, jistě začnou bodovat.