Dolní Datyně – Sokol Mosty u Jabl. 4:0 (2:0)

1. Baláž, 6.Judita, 46.Judita, 65.Dolák

ŽK – 35.Kubiena, 59.Sukač – 63.Kufa S.

sestavy – D.Datyně – Rozbroj,Neumann (71.Kolder),Dluhoš,Tomašák,Kodenko,Judita,Dolák,Kubiena,Sukač (61.Vandriak), Baláž (77.Hanzlík)

Mosty – Marszalek,Kufa D.,Šafařík,Lukosz (63.Jochymek),Kufa S.,Turek,Nieslanik D.,Kolář,Czepczor,Stoszek (85.Jopek),Bula

rohy – 10:2

střely celkem – 17:4

na branku – 5:2

vedle – 12:2

rozhodčí – Potiorek – Machala,Lukašík

diváci : 90

Sobotní zápas začal zhruba se čtvrhodinovým zpožděním, protože hostující celek měl nějaké problémy s registracemi, a tak byl nucen udělat v sestavě určité korekce. To zřejmě mělo vliv na jejich koncentraci, poněvadž hned po 15-vteřinách hry už prohrával. Po souhře Baláže s Juditou se prvně jmenovaný poprvé trefil v datyňském dresu – 1:0. V 6.min. po špatné rozehrávce obranných řad hostí sledoval důsledně míč Judita a nedal brankáři šanci – 2:0. Start do utkání vyšel tedy domácím skvěle, navíc o dvě minuty později Tomašákova střela jen těsně minula levou tyč. V dalších minutách byli domácí výrazně lepší a mohli zvýšit po hlavičce Kodenka, ale ten ve vyložené pozici netrefil branku. Na druhé straně se po Neumannově zaváhání dostal k míči Bula, Rozbroj však dobrým vyběhnutím jeho tutovku zmařil a následná střela mířila nad horní tyč domácí svatyně.

Začátek druhé půle měli domácí znovu raketový. Po přihrávce Miczky zvyšoval na 3:0 opět Judita (dle svých slov krásně hlavou, ale bylo to temenem…). O deset minut později našel ve vápně Judita Baláže a ten z boku pouze trefil tyč. Mosty mohly v 62.minutě snížit z trestného kopu, ovšem Rozbroj se blýskl parádním zákrokem a míč vytlačil na roh. Za další 2 minutky se mohl podruhé trefit Baláž po krásné přihrávce Judity, ale ve vyložené pozici nedal. Z následného rohu si pak Dolák nejprve narazil míč o tyčku a pak zavěsil na konečných 4:0. Do konce utkání už pak obě mužstva dohrála bez výraznějších příležitostí. Ke cti hostujícího celku je nutno poznamenat, že se pral o úspěch i za rozhodnutého stavu.

K utkání se vyjádřil trenér hostí p.Kluz takto : „Domácí zvítězili zcela zaslouženě . Pro naše mladé hráče to byla cenná zkušenost. Góly v úvodu jsme obdrželi po velkých chybách, škoda nevyužitých šancí v 1.poločase, mohli jsme se dostat zpět do zápasu.

foto za zápasu : http://vasil89.rajce.idnes.cz/2013-04-27_Dolni_Datyne_-_Mosty_u_Jablinkova_4-0